آنهایی که هنوز کارت سوخت دریافت نکرده‌اند بخوانند

بنزین از شامگاه پنجشنبه سهمیه بندی شد و هنوز هستند کسانی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند. در این گزارش چند نکته درباره دریافت کارت سوخت از سوی جاماندگان را بخوانید.

۱. بر اساس مصوبه‌ای که شامگاه پنجشنبه (۲۳ آبان‌ماه) به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ابلاغ شد، همه خودروهای بنزین‌سوز شخصی، ۶۰ لیتر و دوگانه‌سوزها ۳۰ لیتر سهمیه به صورت ماهانه در کارت سوخت آنها شارژ می‌شود، سهمیه موتور سیکلت‌ها هم ۲۵ لیتر است.

۲.پس از پایان سهمیه، خودروهای شخصی می‌توانند تا ۲۵۰ لیتر از طریق کارت خود بنزین با نرخ آزاد دریافت کنند و پس از آن باید از کارت جایگاه‌دار استفاده کنند.

۳. قیمت بنزین سوپر سه هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر لیتر است و شامل سهمیه بندی نمی‌شود، بنزین سوپر تک نرخی و فقط با کارت سوخت جایگاه‌دار قابل ارائه است.

۴. اما کسانی که تا کنون کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند؛ می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ نسبت به دریافت کارت سوخت خود اقدام کنند. در این زمینه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران می‌گوید: این افراد بی‌گمان سهمیه خود را دریافت می‌کنند و با توجه به سهمیه ذخیره مورد نظر تا ۶ ماه آینده در کارت سوخت شخصی، این افراد بدون نگرانی و هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام و یا دریافت کارت سوخت شخصی خود اقدام کنند.

۵. در نظر داشته باشید که اشخاصی که کارت هوشمند سوخت در اختیار ندارند، سهمیه به مدت ۶ ماه در کارتشان محفوظ است.

۶. در این زمینه، مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی می‌گوید: فرآیند صدور کارت هوشمند سوخت بیش از سه هفته زمان نمی‌برد و تاخیرهای صورت گرفته به دلیل حجم بالای مراجعه‌هاست، ما هم قول می‌دهیم که این روند تسریع شود.

۷. طبق گفته مسئولان وزارت نفت تاکنون ۱۶ درصد مردم از کارت سوخت خود برای سوختگیری استفاده می‌کنند و به نظر می‌رسد از این پس متقاضیان بیشتری برای دریافت کارت سوخت خود اقدام کنند. 

۸. برای ثبت نام به منظور دریافت کارت سوخت مدارک زیر مورد نیاز است:
- حضور مالک وسیله (درصورت عدم حضورمالک، ارایه وکالت‌نامه‌ای که در آن کلمه کارت سوخت به صراحت ذکر شده باشد)

- اصل و کپی کارت یا سند یا بنچاق خودرو

-شناسنامه یا کارت ملی مالک یا وکیل ایشان جهت احراز هویت

- ارائه آدرس کامل پستی به همراه کد پستی و شماره ملی مالک در صورت تغییر آدرس مالک(کارت سوخت برای مالک صادر میگردد)

- همراه داشتن بیمه نامه ماشین الزامی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =