مظنه خانه‌های ۱۰۰ متری در شرق تهران چقدر است؟

خرید خانه شاید برای خیلی از خانواده‌ها سخت باشد اما اینکه بدانیم کدام منطقه خانه‌ها چه قیمتی دارند، قدرت بیشتری برای تصمیم‌گیری در اختیارمان می‌گذارد.

یکی از مناطقی که شاید بیشتر مردم به دلیل تنوع قیمتی سمت آن بروند، شرق تهران است. مناطق مختلفی در شرق تهران است که می‌توان با قیمت‌های متنوع در آن خانه خرید. البته قیمت‌ها کم نیست اما تنوع زیادی دارد. 

برای اینکه در تهرانپارس یک آپارتمان ۱۰۰ متری بخرید بین ۱۲ تا ۲۱ میلیون تومان برای هر مترمربع باید هزینه کنید. یعنی در مجموع چیزی در حدود ۱.۲ تا ۲.۱ میلیارد تومان هزینه دارد. با گشتی در آگهی‌ها می‌توان اطلاعات دقیق‌تری پیدا کرد. به عنوان مثال یک آپارتمان ۲ خوابه در فلکه اول تهرانپارس متری ۲۱ میلیون تومان و در مجموع ۲.۱ میلیارد تومان است. آپارتمانی ۱۰۰ متری که آسانسور و انباری هم دارد و گفته می‌شود که نوساز است.

در نارمک، منطقه دیگری که به عنوان یکی از محله‌های شرق تهران معروف است، قیمت‌ها قدری متفاوت‌تر و بازه قیمتی کمی گسترده‌تر است. یعنی خانه‌های متری ۱۰ میلیون تومان و از آن طرف متری ۲۳ میلیون تومان هم دیده می‌شود. تنوع قیمتی در این محله برای خانه‌های ۱۰۰ متری کمی بیشتر است. قیمت‌ها بسته به سن ساخت آپارتمان و محله‌ای که در آن قرار دارد، متفاوت است. مثلا یک آپارتمان ۱۰۰ متری و ۲ خوابه که کلیدنخورده و نوساز است، متری ۲۳ میلیون تومان است اما آپارتمان ۱۰۰ متری دیگری که ۸ سال است ساخته شده، متری ۱۰.۷ میلیون تومان قیمت خورده است.

شاید در میان مناطق شرق، پیروزی را بتوان کمی شلوغ‌تر و برای برخی خانواده‌ها پرطرفدارتر دانست. تنوع قیمتی در این منطقه از نارمک هم بیشتر است به طوری که خانه‌های ۱۰۰ متری با قیمت ۷.۵ و ۸ میلیون تومان هم دیده می‌شود. شاید به همین خاطر است که برای خانواده‌هایی که می‌خواهند پول کمتری نسبت به تهرانپارس و نارمک بپردازند، گزینه بهتری باشد. یعنی می‌توان با حدود ۷۵۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان یک آپارتمان ۱۰۰ متری در این منطقه تهیه کرد.

مناطق پیروزی متنوع‌تر است و به همین خاطر است که بازه قیمتی آن بیشتر است. مثلا اگر قصد خرید خانه در خیابان پرستار واقع در انتهای خیابان پیروزی را داشته باشید، نزدیک به ۱.۷۵ میلیارد تومان باید هزینه کنید. یک آپارتمان ۱۰۰ متری در این منطقه متری ۱۷.۵ میلیون تومان است.

یا در نبرد شمالی که خیابان قدیمی این منطقه است، می‌توان با متری ۱۴.۵ میلیون تومان خانه خرید. یک آپارتمان ۱۰۰ متری در این منطقه نزدیک به ۱.۴۵ میلیارد تومان آب می‌خورد.

منطقه دیگر واقع در شرق تهران رسالت است. در این منطقه می‌توان با متری ۸ تا ۱۴ میلیون تومان، یک آپارتمان ۱۰۰ متری خرید. بازه قیمتی نسبت به مناطق دیگر مثل تهرانپارس و نارمک پایین‌تر است اما تنوع قیمتی پیروزی را هم ندارد. یک آپارتمان ۱۰۰ متری و دو خوابه در این منطقه متری ۱۴.۱ میلیون تومان است و در کل حدود ۱.۴۱ میلیارد تومان باید برای آن هزینه کرد. البته در آگهی‌های دیگر هم می‌توان به قیمت‌های پایین‌تری رسید. مثلا یک آپارتمان ۱۰۰ متری به قیمت متری ۸ میلیون تومان هم آگهی شده است که می‌توان با ۸۰۰ میلیون تومان آن را خرید.

مظنه خانه‌های ۱۰۰ متری در شرق تهران 

نام منطقه

حداقل قیمت (تومان)

حداکثر قیمت (تومان)

تهرانپارس

 ۲۱.۰۰۰.۰۰۰

۱۲.۰۰۰.۰۰۰

پیروزی

۷.۵۰۰.۰۰۰

۱۷.۵۰۰.۰۰۰

نارمک  ۱۰.۰۰۰.۰۰۰

۲۳.۰۰۰.۰۰۰

رسالت

۸.۰۰۰.۰۰۰

۱۴.۰۰۰.۰۰۰

در این زمینه بخوانید: 

خانه کلنگی چقدر گران شد؟ مظنه قیمت روز 

مظنه خرید و اجاره خانه‌های حیاط‌دار در تهران 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =