با نخستین سامانه هوشمند خدمات آنلاین حقوقی آشنا شوید

نخستین اپلیکیشن خدمات حقوقی کشور به عنوان دستاورد ارزشمند جوانان ایرانی در زمینه دفاع از حق و حقوق معرفی شد.

 مجری این برنامه تلویزیونی با انتخاب تیتر «دفاع از حقوق و حقوق به صورت آنلاین» اظهار داشت: متخصصان داخلی کشورمان موفق به طراحی برنامه‌ای شده‌اند که بدون هیچ هزینه‌ای مردم را به وکیل می‌رساند و روند وکالت یا مشاوره حقوقی نیز در این برنامه با حداقل هزینه انجام می‌شود.

همچنین خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در آغاز گزارش خود گفت: این برنامه (سیدوک)، یک نرم‌افزار برای اشتغال‌زایی است که یک طرف آن وکلا هستند و طرف دیگر آن مردمی که در لحظه و با مبلغ پیشنهادی خودشان می‌توانند به وکیل دسترسی داشته باشند.

وی افزود: این دسترسی سریع مردم به کارشناسان حقوقی و وکلا برای اولین بار است که در کشور ما اتفاق افتاده و مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری، وکالت، کارشناسی و داوری، خدماتی است که این استارت‌آپ حقوقی برای کاربرانش درنظر گرفته است.

فردین آقایی هشتجین مدیرعامل، بنیانگذار و طراح اپلیکیشن سیدوک هم در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه درباره آمار اشتغال‌زایی این برنامه حقوقی گفت: نزدیک به هزار و ۷۰۰ وکیل به عنوان وکیل آنلاین برای ارائه خدمات مشاوره حقوقی و وکالت سریع و آنلاین در سامانه سیدوک ثبت نام کرده‌اند که همه آنها حداقل دارای پنج سال تجربه و سابقه فعالیت و نیز وکیل پایه یک دادگستری هستند و بسیاری از وکلای مطرح تهران هم در بین آنها حضور دارند. این وکلای باتجربه و مشاوران در یک روند سریع، شفاف، مطمئن و ارزان پاسخگوی سوالات حقوقی مردم و یا پرونده‌های قضایی و حقوقی آنها هستند.

او ادامه داد: اعتقاد ما این است که توجه جدی و خارج از شعار به کارآفرینان و استارت‌آپ‌ها، آن‌هم در شرایطی که با عنوان شرایط تحریم شناخته می‌شود، می‌تواند راهکاری اساسی و عملیاتی برای شکوفایی اقتصادی هرچه بیشتر ایران اسلامی باشد.

مشاوره حقوقی آنلاین، حضوری و ارزان برای همه اقشار جامعه

در این برنامه همچنین عبدالرضا هنری قائم‌ مقام سیدوک با اشاره به اینکه سیدوک، نخستین اپلیکیشن تخصصی و حرفه‌ای در زمینه خدمات هوشمند و آنلاین حقوقی است، اظهار داشت: این سامانه بعد از چهار سال تلاش و کوشش و با بهره‌گیری از دانشی که متعلق به جوانان همین مرز و بوم است راه‌اندازی شد به طوری که هم آمار اشتغال وکلا و تعداد پرونده‌های آنها را ارتقا می‌بخشد و هم اینکه وکیل و مشاوره حقوقی را به صورت ارزان و متناسب با توان اقتصادی مردم در دسترس‌شان قرار می‌دهد.

درخواست وکیل آنلاین در برنامه خبری تلویزیون!

خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در ادامه این گزارش خبری، یک درخواست وکالت آنلاین را به صورت آزمایشی از طریق تلفن همراه ثبت کرد تا روند درخواست وکیل و مشاور حقوقی را به صورت عملیاتی و ساده برای بینندگان تلویزیونی توضیح دهد.

مهندس محمدحسن ذکاوت مدیر مهندسی و فناوری اطلاعات «سیدوک» نیز در این برنامه تلویزیونی روش کار با اپلیکیشن سیدوک برای ثبت درخواست مشاوره حقوقی، وکالت، کارشناسی و داوری را تشریح کرد و پس از آن خبرنگار به صورت تصادفی با یکی از وکلای سیدوک تماس گرفت و نظر او را درباره اشتغال‌زایی این سامانه هوشمند برای جامعه وکلا جویا شد.

مسئولیت اجتماعی سیدوک؛ بهبود دانش حقوقی جامعه

بنا به اعلام فردین آقایی هشتجین (مدیرعامل سیدوک) مسئولیت اجتماعی سیدوک این است که در کنار بهبود شرایط اشتغال برای وکلا و ارائه خدمات ارزان حقوقی به مردم، در راستای ارتقای دانش حقوقی و آگاهی عمومی جامعه تلاش کند تا از این طریق هیچ هموطن ایرانی به خاطر ناآگاهی از تبعات حقوقی و قانونی، درگیر مشکلات کوتاه‌مدت و بلندمدت نشود، چک یا سفته‌ای را امضا نکند و یا تحویل نگیرد، هیچ سند یا قرارداد خرید و فروش و اجاره و شراکتی را بدون اطلاع کافی از موضوعات حقوقی و قضایی امضا نکند و هیچ کالا و محصولی از جمله فرش دستباف، مبل، خودرو، مسکن و... را بدون هماهنگی با کارشناس رسمی مربوطه و بدون اطلاع از اصالت محصولات و خدمات خریداری نکند.

درخواست وکیل با ۱۵۰ هزار تومان؛ خدمتی ارزشمند برای ایرانیان

بنیانگذار سیدوک معتقد است: هر کسی که در هر کجا هر معامله‌ای را انجام می‌دهد (خرید و فروش ملک، خودرو، مبل، فرش و...)، یا سند و برگه‌ای را امضا می‌کند (چک، سفته، قرارداد و...) و یا اقدامی می‌کند که ابعاد حقوقی و قانونی دارد (موضوعات ارث، حقوق خانواده، زناشویی، مهریه، طلاق و...)، می‌تواند از طریق اپلیکیشن سیدوک، یک مشاور حقوقی، وکیل آنلاین یا کارشناس خبره دادگستری را در ساعت و مکان مورد نظر خودش انتخاب کند. در این صورت است که وکیل سیدوک فقط با ۱۵۰ هزار تومان، در هر جا که مورد نظر مشتری باشد حضور می‌یابد. این در حالی است که یک ساعت حضور در دفتر وکلا بسیار بیش از این میزان هزینه در بردارد.

گفتنی است در «سیدوک» خبری از حق‌الوکاله‌های نجومی و سنگین نیست و هزینه‌ها به گونه‌ای است که با توان مالی و شرایط اقتصادی خانواده‌های ایرانی تناسب دارد. هدف طراحان و مدیران ارشد نخستین سامانه هوشمند خدمات آنلاین حقوقی این است که هیچ فردی به خاطر ترس از هزینه‌های بالای وکالت و یا توان مالی اندک، از پیگیری حقوق خود در مراجع قضایی منصرف نشود و بلکه با اطمینان و امیدواری، به راحتی و به صورت آنلاین درخواست وکیل بدهد. البته حق‌الوکاله اندک در سیدوک به معنای کاهش کیفیت خدمات و فعالیت‌های حقوقی نیست چرا که بررسی‌های کارشناسان سیدوک نشان می‌دهد که وکلای این سامانه هوشمند کارشان را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند و با قدرت و تسلط و دلسوزی مشغول پیگیری خواسته‌های مردم هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =