کتاب «گربه راهنمای ما»؛ برای آنها که از گربه‌ها می‌ترسند

«سگ‌ها صاحب دارند اما گربه‌ها خدمتکار» شاید به این موضوع فکر کنیم که چرا به جای گربه، خرگوش یا شیر نه. پس بهتر است برای فهمیدن پاسخ این سوال کتاب «گربه راهنمای ما» نوشته استفان گارنیه را بخوانیم.

این کتاب در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی به زبان ساده است. شاید حق‌مان در جامعه پایمال می‌شود از رعایت نکردن صف گرفته تا تنه زدن در خیابان، با خواندن این کتاب حد و حدود خود را برای همه مشخص می‌کنیم بدون اینکه کار خاصی انجام دهیم یا صدای‌مان را بالا ببریم. «ایرنا زندگی» این روزهای خانه‌نشینی را فرصتی برای بازپروری حس قدرت و سرزندگی شخصی می‌داند و برای کمک در این راستا، کتاب «گربه ‌راهنمای ما» را پیشنهاد می‌دهد.

همین که خودمان باشیم خاص هستیم

استفان گارنیه، گربه را حیوانی مستقل، قدرتمند و با جذابیت درونی منحصر به فرد می‌بیند و در این کتاب رفتار گربه‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند. این کتاب به فرانسوی نوشته شده و به ۲۰ زبان مختلف دنیا ترجمه شده است. گربه‌ها ذاتا خودشان را خیلی دوست دارند و بر خلاف تصورمان، موجوداتی وفادار هستند؛ اما به کسانی که اعتماد دارند. این کتاب مجموعه رفتارهایی است که ما می‌توانیم به جای تحمل و بی‌توجهی به خودمان انجام دهیم و نقش اول زندگی خود باشیم. کسانی که از گربه‌ها می‌ترسند یا خوششان نمی‌آید بعد از خواندن این کتاب نظرشان عوض می‌شود و با دقت به گربه‌ای که در خیابان خرامان راه می‌رود نگاه می‌کنند. قیمت نسخه‌ی کاغذی این کتاب ۲۵ هزار تومان  و قیمت نسخه‌ی پی‌دی‌اف ۱۲هزار و پانصد تومان است. هنوز نسخه‌ی صوتی این کتاب در دسترس نیست.

قسمتی کوتاه از این کتاب را با هم بخوانیم: «هنگام مداخله دیگران در مسایل مربوط به خودتان از حق خود دفاع کنید! چون شما شایسته‌تر از آن هستید که نقش سیاهی لشکر را بازی کنید».

در این زمینه بخوانید:

نگاهی به کتاب «ذهنِ ذن، ذهن آغازگر»

گرد فراموشی بر کتاب‌فروشی‌های قدیمی شهر

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدرضا IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
    0 0
    با سلام من مدتهاست که سایت شما رو مطالعه میکنم. ولی هیچ وقت و باز هم میگم هیچ وقت اینقدر از مطالعه سایت خوشحال و راضی نبودم، چون همیشه توی اخبارتون و آیتم های انتخابیتون به عنوان خبر و پیام و نکته فرهنگی یه مشکل وجود داشت. ولی این دفعه میتونم شاید بگم: همه اون نکات رو با این مورد جبران کردید! سپاس