نکاتی که باید درباره خرید مایکروویو بدانید

یک واقعیت جالب؛ خرید مایکروویو می‌تواند به مراتب از خرید اجاق گاز پیچیده‌تر باشد. پس اگر قصد خرید مایکروویو دارید، این موارد را مطالعه کنید تا با دید باز به فروشگاه بروید.

ماکروویوها شکل‌ها و قابلیت‌های متنوعی پیدا کرده‌اند. این اجاق های دوست داشتنی سه شکل کلی توکار، بالای فر و رو میزی دارند که بیشترین استقبال هم از همین مدل آخر است. مایکروویوهای رومیزی کوچک‌تراند و در هر محلی قابل استفاده هستند و البته نسبت به انواع دیگر قیمت مناسب‌تری دارند.

یک اندازه برای همه مناسب نیست

مایکروویوها سایز و حجم متعددی دارند. پس باید به دو مورد توجه کنید، نخست اینکه چه میزان از فضای آشپزخانه را می‌توانید به آن اختصاص دهید و دوم اینکه چه گنجایشی برای شما مناسب است. بیشتر مایکروفرها ظرفیتی بین ۲۵ تا ۵۱ لیتر دارند. خانواده ۲ تا ۴ نفری، به مایکروویوی با ظرفیت ۲۵ تا ۳۰ لیتر نیاز دارد و خانواده بیش از این تعداد بهتر است مایکروویوی با گنجایش بالای ۳۰ لیتر را انتخاب کند. اما اگر هنوز مطمئن نیستید که چه ظرفیتی مناسب شما است، بشقاب‌های پخت خود را قبل از خرید، اندازه گیری کنید - یا حتی یکی را با خود ببرید تا مطمئن شوید داخل دستگاه جای می‌گیرد.

حواس‌تان به برنامه‌های پخت باشد

هر چه مایکروویوها پیشرفته‌تر می‌شوند برنامه‌های پخت جدیدتر و راحت‌تری برای آنها تعبیه می‌شود. بعضی از مایکروویوها دارای دکمه‌های ویژه برای پاپ‌کورن، پیتزا یخ‌زده یا سیب زمینی سرخ‌شده هستند اما فناوری به این‌ها خلاصه نشده است. نسل جدید دستگاه‌ها از سنسورهای رطوبت برای تشخیص نرمی مواد غذایی استفاده می‌کنند تا نتیجه پخت، یک غذای خشک و بی آب نباشد.

کباب کردن غذا یکی از قابلیت‌های خوب به حساب می‌رود. در این نوع مایکروویوها المنتی قرار دارد که غذای شما علاوه بر پخته شدن، برشته نیز خواهد شد.

کانوکشن یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های مایکروویوهای مدرن است که با ایجاد گرمای یکنواخت، غذای کاملا پخته و یکدستی را آماده می کند. اگر علاقه‌مند به پخت کیک، پیتزا یا این دسته از مواد غذایی هستند، یا به پخت غذا در کنار گرم‌کردن یا یخ‌زدایی نیاز دارید، قطعا وجود فناوری کانوکشن را در اولویت خود قرار دهید. این قابلیت در دستگاه‌های سولاردام وجود دارد.

در این زمینه بخوانید:

نکات ضروری در خرید یخچال؛ کدام‌یک برای شما مناسب است؟

وات اهمیت دارد

هرچه وات بالاتر باشد، مایکروویو شما نیز بهتر عمل می‌کند. اگر می‌خواهید اطمینان داشته باشید که مواد غذایی منجمد شما با انرژی کافی یخ زدایی و پخته می‌شوند باید یک مایکروویو ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ واتی داشته باشید. در واقع در بیشتر دستور العمل‌های پخت نیاز به حداقل ۸۰۰ وات انرژی است تا اطمینان حاصل شود که غذا کامل و به طور یکنواخت پخته می‌شود.

جدول قیمت برخی از پرفروش‌ترین مایکروویوهای بازار

برند

کمترین قیمت (تومان)

بیشترین قیمت (تومان)

ال جی

۱ میلیون و ۸۰۰ هزار

۹ میلیون و ۴۰۰ هزار

سامسونگ

۱ میلیون و ۱۰۰ هزار

۷ میلیون و ۵۰۰ هزار

بوش

۲ میلیون و ۳۰۰ هزار

۲۰ میلیون

پاناسونیک

۱ میلیون و ۲۰۰ هزار

۵ میلیون و ۷۰۰ هزار

کنوود

۱ میلیون و ۳۰۰ هزار

۳ میلیون و ۴۰۰ هزار

فلر

۱ میلیون و ۵۰۰ هزار

۴ میلیون و ۵۰۰ هزار

تکنو

۱ میلیون و ۱۰۰ هزار

۱ میلیون و ۷۰۰ هزار

میدیا

۱ میلیون و ۳۰۰ هزار

۶ میلیون

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha