سفر با قطار در نوروز چقدر خرج برمی‌دارد؟

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای نوروز ۹۹ آغاز شده است. طبق گفته مسئولان شرکت راه آهن، بلیت قطارهای نوروزی مانند قیمت مصوب تابستان ۹۸ است و هیچ افزایش قیمتی ندارد. با هم نگاهی به هزینه بلیط قطارهای مسافربری برای نوروز پیش رو بیاندازیم.

هر سال، با رسیدن ایام منتهی به آغاز سال جدید تا پایان تعطیلات نوروزی، شرکت‌های حمل و نقل کشور از جمله شرکت‌های حمل و نقل ریلی، اقدام به پیش فروش بلیط‌ می‌کنند تا مسافران بتوانند با خیال راحت برنامه سفرهای نوروزی خود را تدارک ببینند. ستاد نوروزی راه‌آهن کشور در مصوبه‌ای اعلام کرده است، بلیت قطارهای مسافری نوروز ۹۹، از بیست و چهارم اسفند تا پانزدهم فروردین به مدت ۲۱ روز پیش فروش می‌شود. این پیش فروش در روزهای دوشنبه چهاردهم و سه شنبه پانزدهم بهمن ماه در دو روز و چهار مرحله انجام می‌شود.

مسافرانی که تمایل به پیش فروش بلیط قطار به صورت اینترنتی در همه مسیرها به جز مسیرهای منتهی به مقصد مشهد مقدس دارند باید در روز چهاردهم از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ ظهر بلیت تهیه کنند. بعدازظهر همین روز، از ساعت ۱۲ تا ۱۷ بلیط همه مسیرها به مشهد مقدس و بالعکس به فروش می‌رسد. البته کسانی که قصد سفر از تهران به مشهد یا عکس آن را دارند باید از ساعت ۱۷ به بعد نسبت به پیش فروش بلیط قطار اقدام کنند. پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از طریق آژانس‌ها و مراکز مجاز فروش بلیت قطارهای مسافری نیز برای روز سه شنبه مهیا شده است.

شرکت راه آهن برای این پیش فروش، ۵ هزار و ۴۰ قطار با ظرفیت ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر صندلی پیش‌بینی کرده است که نسبت به سال گذشته حدود ۷ درصد رشد داشته است.

در ادامه لیست قیمت سفر با قطارهای رجا از تهران به برخی از مقاصد در تاریخ ۲۴ اسفند، آمده است. با توجه به اینکه درجه قطارها با هم متفاوت است، قیمت‌ها بر همین اساس درج شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha