در خانه‌تکانی برای نظافت سرویس بهداشتی این ۱۰ نکته را جدی بگیرید

محیط سرویس بهداشتی و حمام مرطوب است و مستعد باکتری و کپک. بهترین کار یاد گرفتن نکات ساده و کاربردی است که در خانه‌تکانی به کار ما بیاید.

محیط سرویس بهداشتی و حمام مستعد رشد باکتری‌ها و کپک‌ها است و تمیز نگاه داشتن آن برای همه افراد اهمیت دارد. همزمان با رسیدگی به خانه‌ها در این ماه‌ها و خانه‌تکانی، بهتر است به تمیز کردن سرویس بهداشتی توجه بیشتری بکنیم و این نکات را در زمینه تمیز کردن سرویس بهداشتی رعایت کنیم.

نکات طلایی در شستشوی سرویس بهداشتی

  • · برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام فقط از پارچه استفاده نکنید، از فرچه و اسکاچ هم استفاده کنید.
  • · حوله‌ها و لوازم بهداشتی خودتان را در محیط مرطوب حمام که مستعد انتقال باکتری و آلودگی است، قرار ندهید.
  • · برخی از مواد شوینده لعاب سنگ و سرامیک داخل سرویس را از بین می‌برد. از این مواد استفاده نکنید.
  • · سالی یک الی دو باره با فرچه بندکشی سرویس بهداشتی را با مواد شوینده به دقت پاک کنید.
  • · فقط به روشویی، سنگ دستشویی، وان حمام و کاشی‌ها توجه نکنید. فلاش تانک، جاحوله‌ای، شیرآلات،‌جای دستمال کاغذی و سطل هم نیاز به نظافت دارند.
  • · شیشه‌ها و آینه‌ها را به راحتی با شیشه پاک‌کن بشویید و هر چند هفته یک بار این کار را حداقل انجام بدهید.
  • · بعد از حمام کردن در حمام را باز بگذ ارید و هواکش را روشن نگاه دارید تا رطوبت موجود در حمام را کنترل کنید. اگر حمام شما پرده دارد حتما آن را در حالت باز نگه دارید تا خشک شود.
  • · کابینت دستشویی را بیرون بریزید و کف آن را تمیز کنید و حتما از لایه‌های پلاستیکی قابل شستشو برای کف آن استفاده کنید وهمچنین آن را مرتب کنید.
  • · برای قسمت‌هایی که حالت زنگ زدگی دارند مخلوط نمک و لیمو معجزه می‌کند. یک روز مهلت بدهید که این مایع کار خودش را بکند، سپس آن را پاک کنید.
  • · برای تمیز کردن آینه حمام و دستشویی اگر به مواد طبیعی علاقه‌مند هستید میتوانید مخلوطی از جوش شیرین و آب اکسیژنه را روی آن اسپری کنید و دستمال بکشید. 

حتما در تمیز کردن سرویس بهداشتیبه همه سطوح توجه کنید:

تمیز کردن کف

برای داشتن کف سرویس بهداشتی تمیز، باید یا از سفیدکننده استفاده کنیم، یا از مخلوطی از جوش شیرین. ترکیب آب داغ، جوش‌شیرین و پودر صابون یکی از مخلوط‌های بی‌نظیری است که به شما کمک می‌کند تا سطحی براق و تمیز داشته باشید. برای قسمت‌هایی که پاک نمی‌شود، مایع تمیز کننده را یک روز روی سطح باقی بگذارید تا کار خودش را انجام بدهد. خمیردندان لکه‌های زرد کف دستشویی را به خوبی تمیز می‌کند.

تمیز کردن دیوارها

برای تمیز کردن دیوارها از پاک کننده سطوح کاشی و سرامیک و دستمال استفاده کنید. مخلوط سرکه و آب ولرم و لیمو هم گزینه مناسبی است که به نسبت مساوی استفاده کنید.

در این زمینه بخوانید:

۱۰ ترفند برای تمیز کردن خانه در کوتاه‌ترین زمان

خانه‌تکانی آسان؛ ۱۰ نکته طلایی برای تمیز کردن آشپزخانه

تمیز کردن دستشویی

کاسه توالت فرنگی یا توالت ایرانی را مدتی با یک مایع سفید کننده یا مخلوطی از جوش شیرین و سرکه رها کنید. پس از چند ساعت با فرچه و اسکاچ آن را تمیز کنید.

 تمیز کردن وان حمام

وان حمام به راحتی با مخلوط جوش‌شیرین و آب ولرم و به کمک یک اسفنج پاک می‌شود. همچنین با استفاده از سفیدکننده‌ها می‌توانید وان تمیزی داشته باشید.

تمیز کردن روشوئی و شیرآلات

برای تمیز کردن شیرآلات مخلوط نمک و لیمو را روی آن بکشید و کمی صبر کنید. بهترین راه برای شیرآلات رها نکردن آن‌هاست. شیرآلات را هر بار بعد از استفاده یا به طور هفتگی با آب و سرکه و نمک بشویید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha