۲۴ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۹
کد خبرنگار: 3033
کد خبر: 83666157
۱ نفر

برچسب‌ها

جمع کردن لباس‌ با روش کن ماری؛ در ۵ مرحله

چگونه لباس‌هایمان را جمع کنیم که جای کم‌تری بگیرند. همه ما به دنبال این هستیم که کشوهای خلوت‌تری داشته باشیم و لوازممان را جا بدهیم. تا کردن لباس به سبک کن ماری یکی از این کارهاست.

احتمالا همه ما در زندگی سعی می کنیم لوازممان را در جاهای کوچک و جمع‌وجوری که داریم جا بدهیم. در اینترنت جستجو می‌کنیم و همه لوازممان را بالا و پایین می‌کنیم. اگر کمی در اینترنت گشته باشیم، روش کن ماری را خواهیم دید. این روش توسط خانم ماری کوندو ابداع شده است و برای آرامش ذهن ما بسیار موثر است. 

اولین کار: دور انداختن

اول لباس‌هایتان را سره و ناسره کنید. لباس‌هایی که سایزتان نیست، دوستشان ندارید و مدت‌هاست نمی‌پوشید را هدیه بدهید یا به خیریه‌ها ببخشید.سپس سراغ کتاب‌ها، مقالات، نوشته‌ها و چیزهای متفرقه بروید.

دومین کار: سازماندهی وسایل

به عنوان مثال تمام لباس‌های خود را نظم دهید. لباس‌های مربوط به بالاتنه مانند پیراهن‌ها و ژاکت‌هایتان را جدا کنید. همچنین لباس‌های مربوط به پایین‌تنه مانند شلوار و دامن را جدا کنید و کنار هم بگذارید. کاپشن‌ها، کت‌ها و برخی لباس‌ها را آویزان کنید. لباس خانه، لوازم جانبی مانند روسری، کمربند، کلاه و غیره را جا بدهید. کیف‌ها را در جای دیگری بگذارید. لباس‌ شنا را در جای دیگری بگذارید. همین موارد به شما کمک می‌کند نظم جدی در لوازم خود داشته باشید.

سومین کار: فقط مواردی که باعث شادی شما می‌شوند را نگاه دارید.

ماری کوندو برای توصیف آنچه باید نگاه دارید می‌گوید: «الهام‌بخش شادی»، «لذت هیجان»، «عشق»، «شما را حرکت می‌دهد» و... . اگر چیزی در شما حس مثبتی ایجاد نمی‌کند، آن را نگاه ندارید.

در این زمینه بخوانید:

در خانه‌تکانی برای نظافت سرویس بهداشتی این ۱۰ نکته را جدی بگیرید

 ۱۰ ترفند برای تمیز کردن خانه در کوتاه‌ترین زمان

خانه تکانی آسان؛ ۱۰ فرمول سریع برای اتاق خواب

چهارمین کار: پس از پایان دور ریختن، فضای خودتان را سازماندهی کنید.

در این مرحله؛ شما باید تمام چیزهایی که یک جنس هستند را کنار یکدیگر بگذارید و از پراکنده‌سازی جلوگیری کنید.

پنجمین کار: ایده‌گرفتن از کارهای موجود

عکس‌های زیر این ایده را به ما می‌دهند که چه کارهای ساده‌ای میتواند باعث شود که با اشغال کردن کم‌ترین فضا، کمدی مرتب و کاربردی داشته باشیم. لباس‌هایتان را لوله کنید و به طور منظم در جعبه‌هایی نگهداری کنید:

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha