۲۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 3033
کد خبر: 83667698
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۵ نکته طلایی برای خرید شال و روسری عید

گاهی اوقات برای خرید شال و روسری دقت لازم را انجام نمی‌دهیم و نتیجه‌اش می‌شود تعداد زیاد شال و روسری‌هایی که در کمدمان داریم و حتی برای کوچک‌ترین مهمانی‌ها از آنها استفاده نمی‌کنیم.

گاهی اوقات برای خرید شال و روسری دقت لازم را انجام نمی‌دهیم و  نتیجه‌اش می‌شود تعداد شال و روسری‌هایی که در کمدمان داریم؛ ولی برای هیچ مهمانی‌ای مناسب نیستند. «ایرنا زندگی» به ما کمک می‌کند که طبق اصول، به نحوی خرید کنیم که بعد از سال‌ها از خرید خود پشیمان نشویم و همچنان برایمان جذاب باشد. فقط کافی است چند نکته را رعایت کنیم که هم پول را هدر ندهیم و هم به چیزی که می‌خواهیم برسیم.

۱. شال یا روسری‌ای که کلافه‌مان می‌کند را نخریم: شال یا روسری‌هایی که از نظر رنگ و مدل، هر چند هم که مد باشند را دوست نداریم، نخریم. شال و روسری‌هایی که جنس ساتن یا لیز دارند را نخریم؛ زیرا مدام از سرمان میفتد و ما را عصبی می‌کنند. هیچگاه روسری‌هایی را که زود چروک می‌شوند و مدام مجبور به اتو زدن آنها هستند را نخریم.

۲. حداقل با ۲ دست لباس‌مان ست شود: بهتر است وقتی می‌خواهیم روسری و شال بخریم، رنگ و مدل آن را جوری انتخاب کنیم که حداقل با دوتا از لباس‌هایمان ست شود. این کار را فقط محض احتیاط انجام می‌دهیم شاید هیچ‌گاه نیاز نشود که با دو دست لباس‌مان یک شال را سر کنیم؛ اما بهتر است این مورد را برای روز مبادا نگه داریم.

۳. وقتی ناراحت هستیم خرید نکنیم: این موضوع را می‌توانیم برای همه نوع خریدها رعایت کنیم؛ اما برای روسری و شال بیشتر. روسری و شال نزدیک‌ترین پوشش به صورت ما است و ما باید بیشترین دقت را برای خرید این پوشش بگذاریم. هنگامی که در حالت آشفتگی هستیم اغلب رنگ‌هایی را انتخاب می‌کنیم که حس ناخوشایندی را جلوی آیینه به خودمان و هنگام روبه‌رویی با دیگران، به مخاطبان‌مان می‌دهد.به همین علت وقتی ناراحت هستیم نباید به خرید شال و روسری برویم.

۴. هیچگاه از سر ناچاری خرید نکنیم: همه ما بارها این جملات را با خود گفته‌ایم: «سلیقه‌ من نیست؛ اما دیگر بهتر از این پیدا نمی‌شود»، «وقت ندارم بیشتر از این بگردم» و «دوستش ندارم ولی به این خاطر می‌خرم چون قیمتش مناسب است». نتیجه این جملات همان ۵ یا ۷ روسری‌ در کمدمان است که بعد از یک‌بار سر کردن دل‌مان را زده و دیگر مایل به استفاده از آن نیستیم. هر گاه هر کدام از این جملات را با خودتان گفتید، به خانه برگردید و یک روز دیگری را به خرید بروید.

۵. شال و روسری ‌های خیلی لطیف نخریم: لطیف و نرم بودن شال و روسری‌ها  به علت داشتن پنبه‌ی زیاد است که همین باعث پرز دادن این جنس روسری‌ها می‌شود. اگر هم این جنس از شال و روسری را قبلا خریداری کردید و گول انداخته است، با یک ژیلت نو به آرامی بر روی آن بکشید تا پرزهای اضافی را برطرف کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

کیف‌های دستی را چگونه با لباس‌هایمان ست کنیم؟

با لباس‌هایتان، سن خود را دست‌کاری کنید!

* با توجه به شیوع ویروس کرونا ترجیحا شال و روسری خود را به صورت آنلاین خریداری کنید و پس از تحویل‌گرفتن، آن را حسابی ضدعفونی کنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha