نگاهی به برندهای ژاپنی حاضر در بازار خودرو؛ مظنه و ویژگی‌ها

این‌روزها با وجود حضور تحریم‌ها، محصولات متنوعی از برندهای مختلف جهان در خیابان‌های کشورمان دیده می‌شود. خودروهای ژاپنی که همواره از لحاظ کیفیت یک سر و گردن بالاتر هستند و در کلاس‌های مختلف تجربه متفاوتی در رانندگی را به ارمغان می‌آورند، سوژه گزارش امروز «ایرنا زندگی» هستند.

این‌روزها با وجود حضور تحریم‌ها، محصولات متنوعی از برندهای مختلف جهان در خیابان‌های کشورمان دیده می‌شود. خودروهای ژاپنی که همواره از لحاظ کیفیت یک سر و گردن بالاتر هستند و در کلاس‌های مختلف تجربه متفاوتی در رانندگی را به ارمغان می‌آورند، سوژه گزارش امروز «ایرنا زندگی» هستند. در این گزارش ابتدا به آنالیز چند برند معتبر ژاپنی حاضر در بازار خودرو کشور پرداخته شده و سپس لیستی از آخرین قیمت ماشین‌های ژاپنی آورده شده است.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد محصولات ژاپنی با برندهای مزدا، نیسان، میتسوبیشی، تویوتا، لکسوس و هوندا از شاخص‌ترین خودروهایی هستند که در بازار ایران خرید و فروش می‌شوند. «قدرت»، «ایمنی و سطح بالای کیفی قطعات و تجهیزات» در کنار «مصرف سوخت پایین‌» از مشخصه‌ها و ویژگی‌های خودروهای ژاپنی هستند. اما برندهای مشهور ژاپنی هر کدام دارای چه ویژگی‌هایی هستند؟

شرکت خودروسازی مزدا که نامش برگرفته از اهورا مزدا خدای زرتشتیان است، یکی از خودروسازان ژاپنی است که حضور محصولات آن در ایران به قبل از انقلاب و سال ۱۳۳۱ شمسی بازمی‌گردد. حضور مزدا در مقاطع مختلف تحت الشعاع تحریم‌ها علیه ایران قرار گرفت اما هنوز از محبوبیت آن کم نشده است.

دیگر برند معروف ژاپنی شرکت خودروسازی تویوتا است. تویوتا همواره یکی از مطمئن‌ترین و کم‌ ایرادترین برندهای جهان به‌شمار می‌رود و در بازار کشورمان نیز سرآمد است. از محبوب‌ترین سدان‌های تویوتا در بازار کشور می‌توان به کرولا، کمری، آریون، یاریس (نسخه سدان و هاچبک) و پریوس هیبرید (یکی از نخستین هیبریدهای بازار کشورمان) اشاره کرد. همچنین جدا از پیکاپ هایلوکس و تویوتا لندکروزر که به خودروهای آفرود محبوب ایرانی‌ها بدل شده است، شاسی‌بلندهای تویوتا همواره جزو شاس‌ بلندهای محبوب و مطمئن به حساب می‌آیند.

در این زمینه بخوانید:

ارزان‌ترین خودروهای هیبریدی؛ سبزهای ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومانی

«بی‌ام‌و»بازها بخوانند؛ مظنه خودروهای آلمانی در ایران

برند مطمئن ژاپنی بعدی، نیسان است که سابقه حضور آن در ایران به پیش از انقلاب برمی‌گردد. اما این برند از دهه ۶۰ به‌طور رسمی و گسترده وارد بازار خودرو ایران شد. شرکت پارس خودرو اولین شرکتی بود که به مونتاژ و عرضه تولیدات نیسان در ایران پرداخت. نیسان پاترول اولین خودرویی بود که توسط پارس خودرو مونتاژ  شد. پس از پاترول، شاسی‌بلند رونیز و سپس سدان محبوب ماکسیما بود که به خط تولید پارس خودرو آمد و بعد از آنها نوبت به تیانا، مورانو و قشقایی نیز رسید. نیسان جوک در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین خودروهای برند نیسان است که در بازار کشور جولان می‌دهد.

میتسوبیشی برند ژاپنی دیگری است که سابقه حضور آن در ایران به دهه ۵۰ شمسی بازمی‌گردد. پس از آن برندهای مانند سوزوکی، هوندا و سوبارو در لیست برندهای مطرح خودرویی در جهان و ژاپن هستند که حتی به دلیل کیفیت بالای این محصولات، برخی از آنها در مسابقات جهانی رالی با یکدیگر رقابت دارند.

در جدول زیر قیمت برخی از خودروهای ژاپنی حاضر در بازار کشور آورده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha