برای انتخاب هدیه ایده‌آل برای عید به این نکات توجه کنید

هدیه دادن همیشه کار ساده‌ای نیست. برای هر فردی، ایده‌ متفاوتی عمل می‌کند و بهترین کار توجه به نکاتی است که انتخاب ما را کامل کند.

هدیه ایده‌آل برای هر فرد معنای متفاوتی دارد. برای یکی کتاب و برای دیگری یک وسیله الکترونیکی جذاب‌تر است. با توجه به علایق و بودجه خود حرکت کنید و پیشنهادات زیر را جدی بگیرید. ایده بدهید و با توجه به شخصیت هر فرد حرکت کنید.

ایده بدهید

یک تکه کاغذ بردارید و ایده‌های خودتان را بنویسید. لیست بلند و بالای سرگرمی، کتاب، فیلم و یا موسیقی‌های او را بنویسید. چه هدیه‌ای می‌خواهید به او بدهید؟ یک هدیه خنده‌دا یا یک هدیه احساساتی؟ لیست خود را بنویسید و کم‌کم آن را محدود کنید.

هدیه‌ای را انتخاب کنید که به شخصیت او مربوط باشد

 او به چه چیزهایی علاقه دارد؟ در نوشتن ایده‌های خودتان به شخصیت افراد توجه کنید.در مورد کارهایی که دوست دارند انجام دهند و هنوز تمام نشده‌اند فکر کنید. سعی کنید هدیه شما به نحوی به شخصیت فرد مورد نظر مرتبط باشد و چیزی باشد که متناقض با شخصیت او نیست. مثلا برای فردی که هیچ‌وقت شلوارک نمی‌پوشد، خرید این نوع لباس بی‌فایده است. سعی کنید به شخصیت افراد و علایقشان توجه کنید.

کار دستی درست کنید

 ممکن است دوست یا عضو خانواده شما اهل کارهای دستی باشد و ارزش آن را درک کند. چیزهای ساده‌ای بسازید تا دوستتان هر بار که به آن نگاه می‌کند، به یاد اهمیتی که به او می‌دهید بیفتد.

حتما در هدیه خود نامه بگذارید

نامه‌ای بنویسید و از دوست یا اعضای خانواده خود قدردانی کنید. گاهی اوقات یک نامه یا یک پیام می‌تواند از یک هدیه اثر بیشتری داشته باشد. توجه داشته باشید نامه را بیش از حد طولانی نکنید.

در این زمینه بخوانید:

۲۵ پیشنهاد سرگرم‌کننده برای وقت‌گذرانی در خانه با کودکان

خانه تکانی آسان؛ ۱۰ فرمول سریع برای اتاق خواب

به آن‌ها هدیه‌ای بدهید که واقعا نیاز دارند

به این فکر کنید که چه هدیه‌ای برای آن‌ها مورد نیاز است. گاهی اوقات منظور از نیاز داشتن ، نیاز واجب و ضروری نیست. شاید یک زمان گرفتن یک لیوان از نیازهای یک فرد تلق شود و او را خوشحال کند. به احساسی که به او می‌بخشیم توجه کنید. بنابراین حتما قبل از خرید هدیه به این نکته توجه کنید که چه چیزی مورد نیاز آن‌ها هست و چه هدیه‌هایی بیشتر او را خوشحال می‌کند. در این زمینه توجه به تجربه‌های هدیه‌های قبلی به شما کمک خواهد کرد.

به اطلاعات زمینه‌ای شخص توجه کنید

به اطلاعات ساده‌ای که در مورد افراد می‌دانید توجه کنید. جنسیت فرد، سن او، اینکه تنها یا با خانواده زندگی می‌کند، در حال تحصیل و یا فارغ‌التحصیل است را در نظر بگیرید. این عوامل در انتخاب هدیه موثر هستند. در بسیاری از موارد البته علایق افراد موثرتر است زیرا انتخاب‌های مردان و زنان اصولاً نباید شبیه تصورات غالب جنسیت آن‌ها باشد. در این موارد به افراد به طور جداگانه توجه کنید.

منابع : wikihow و redditgifts

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha