در خرید تلویزیون به این نکات توجه کنید

شما آماده خرید یک تلویزیون جدید هستید و می‌خواهید یک تلویزیون خوب داشته باشید. اگر زمان زیادی از خرید آخرین تلویزیون شما می‌گذرد، به این نکات توجه کنید.

اندازه و کیفیت

نخستین چیزی که در خرید یک تلویزیون ملاک قرار می‌گیرد اندازه است. اما اندازه همه چیز نیست. اگر یک تلویزیون ۵۵ اینچی را می‌بینید که دو برابر تلویزیون ۶۵ اینچی به نظر می‌آید، احتمالاً پنل تصویر قوی تری دارد. پس همان قدری که به اندازه توجه دارید، کیفیت را هم در نظر بگیرید. در حال حاضر  گران‌ترین تلویزیون‌های بازار دارای صفحه نمایش OLED هستند.

اگر به دنبال یک تلویزیون جدید هستید، ۴K را پیشنهاد می کنیم. مدل های ۴K نسبت به تلویزیون‌های با صفحه نمایش HD چهار برابر پیکسل‌های بیشتری را پوشش می‌دهند. بزرگ‌ترین مزیت تلویزیون‌های ۴K  نشان دادن اجسام داخل صفحه نمایش با جزئیات و کیفیت بیشتر است، در کل صفحه نمایش‌های ۴K  تصاویر واقعی، غنی و زنده‌تری نسبت به تلویزیون‌های HD نشان می‌دهند.

نسبت کنتراست

تفاوت بین روشن‌ترین و تاریک‌ترین تصویری که یک تلویزیون می‌تواند نشان بدهد را نسبت کنتراست می‌گویند. با توجه به اینکه استاندارد خاصی برای نسبت کنتراست وجود ندارد، بهترین راه برای انتخاب این است که از فروشنده بخواهید کلیپ یکسانی را در تلویزیون‌های مورد نظر شما پخش کند تا بتوانید تلویزیونی که از نظر شما تصویر و نور بهتری دارد را برگزینید.

ورودی‌ها

بیشتر تلویزیون‌های مدرن حداقل دو ورودی HDMI دارند که تعداد آنها در تلویزیون‌های گران‌تر به چهار ورودی می‌رسد. توجه داشته باشید که همه درگاه‌های HDMI وضوح K۴ را ندارند و اگر قصد استفاده بیش از یک ورودی K۴ را دارید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. کنسول بازی، باندها و بسیاری از امکانات دیگر از طریق ورودی‌ها به تلویزیون متصل می‌شوند پس تا حد امکان، تلویزیونی انتخاب کنید که ورودی‌های بیشتری دارد.

اگر اهل بازی هستید، به تاخیر ورودی‌ها توجه داشته باشید. گرفتن تصویر از پردازنده تلویزیون به صفحه نمایش عموماً در حدود یک صدم ثانیه زمان می‌گیرد، اگر قصد دارید بازی‌های رقابتی زیادی را انجام دهید، این موضوع برای‌تان اهمیت دارد. مورد قابل توجه دیگر برای علاقه‌مندان به بازی، سرعت رفرش تلویزیون است. پیشنهاد ما این است تلویزیونی که سرعت رفرش آن کمتر از ۱۲۰ هرتز است را نخرید.

تلویزیون هوشمند

شما در یک دنیای هوشمند زندگی می‌کنید و نیاز به وسایل هوشمند هر روز بیش از پیش احساس می‌شود. در حال حاضر بیشتر تلویزیون‌های جدید هوشمند هستند. تلویزیون‌هایی که شباهت زیادی به کامپیوترها دارند و بسیاری از امکانات یک کامپیوتر را می‌توان در آنها یافت. دسترسی به بازی‌های متنوع از امکانات این تلویزیون‌هاست. البته قابلیت‌های جذاب دیگر همچون هواشناسی، امکان برنامه‌ریزی و طیف وسیعی از قابلیت‌ها در هوشمندها به چشم می‌خورد. با این وجود، برنامه‌های همه تلویزیون‌های هوشمند شبیه به هم نیستند. پس به برنامه‌های مورد نیازتان در هنگام خرید توجه کنید.

زیبایی شناسی

آخرین موردی که باید در نظر بگیرید زیبایی و جلوه تلویزیون است، شاید هم این نخستین نکته در خرید باشد - این بستگی به سلیقه شما دارد. البته زیبایی تلویزیون و هر وسیله خانگی دیگری بسته به نوع دکوراسیون و فضا، نسبی است. فقط توجه داشته باشید که اگر موردی را پیدا کنید که بسیار زیبا و شیک به نظر می‌آمد، احتمالاً  کمی گران‌تر از سایر تلویزیون‌ها با همان مشخصات فنی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha