مظنه خرید سینمای خانگی؛ خلق تجربه جذاب فیلم‌دیدن

سیستم سینمای خانگی به شما در خلق تجربه خالص دیدن فیلم یا گوش دادن به موسیقی کمک می‌کند. یک سینمای خانگی خوب می‌تواند این حس را در بیننده ایجاد کند که بخشی از فیلم است. اگر شما هم می‌خواهید این حس را تجربه کنید، پیش از خرید با مشخصات فنی آن آشنا شوید تا بدانید چه سیستمی برای شما مناسب است.

هدف از خرید سینمای خانگی خلق صدایی با کیفیت متفاوت در فیلم و موسیقی است. پس نخستین نکته این است که بدانید این سیستم را برای چه کاربردی خریداری می‌کنید. اگر قصد شما استفاده از سینمای خانگی برای تماشای فیلم است، باید سیستمی تهیه کنید که دارای کانال مرکزی، بلندگوها و ساب ووفر باشد. اما برای موسیقی، خرید بلندگوهای برجی با کیفیت بالا کافی است. اگرچه برای گوش دادن به موسیقی جاز، توصیه می‌شود ساب ووفر را در لیست خرید قرار دهید.

محیط را در نظر بگیرید

موضوع دیگر که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید، محیطی است که می‌خواهید سینمای خانگی را در آن قرار دهید. اگر می‌خواهید آن را در یک اتاق کوچک قرار دهید، خرید یک ساب ووفر کوچک و گیرنده استاندارد باید به اندازه کافی خوب باشد. اگر فضایی بزرگ‌تر را مدنظر دارید، باید بلندگوهای با برد کامل به همراه یک تقویت‌کننده صوتی خریداری کنید چرا که یک گیرنده کافی نخواهد بود.

بلندگوی زیاد هم خوب نیست

یک سیستم سینمای خانگی با کیفیت خوب معمولاً دارای پنج بلندگو - مرکزی، چپ و راست و دو بلندگوی فراگیر است. اگر قصد خرید بلندگوی اضافی دارید، حتما از فروشنده بخواهید که یک نسخه نمایشی از بلندگوها را برای شما آماده کند تا بتوانید صدای حاصل از آن را بشنوید. شاید از خرید آن منصرف شدید. به خاطر داشته باشید که خرید بلندگو به صورت آنلاین ایده خوبی نیست مگر اینکه آن را در فروشگاه امتحان کرده باشید.

سیستم صدای فراگیر چیست؟

اگر به پخش صدای با کیفیت بالا در هنگام تماشای فیلم حساس هستید، سیستم صدای فراگیر انتخاب خوبی است. سیستم صدای فراگیر که صداهای زیر صد هرتز را پخش می‌کند، به شما این امکان را می‌دهد تا صداها را همان گونه که هستند، بشنوید. این سیستم مخاطب را در بین صداها محبوس و حس ورود به صحنه‌ها را در فرد ایجاد می‌کند.

حواس‌تان به تعداد کانال‌ها باشد

تعداد کانال‌های پخش صدا تاثیر بالایی بر کیفیت صدای دریافتی دارد. تعداد کانال‌های بیشتر این امکان را می‌دهد تا تمام صداهای موجود را به خوبی و با کیفیت بالا دریافت کنید. بنابراین در هنگام خرید به این نکته توجه کنید که تعداد کانال‌ها از 4 کانال بیشتر باشد. همچنین کانالی جداگانه جهت تولید صدای بم در سیستم تعبیه شده باشد.

سبک‌تر بخرید اما با کیفیت

اگر بودجه محدودی برای خرید دارید، سعی کنید به جای خرید یک سینمای خانگی مفصل از یک برند متفرقه، یک سیستم جمع و جور اما مناسب را از برندی نام آشنا انتخاب کنید. نکته دیگر اینکه، اگر چه بیشتر سینماهای خانگی به تمام برندهای تلویزیون نصب می‌شوند اما همیشه خرید دو محصول از یک برند، به شما کیفیت، هماهنگی و زیبایی بیشتری می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha