کیف‌های دستی را چگونه با لباس‌هایمان ست کنیم؟

کوله پشتی با کت و شلوار؛ شاید تصور اولیه این ست برای ما خنده‌دار و عجیب باشد؛ اما حقیقت دارد. در سریال‌های کره‌ای، ژاپنی، چینی و از این دسته کشورهای شرقی این ست را یکی از معمول‌ترین و آراسته‌ترین فرم‌ها می‌دانند.

آیا کسی در کشور ما، کت و شلوار می‌پوشد، بعد یک کوله‌پشتی بزرگ بر دوشش بیندازد و به سرکار یا جلسه برود؟ پس بهتر است ما به فرهنگ خودمان برگردیم و آنچه را که زیبا نمی‌بینیم به زور برای ‌خود عادی سازی نکنیم. این را به یاد داشته باشیم که ست کردن لباس‌ها امری کاملا اختیاری و بر اساس سلیقه شخصی است و آنچه از ایرنا زندگی در ادامه مطلب خواهیم خواند، تنها به عنوان یک پیشنهاد برای زنان و مردان است.

انواع کیف‌ها برای زنان

ما طبق قراردادهای اجتماعی یا هر چیز دیگری این موضوع را پذیرفته‌ایم که چیزی را به عنوان کیف همیشه و همه‌ جا با خود ببریم؛ پس بهتر است انواع کیف‌ها را بشناسیم تا بهتر آن‌ها را با لباس‌هایمان ست کنیم.

۱. کیف پستچی، کیفی است با بند بلند و جای نسبتا مناسب برای انواع وسایلی که در طول روز نیاز داریم با ظاهری مرتب و رسمی.

۲. کیف دوشی، این محبوب‌ترین مدل کیف در بین زنان است و ممکن است از کیف دوشی کوچک‌تر یا بزرگ‌تر باشد با انواع ظاهرهای رسمی و اسپرت. مراقب باشیم کیف بزرگ و سنگین نخریم تا از آسیب دیدن ستون‌فقرات خود جلوگیری کنیم.

۳. کیف باگت، به علت شباهت زیاد به نان باگت فرانسوی اینگونه نام گذاری شده است، این کیف طول بزرگ‌تر از متعادل نسبت به عرض آن دارد. ظاهر کیف باگت در عین شیک و رسمی بودن، فانتزی نیز است.

 ۴.کیف کتابی، این کیف به علت جای کمی که دارد، مناسب وسایل کم و ساعات کوتاه مانند مجالس چند ساعته است. این کیف بند ندارد و باید با دست آن را نگه داشت.

۵. کیف دستی، بند کوتاه دارد و باید بند آن را با دست نگه داریم یا روی ساعد بیندازیم. این کیف را هم می‌توان با انواع لباس‌های رسمی خود ست کنیم.

انتخاب بین این مدل کیف‌ها بستگی به سلیقه و حجم وسایلی دارد که ما همراه خود داریم همچنین درباره رنگ و طرح آن‌هم دقت کنیم که به ظاهر فرم لباسی ما بیاید. سعی کنیم رنگ‌های کیف و کفشمان یکی باشند یا اینکه متناسب باشند. کیف آبی فیروزه‌ای را با کفش سرمه‌ای به دلیل داشتن طیف یکسان آبی ست نکنیم. می‌توان کیف مشکی یا عسلی را برای ست کردن با کفش سرمه‌ای انتخاب کنیم.

انواع کیف‌ها برای مردان

مردان، به طور عادی و معمول عادت به همراه داشتن کیف با خود نداریم مگر اینکه وسایلی داشته باشیم که به کیف احتیاج پیدا کینم.. انواع کیف برای مردان را بسته به وسایلی که ممکن است همراه خود داشته باشیم دسته بندی می‌کنیم.

۱. کیف‌های اداری، از محبوب‌ترین مدل‌های کیف در بین مردان است. این مدل کیف‌ها برای وسایلی مانند کتاب‌، دفتر، کاغذهای A۴، ‌تبلت، خودکار و از این قبیل وسایل مناسب است. جنس کیف‌های اداری چرم یا برزنتی است که بهتر است با تیپ‌های اسپرت، برزنت و با تیپ‌های رسمی، چرم را استفاده کنیم.

۲. کیف‌های رودوشی، کیف‌هایی هستند که فضای کمتری نسبت به کیف‌‎های اداری دارند؛ اما سایز مناسبی برای دفتر و کتاب‌های کمتر از A۴ را دارند. این کیف هم در دو جنس برزنت و چرم در بازار موجود است که می‌توانید مانند الگوی گفته شده پیش برویم.

۳. کیف دستی یا کیف مدیریتی سایز حدود A۵ یا شاید کمی بزرگ ‌تر، دارد. این کیف‌ها بندی که روی دوش بیوفتد ندارد و همانطور که از اسمش مشخص است باید با دست آن را گرفت؛ اما یک بند برای دور مچ دارد.

۴. کیف کمری، این کیف برای وسایل کم حجم ولی مورد نیاز است که همراه دارید. مانند کمربند به دور کمر بسته می‌شود و معمولا ۳ یا ۴ تا جای زیپ خور دارد. سعی کنید که این کیف را با لباس‌های رسمی خود ست نکنید.

مدل و رنگ کیف‌ها در استایل ما نقش مهمی را دارند پس به اندازه کافی برایش وقت و دقت بگذاریم. سعی کنیم رنگ کیف و کفش شبیه به هم و یا متناسب باشد.

در این زمینه بخوانید

با لباس‌هایتان، سن خود را دست‌کاری کنید!

پوشش مناسب چگونه حال شما را خوب می‌کند؟

کیف‌های مشترک بین زنان و مردان

معمولا هرچیزی که پسوند اسپرت را به خود می‌گیرد برای زنان و مردان مشترک است. مانند کتونی اسپرت، سویشرت اسپرت و بالاخره کیف اسپرت. حالا بیایید درباره دو مدل از کیف‌های اسپرت پرکاربرد مطالبی را بخوانیم.

۱. کیف ورزشی یا مسافرتی با تیپ‌های اسپرت، ست می‌شود. مراقب باشیم وزن خود کیف زیاد نباشد که اذیتمان نکند. مناسب حجم وسایلمان باشد، بهتر است که نه زیاد بزرگ و نه کوچک باشد.

۲. کیف کوله پشتی، از کیف‌هایی است که هم برای برای کاربردهایی مانند کیف ورزشی می‌توانیم از آن استفاده کنیم و هم برای کتاب و دفترهای زیاد. به علت ایجاد تعادل وزن بین دو شانه، از مناسب‌ترین گزینه برای دانشجویان است.

منبع: گاردین فشن 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha