پزشکان کدام استان‌ها هنوز به نصب کارت‌خوان بی‌توجهند؟

بعد از الزام پزشکان به استفاده از کارتخوان، سازمان مالیاتی آماری را منتشر کرده که نشان از مقاومت ۶۰ درصدی پزشکان در اجرای قانون دارد. آماری که نشان می‌دهد در استان‌های مختلف میزان تمکین پزشکان در نصب کارتخوان پایین بوده است.

اگر بخواهیم استان‌ها را به تفکیک نگاه کنیم، وضعیت تمکین از قانون برای نصب کارتخوان در استان قم با ۵۶ درصد بالاتر از همه و در ایلام با ۱۵ درصد از همه پایین‌تر بوده است. در همین میان چهارمحال و بختیاری هم با ۱۹ درصد در میان استان‌هایی است که پزشکانش چندان تابع قانون نبوده‌اند.

وضعیت تهران

اما وضعیت تهران چطور است؟ در تهران عددها از ۲۶ تا ۴۶ درصد متغیر است. در شرق و شمال تهران این میزان تابعیت از قانون بیشتر و در غرب کمتر ثبت شده است. جالب اینجاست که کل پزشکان مشمول نصب کارتخوان در غرب تهران حدود یک هزار و ۳۵۳ مورد بوده‌اند که از این میزان تنها ۵۱۶ مورد اقدام به نصب کارتخوان کرده‌اند.

در شرق تهران هم که میزان تبعیت از قانون بیشتر بوده، ۳ هزار و ۳۸۶ مورد شناسایی شده‌اند که از این میان، یک هزار و ۷۱۳ مورد طبق قانون کارتخوان نصب کرده‌اند. این رقم در استان البرز حدود ۳۱ درصد است به طوری که از کل ۳ هزار و ۴۳۷ مورد شناسایی شده، یک هزار و ۱۷۱ مورد از قانون تبعیت کرده‌اند.

آنطور که این آمار نشان می‌دهد، در مجموع نزدیک به ۷۳ هزار و ۹۷۸ پزشک برای نصب کارتخوان شناسایی شده‌اند که تنها ۳۱ هزار و ۱۴۴ مورد اقدام به نصب کارتخوان کرده‌اند؛ یعنی ۳۷ درصد پزشکان.

جالب‌تر  اینکه حتی نصب کارتخوان هم ضمانتی برای اجرای قانون نبوده و یک کار حداقلی است. پزشکان بسیاری در این میان اقدام به اتصال کارتخوان به حساب افراد دیگر می‌کنند و یا استفاده از کارتخوان برایشان جنبه تزیینی دارد. اگر بیماری به این مطب‌ها مراجعه کنند، احتمالا به آنها گفته می‌شود که کارتخوان‌شان قطع است.

استان

کل مشمولین

کارتخوان‌های نصب شده

تمکین‌کنندگان تمکین‌کنندگان

ایلام

۳۸۴ ۶۶ ۵۶ ۱۵
قم ۱۰۲۱ ۳۹۶ ۵۶۹

۵۶

مازندران

۳۵۷۹ ۱۳۲۷ ۱۱۸۵ ۳۳

کردستان

۱۱۲۹ ۲۹۶ ۲۷۶ ۲۴

البرز

۳۴۳۷ ۱۱۷۱ ۱۰۶۹ ۳۱

اردبیل

۱۰۸۴ ۶۱۱ ۵۶۸ ۵۲

در این زمینه بخوانید:

۴ شگرد عجیب برای فرار مالیاتی 

رقم فرار مالیاتی پزشکان معادل با تامین یک سال از هزینه‌های بیماران خاص! 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =