بعد از گرانی بنزین، هر سفر بین شهری چقدر آب می‌خورد؟

«ایرنا زندگی» در این گزارش می‌خواهد هزینه بنزین برای مسافرت‌های بین شهری پر رفت و آمد را با ماشینی که صدی ۸ تا ۱۰ می‌سوزاند، محاسبه کند.

منطقی است که وقتی می‌خواهیم به مسافرت برویم هزینه تقریبی همه چیز را حساب کنیم تا دخل و خرجمان به همدیگر بخورد.حالا می‌خواهیم بدانیم این هزینه قبل و بعد از گرانی بنزین چقدر تغییر کرده است. اگر با ماشین شخصی سفر می‌کنید، هزینه بنزین یکی از مخارجی است که نمی‌شود نادیده گرفت. اولین کاری که باید انجام بدهید حساب کردن هزینه هر لیتر بنزین برای مسیری است که‌ می‌خواهید بروید و برگردید. اگر قرار است در آن شهر هم با ماشین خود به گردش بروید بهتر است این هزینه را هم به صورت تقریبی برای خود حساب کنید. «ایرنا زندگی» در این گزارش خود می‌خواهد هزینه بنزین برای مسافرت‌های بین شهری پر رفت و آمد را با ماشینی که صدی ۸ تا ۱۰ می‌سوزاند، محاسبه کند.

مقایسه هزینه، قبل و بعد از گران شدن بنزین

در حال حاضر، قیمت بنزین ۳ برابر قیمت قبلی خود است. اگر شما همین مسافت‌ها را در آن روزهای قبل از گرانی بنزین طی می‌کردید، فقط ۱سوم هزینه‌های جدول فوق را پرداخت می‌کردید. به طور مثال، هزینه پرداختی برای رفتن از تهران به رشت که در حال حاضر حدود ۷۹ هزار تومان است در گذشته حدود ۲۷ هزار تومان می‌شد.

در این زمینه بخوانید:

نگاهی به گران‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار؛ از ۲۶ تا ۷۶ میلیون تومان

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
  0 1
  بیچاره مردم عادی. چون پولدارها با هواپیما سفر میرن.
 • حمیده IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
  0 0
  هر کی سفر خواست بده یه کارت پر از پول میخواد .قیمت بنزین هیچ تاثیری نداره.