مظنه انواع برنج در بازار؛ گران نخرید

انواع برنج در بازار با وجود حاشیه‌هایی که در ماه‌های گذشته داشته، ثبات قیمت نسبی را در مهر ماه تجربه کرده است.

نگاهی به سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان نشان می‌دهد که قیمت برنج طی یک ماه گذشته نوسانات قیمتی چندان زیادی نداشته است. بیشتر انواع برنج‌ها قیمت‌شان ثابت بوده و در این میان برنج داخلی خزر و برنج تایلندی اندکی نوسان افزایشی را تجربه کرده‌اند.

بر این اساس، قیمت برنج داخلی طارم اعلاء حداقل ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان و حداکثر ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رفته است. برنج داخلی هاشمی هم بین قیمت‌های ۱۹ تا ۲۲.۵ هزار تومان قیمت خورده است. برنج داخلی خزر قیمت کمتری داشته است. این نوع برنج از ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۱۶ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته شده است.

دو مدل برنج پاکستانی باسماتی و برنج هندی به قیمت مصوب به فروش رفته‌اند که اولی ۸ هزار و ۹۰۰ و دومی ۸ هزار تومان قیمت خورده است. برنج تایلندی هم بین ۶ هزار و ۲۹۹ تومان تا ۷ هزار و ۴۰۰ تومان فروش رفته است.

این قیمت‌ها مربوط به سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان است و برخی انواع دیگر برنج هم در بازار آزاد قیمت خورده است. بیشتر برنج‌های قیمت خورده در بازار آزاد ۴ کیلویی است اما قیمت‌های ذکر شده در این گزارش همه بر مبنای یک کیلو عنوان شده است.

نوع برنج

حداقل قیمت (تومان)

حداکثر قیمت (تومان)

برنج داخلی طارم اعلاء (یک کیلوگرم)

۲۰.۳۰۰

۲۲.۹۰۰

برنج داخلی هاشمی (یک کیلوگرم)

۱۹.۰۰۰

۲۲.۵۰۰

برنج داخلی خزر(یک کیلوگرم)

۱۵.۲۰۰

۱۶.۴۰۰

برنج پاکستانی باسماتی (یک کیلوگرم)

مصوب: ۸.۹۰۰

برنج تایلندی (یک کیلوگرم)

۶.۲۰۰

۷.۴۰۰

برنج هندی ۱۱۲۱ (یک کیلوگرم)

مصوب: ۸.۰۰۰

در این زمینه بخوانید: 

قیمت برنج در بازار چرا اینقدر نوسان دارد؟ قیمت انواع برنج در بازار 

مظنه قیمت برنج ایرانی و حبوبات در بازار؛ گران نخرید! 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha