۲۵ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۰
کد خبرنگار: 3033
کد خبر: 83658768
۰ نفر

برچسب‌ها

برای عید چه مانتویی بخریم که پشیمان نشویم؟

«ایرنا زندگی» نکاتی را می‌خواهد یادآور شود تا بعد از خرید پشیمان نشویم. بهتر است مطالب زیر را نسبی و خلاصه در هنگام خرید به خاطر داشته باشیم.

شاید بارها با خود گفته باشیم: «آیا این بهترین مانتویی است که می‌توانستم بخیرم؟ یا کاش چند مغازه را بیشتر گشته بودم». این حس و حال لذت خرید را از بین می‌برد، پس با این ترفندها می‌توانیم مطمئن باشیم که بهترین مانتو را برای عید سال ۱۳۹۹ به تن می‌کنیم.

رنگ مد سال؛ مخالف‌ها و موافق‌ها

  • رنگ مد سال ۱۳۹۹، آبی کلاسیک است. برخی از ما قبل از مد شدن این رنگ، آن را دوست داشتیم و لباس‌هایی هم به این رنگ خریده باشیم که البته این همسویی، خرید عیدمان آسان‌تر می‌کند؛ زیرا بر اساس تقاضای جامعه، اکثر تولیدی‌های مانتو، به رنگ سال توجه می‌کنند و اساس را بر تولید رنگ سال می‌گذارند. اکثر بوتیک‌ها و فروشگاه‌ها هم ویترین خود را رنگ سال می‌چینند. اما اگر این رنگ را دوست نداریم پس حتما به خواندن ادامه این مطلب نیاز داریم.
  • اگر آبی کلاسیک دوست نداریم؛ ولی می‌خواهیم به مد باشیم، می‌توانیم از دیگر طیف‌های رنگ آبی یا رنگ‌های نزدیک به آن استفاده کنیم. به طور مثال، رنگ‌های فیروزه‌ای، سرمه‌ای، آبی روشن، نیلی متالیک، لاجوردی، آبی نفتی و آبی کبریتی انتخاب کنیم. اگر هم به طور کلی از این رنگ خوشمان نمی‌آید پس بهتر است که از این طیف رنگ‌ بیرون بیاییم و برای تنوع روحیه خود رنگی را انتخاب کنیم که تا به حال امتحان نکردیم یا کمتر پوشیده‌ایم.

مانتوی‌ خود را تن دیگری نبینیم

اولین کاری که باید در این باره انجام دهیم این است؛ چیزی را که همه میخرند ما نخریم. تنها در این صورت می‌توانیم این احتمال را به صفر برسانیم. در کنار همه‌ی تولیدی‌های مانتو که از یک طرح و سری رنگ‌های خاص پیروی می‌کنند، تولیدی‌هایی هم هستند که خلاقیت و ذوق به خرج داده و مدل‌های خاص خود را تعریف و تولید می‌کنند. وقتی برای خرید به فروشگاه‌ها و پاساژها می‌رویم بعد از دیدن ۵ تا ۶ مغازه متوجه می‌شویم چه مدلی امسال خیلی معمول است، پس آن را نخرید. به جایش به دنبال مدل‌هایی باشید که کمیاب‌تر و برایتان دلنشین‌تر هستند.

مانتوی عید خود را تابستانه نخرید

یکی از اشتباهاتی که ما اغلب در لباس‌ خریدن انجام می‌دهیم، وصل کردن لباس‌های فصل بهار به تابستان است. جنس پارچه لباس‌ها و مانتوهای بهاره باید کمی ضخیم‌تر از تابستانه‌ها باشد؛ زیرا هوای بهار در اوایل همچنان سرد است و سوز دارد. اگر مانتوی ما نازک و تابستانه باشد زود به زود چروک می‌شود و در دید و بازدیدهای عید برایمان مشکل ساز. مانتویی را انتخاب کنیم که پارچه‌ای کمی سنگین با بافت‌هایی پر حجم‌ داشته باشد. مطمئن باشید این جنس مانتو در طول مهمانی‌های یک روزه شما احتیاجی به اتو کشیدن پیدا نمی‌کنند.

در این زمینه بخوانید:

کیف‌های دستی را چگونه با لباس‌هایمان ست کنیم؟

با لباس‌هایتان، سن خود را دست‌کاری کنید!

مانتوی خود را از الیاف طبیعی بخرید تا بیشتر عمر کند

الیاف‌های طبیعی از جمله کتان، پنبه و نخ هستند که زود بو نمی‌گیرند و نیاز به شستوشوهای بعد از هر استفاده ندارند. در صورتی که کمتر لباس‌های خود را بشویید بیشتر عمر می‌کنند و کُپ خود را همچنان حفظ می‌کنند. پس سعی کنیم جنس مانتویی که می‌خریم از نظر الیاف تولیدی طبیعی و با دوام باشد.

*  با توجه به شیوع ویروس کرونا ترجیحا مانتوی خود را به صورت آنلاین خریداری کنید و پس از تحویل‌گرفتن، آن را حسابی ضدعفونی کنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha