چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟ راه‌های ساده برای پیشگیری از کرونا

شیوع ویروس کرونا باعث شده است که ما در مورد ضدعفونی لوازم منزل حساس‌تر از قبل عمل کنیم. راه‌های ساده‌ای برای این کار وجود دارد که مواد اولیه آن در هر خانه و سوپرمارکتی پیدا می‌شود.

هر کدام از ما نگران سلامتی خودمان هستیم و به دنبال راهی که خود و خانواده‌مان را در برابر کرونا قوی‌تر کنیم. شیوع ویروس کرونا باعث شده است که ما در مورد ضدعفونی لوازم منزل حساس‌تر از قبل عمل کنیم. راه‌های ساده‌ای برای این کار وجود دارد که مواد اولیه آن در هر خانه و سوپرمارکتی پیدا می‌شود. بنابراین به نکاتی جهت ضدعفونی منزل می‌پردازیم:

محلول کلر ۱ درصد

این روش از ساده‌ترین روش‌ها جهت ضدعفونی منزل شما است. یک سطل مناسب و تمیز را انتخاب کنید. یک پیمانه را انتخاب کنید. یک پیمانه وایتکس و پنج پیمانه آب را در سطل مخلوط کنید. محلول ضدعفونی ساده و موثر کلر یک درصد از پیشنهادهای سازمان نظام پزشکی برای ضدعفونی سطوح در خانه است. یک اسپری خالی را انتخاب کنید و این محلول را داخل آن بریزید. این محلول را بر یک دستمال تمیز اسپری کنید و بر روی سطوح بکشید.

در این رابطه به نکات زیر توجه کنید:

به علت داشتن وایتکس نباید این محلول را بر چوب و سطوح پارچه‌ای اسپری کنید. در اینصورت دوام چوب و رنگ پارچه را از دست خواهید داد.

این محلول را بر روی سطوح استیل اسپری نکنید. شیرآلات و سطوح سنگی پرداخت شده با این محلول صدمه جدی می‌خورند. به عنوان مثال از این اسپری برای روشویی‌هایی سنگی و شیرآلات سرویس بهداشتی استفاده نکنید.

رطوبت ناشی از دستمال کشیدن را پاک نکنید و اجازه بدهید خود به خود خشک شود.

برای این محلول حتما از آب سرد استفاده کنید، زیرا آب گرم کلر را به سرعت از بین می‌برد.

برای اثر کردن این محلول، ده دقیقه زمان لازم است.

الکل طبی

یکی از راه‌های مفید برای ضدعفونی سطوح خانه در زمان شیوع کرونا استفاده از الکل‌های طبی است. ما برای ضدعفونی کردن سطوح خانه نیاز به الکل ۷۰ درصد داریم که الکل طبی نیز همین استاندارد را دارد. این محلول را به سطوح آلوده اسپری کنید. سطوحی مانند موبایل، کلید، سوییج، کارت و... را حتما با الکل ضدعفونی کنید. در نظر داشته باشید که الکل‌های صنعتی را برای این کار انتخاب نکنید.

در این زمینه بخوانید:

کرونا و توصیه‌هایی برای رانندگان تاکسی و اتوبوس؛ مراقب این نکات باشید!

چه ماسک‌هایی جلوی کرونا را می‌گیرند؟ در این رابطه بیشتر بخوانید

اگر این محلول را برای دست‌های خود نیز استفاده می‌کنید به لابه‌لای انگشتان خود هم دقت کنید. می‌توانید برای لطیف‌تر شدن دست‌هایتان در حالی که شستشوی دست‌ها را بیش از حد معمول انجام می‌دهید و از محلول‌های ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنید، از گلیسیرین هم استفاده کنید. توجه داشته باشید که حتما لوازم شخصی خودتان را نیز با این محلول‌ها ضدعفونی کنید.

                       

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha