موزه اِرارتا؛ نمایی از هنر مدرن روسیه

سفر به سن‌پترزبورگ برای علاقه‌مندان به هنر جاذبه‌های مضاعفی دارد. شهری که میزبان بیش از یک صد موزه کوچک و بزرگ است حتما برای مخاطب‌هایی با سلیقه‌های متفاوت جایی برای میزبانی خواهد داشت.

یکی از موزه‌های متفاوت سن‌پترزبورگ که می‌توان با فراغ بال ساعاتی را در آن سپری کرد موزه هنرهای معاصر اِرارتا است. این موزه در جزیره Vasilievsky قراردارد و به قولی بزرگترین موزه خصوصی این شهر است. موزه‌ای که میزبان مجموعه‌ای از برترین‌های هنر مدرن روسیه است. ارارتا یک موزه کامل است. کامل به این معنا که جریان و تنوع فعالیت‌هایی که در آن صورت می‌گیرد بی‌نظیر و  کامل است. در هر فصل دست‌کم دوازده نمایشگاه جدید در این موزه برپا می‌شود. حدود ۳۰۰ رویداد در سالن آمفی‌تئاتر آن در طول سال برگزار می‌شود، از کنسرت تا تئاتر. در کنار اینها نشست‌های تخصصی مختلفی نیز در زمینه هنر را میزبانی می‌کند و در نهایت در کنار ایجاد فضایی برای فروش آثار هنری، میزبان کارگاه‌های آموزشی هنری نیز هست. موزه‌ای کامل که همه رویدادهای لازم برای شکل‌گیری یک پردیس هنری را در خود جای داده است؛ به اینها رستوران و کافه دل‌نشین آن را هم اضافه کنید. ارارتا به طور متوسط میزبان ۲۸۰۰ اثر از ۳۰۰ هنرمند از سراسر روسیه است. موزه‌ای برای هنر معاصر روسیه. این موزه به جز سه‌شنبه‌ها، هر روز از ده صبح تا ده شب فعالیت می‌کند. (ارارتا روی گوگل‌مپ)

در این گزارش مروری می‌کنیم به برخی از آثار هنری موجود در این موزه، تصاویری که می‌بینید هنگام بازدید جمعی از روزنامه‌نگاران ایرانی از این موزه تهیه شده است. برخی از این آثار در تور مجازی بخش هنر و فرهنگ گوگل از این موزه نیز در دسترس هستند، گوگل این موزه را در سال ۲۰۱۵ در این بخش ثبت کرده است. 

نمای ورودی سالن‌های موزه اِرارتا
کارگر مدفون زیر سازه‌ بازی تِتریس
شب‌های روشن بخش مهمی از هویت سن‌پترزبورگ هستند.
بهای نفت و حرارت زندگی
دست‌سازه‌های سنتی روسیه
یادگاری از آشوویتس
ستارگان همیشه روشن: آتش سیگار سربازان جنگ در قالب یکی از صور فلکی
نیوا - رودی که به پترزبورگ زندگی می‌دهد، عنصر ثابت بسیاری از نقاشی‌های موزه بود. 
پوستری به سفارش اداره بهداشت - هشدار درباره نسبت کودکان با سیگار و الکل 
درخت پرندگان
یادگاری از زندگی در خانه - اینتسالیشنی به یاد لالایی‌ مادران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =