کتابی راهنما که اینستاگرام برای والدین و نوجوانان طراحی کرده است

هنگامی که ورژن‌های اولیه یک اپلیکیشن به تازگی در اختیار جامعه قرار می‌گیرد، کسی بیشتر از ما کارکرد با آن را بلد نیست، چون هنوز آپدیت‌های پیچیده و جدیدتر بر روی آن ورژن نیامده است پس آنقدر با آن کار می‌کنیم تا یاد بگیریم. حالا درباره زمانی فکر کنیم که ما چند سال بعد از انتشار اولین ورژن و همراه کلی آپدیت‌ها و آپشن‌های اضافه، می‌خواهیم با یک اپلیکیشن کار کنیم، راه‌حل چیست؟ آیا می‌شود از ورژن اولیه استفاده کرد تا یاد گرفت یا تمام جزئیات آخرین ورژن را با هم و یک‌جا یاد بگیریم؟

اپلیکیشن اینستاگرام از آن نرم‌افزارهایی است که در ابتدا به این پیچیدگی نبود. اینستاگرام خود این مسئله را برای والدین و نوجوانانی که می‌خواهند به تازگی کار با این اپلیکیشن را شروع کنند، حل کرده است. اینستاگرام دو کتاب راهنما منتشر کرده است، یکی برای والدین و دیگری برای نوجوانان. این دو کتاب راهنما برای استفاده امن از اینستاگرام و مدیریت جذب اثرهای منفی در این فضا است.

سلامت روحی نوجوانان و بزرگسالان

موسسه جد، موسسه‌ای است که اثرات منفی فضای اینستاگرام را بر سلامت روحی و روانی نوجوانان و بزرگسالان بررسی می‌کند. کتاب‌هایی که اینستاگرام منتشر کرده است با همراهی این موسسه بوده و یکی از مباحث، سلامت روحی کاربران اینستاگرام و شناسایی اثرات منفی‌ای است که بر زندگی آنها می‌گذارد. اینستاگرام، حسی برای بهترین بودن در ما به جریان می‌اندازد، آن هم با معیارهایی که از پست‌ها و استوری‌های دیگران برای ما ساخته می‌شود. این یعنی‌ همان اثرات منفی که اینستاگرام به مرور زمان با معیارسازی غلط و بدون ریشه در زندگی ما می‌گذارد. این‌گونه بیشتر زندگی ما، در مقایسه زندگی واقعی خود با عکس‌هایی از بهترین بخش زندگی دیگران گذرانده می‌شود. بنابراین این کتاب، برای استفاده امن از این اپلیکیشن توصیه به گذراندن (امتحان تعادلی) می‌کند.

توصیه‌ اینستاگرام به والدین

این کتاب به والدین یادآوری می‌کند که پیج‌هایی که شما برای دنبال کردن حساب‌های کاربری نوجوانانتان انتخاب می‌کنید تنها همانی نیست که شما می‌بینید. سعی کنید تمام ابعاد آن را مورد بررسی قرار دهید تا فرزرندانتان به افسردگی یا چیزی شبیه به آن دچار نشوند. نکته‌ی دیگری که در این کتاب به کمک والدین‌ آمده است، این است که در اینستاگرام آپشن‌هایی که بتوان فعالیت‌های آنلاین نوجوانان را چک کنیم، وجود دارد. این آپشن برای افزایش تجربه فعالیت‌های امن آنلاین نوجوانان و محافظت از سلامت روانی و ذهنی آنها است. کلید تمرکزی در اینستاگرام وجود دارد که کمک می‌کند پیج‌هایی را که در اختیار نوجوانان است را از فیلتر خاص خود بگذرانیم البته مطالعاتی بر این موضوع نشان می‌دهد که این کار اثرات منفی بر سلامت ذهنی نوجوانان دارد.

در این زمینه بخوانید

حذف نمایش لایک اینستاگرام به کجا رسید؟

حذف نمایش لایک؛ لایک‌ کردن اینستاگرام را منقرض می‌کند؟

آپشن‌های دیگر کتاب اینستاگرام

در این کتاب‌ها درباره انواع آپشن‌هایی که در اینستاگرام وجود دارد، نوشته شده ‌است، مانند انواع فیلترهای عکس و فیلم‌ها، آی‌جی‌تی‌وی، استوری و غیره. با وجود این همه مطالب مفید و مهم در این کتاب‌ها؛ اما هنوز هم می‌شود گفت که این یک تجربه غیر واقعی از یک فضای غیر واقعی یعنی فضای مجازی اینستاگرام است. پس بعد از مطالعه این کتاب‌ها با اپلیکیشن کار کنید و یاد بگیرید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha