پینترست یا اینستاگرام؛ کدام یک به کارتان می‌آید؟

وقتی دو بستر تقریبا یکسان، برای به اشتراک گذاری و نمایش دادن برند و کسب و کار خود داریم، کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

وقتی دو بستر تقریبا یکسان، برای به اشتراک گذاری و نمایش دادن برند و کسب و کار خود داریم، کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ اکثریت ما، آشنایی کافی با اینستاگرام داریم. می‌دانیم که اینستاگرام چه کارکردی دارد؛ اما شاید آشنایی کمتری با پینترست داشته باشیم. در دنیای مجازی، پینترست به نوعی با اینستاگرام رقابت می‌کند و در ایران هم افرادی هستند که از اپلیکیشن پینترست، استفاده حرفه‌‎ای می‌کنند؛ اما باز هم سوال به قوت خودش باقی است، کدام یک بهترند؟ «ایرنا زندگی» در ادامه این مطلب به بررسی و پردازش این موضوع می‌پردازد.

مقایسه اینستاگرام و پینترست

این دو شبکه اجتماعی به نوعی در استفاده و ارائه خدمات (ارائه‌ محتوای تصویری)، شبیه به هم هستند؛ ولی در شکل اشتراک گذاری محتوا تفاوت دارند. هر دوی آنها در موضوعاتی مانند غذا، برندهای تولیدکننده، مد و فشن، زیبایی و غیره پربازدید هستند. تفاوت در تعداد بازدید آنها شاید فقط به کیفیت عکس‌شان بستگی داشته باشد. پینترست دارای تمرکز بالا روی تصاویر است و کیفیت بالاتری نسبت به اینستاگرام دارد. به جایش اینستاگرام در کمیت وتعداد انواع موضوعات، جلوتر است.

کدام برای ما مناسب‌تر است؟

بسته به نوع چیدمان و مخاطبانی که در اینستاگرام و پینترست است و با در نطر گرفتن تعداد مخاطبان کسب و کارمان باید این تصمیم را بگیریم که کدام یک برایمان به صرفه‌تر است. به طور مثال، برای فعالان در حوزه‌ی مد و پوشاک پینترست انتخابی بهتری نسبت به اینستاگرام است. پینترست هم از نوع صحفه بندی و دیزاین و هم فوکوس روی عکس‌ها بهتر از اینستاگرام است؛ اما موضوع مهم برای ما این است که آیا مخاطبان پینترست به اندازه‌ اینستاگرام است یا خیر. به طور کلی برای کارهای زیبایی و آرایشی، هنری، خلاقیتی، مد و پوشاک پینترست بستری بهتر از اینستاگرام است. در مقابل هم اینستاگرام، برای کارهای تبلیغاتی، بازاریابی و سرگرمی مناسب‌تر است.

آپشن‌های پینترست

شما در این اپلیکیشن می‌توانید برای صفحه خود عکس پیش زمینه انتخاب کنید. با استفاده از دکمه سنجاق کردن یا همان پین به طور خودکار، صفحه شما هر روز به روز رسانی شود. سرچ روی عکس، یکی از بهترین آپشن‌های این اپلیکیشن است که می‌توانید تجربه کنید. به طور مثال، وقتی یک سبک از لباسی را می‌پسندید، می‌توانید با استفاده از سرچ بر روی عکس مدل‌های متنوع دیگری را در همان سبک لباس ببینید.

آپشن‌های اینستاگرام

اینستاگرام هم آپشن‌هایی دارد که پینترست ندارد مانند آی‌جی‌تی‌وی، استوری و امکان تعویض برند و لوگو. گفتنی است که اگرچه در بسیاری از موارد پینترست رقیب اصلی اینستاگرام است؛ ولی در ایران اینستاگرام شناخته شده‌تر است و پیشنهاد می‌شود تا از پینترست جواب مثبت نگرفته‌اید، فعالیت خود را در اینستاگرام متوقف نکنید.

در این زمینه بخوانید:

با ۹ اپلیکیشن برتر موسیقی آشنا شوید

محدودیت سنی؛ آپشن جدید اینستاگرام برای کاربرانش

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha