۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۰
کد خبر: 83497476
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مکمل بنزین بزنیم یا نه؟ نکاتی برای استفاده از اکتان

این روزها بازار فروش مکمل‌های بنزین داغ است؛ بخش زیادی از این اتفاق به دلیل کمبود بنزین سوپر است. از اکتان بنزین تا انژکتورشوی. آگاهی از قیمت‌ها در همین آشفته بازار، می‌تواند کمک‌مان کند تا تصمیم بهتری بگیریم.

از همان دور نگاهش روی ماشین جلویی خیره مانده است. تا متوجه می‌شود راننده قصد ندارد پیاده شود، به سمت ماشین می‌رود و سوال همیشگی‌اش را می‌پرسد:«چندتا بزنم؟» چند دقیقه با نازل بنزین کلنجار می‌رود و باز هم همان پیشنهاد همیشگی را مطرح می‌کند:« بنزین نداشته؟ خیلی خالی بوده؟ نمیشه اینطوری بنزین زد. باید اول براتون اکتان بزنم. بنزین رو پس میده بیرون!» دوباره چند باری ضامن نازل را می‌زند و ناامیدانه راننده را نگاه می‌کند.

اگر در این موقعیت باشید، واکنش‌تان چیست؟ دو راه دارید. یا به جایگاه دیگر مراجعه کنید و یا از خیر احتمالات بگذرید و موافقت کنید. معمولا اگر قیمتی هم برای این اکتان بپرسید، حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان را می‌گویند. اما بد نیست بدانید که خرید و فروش مکمل‌های بنزین در جایگاه‌ها ممنوع است. همین چند وقت قبل بود که مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته بود:« مکمل‌هایی که با نام اکتان افزایی عرضه می‌شود هیچ تأثیری در افزایش کیفیت سوخت و یا بهسوزی آن ندارند و فروش آن در جایگاه‌ها ممنوع است

از قیمت‌ها مطلع باشید

اما در برخی مواقع ممکن است خودتان بخواهید از این اکتان‌ها خریداری کنید یا طبق همان سناریول اول مطلب، پیشنهاد جایگاه‌دار را بپذیرید. در این مواقع بهتر است که از قیمت‌ها مطلع باشید تا تصمیم بهتری بگیرید.

قیمت مکمل‌های بنزین متفاوت است. بسته به حجم، شرکت یا کشور تولیدکننده بالا یا پایین می‌رود. حداقل پولی که برای مکمل بنزین باید بدهید نزدیک به ده هزار تومان است. به عنوان مثال، اکتان بوستر لوبریفنت کانادا مدل ۲۰۳۲۴۳ حجم ۲۱۰ میلی لیتر بسته ۶ عددی ۴۱ هزار تومان است که قیمت هر عدد آن نزدیک ۷ هزار تومان تمام می‌شود.

اکتان بوستر لوبریفنت کانادا مدل ۹۵ حجم ۳۰۰ میلی لیتر بسته ۶ عددی هم در مجموع ۸۳ هزار تومان است که قیمت هر واحد آن نزدیک ۱۳ هزار تومان است. برخی از این مدل اکتان‌ها هم به صورت تکی به فروش می‌رود. چیزی در حدود ۱۳ تا ۲۰ هزار تومان باید برای برخی انواع آن خرج کنید.

عمده یا تکی؟

نکته مهم اینجاست که اغلب این اکتان‌ها به صورت عمده در اختیار جایگاه‌داران قرار می‌گیرد اما آنها با قیمت تکی به شما می‌فروشند. این بار که وارد جایگاه سوخت شده و با سوال‌هایی شبیه به سوال‌های ابتدای مطلب روبرو شدید، با دقت بیشتری تصمیم بگیرید.

نوع اکتان

قیمت

اکتان لوبریفنت مدل Octan ۹۵حجم۳۰۰میلی لیتر

۱۳.۰۰۰

اکتان بوستر یونیک مدل ۵۰۲۷ حجم ۳۵۴ میلی لیتر

۱۹.۰۰۰

اکتان لوبریفنت مدل Octan ۹۵حجم۳۰۰میلی لیتر

۱۴.۵۰۰

اکتان بوستر لوبریفنت کانادا مدل ۹۵ حجم ۳۰۰ میلی لیتر بسته ۶ عددی

قیمت کل:  ۸۳.۰۰۰

قیمت هر واحد: ۱۳.۰۰۰

اکتان بوستر لوبریفنت کانادا مدل ۲۰۳۲۴۳ حجم ۲۱۰ میلی لیتر بسته ۶ عددی

قیمت کل:  ۴۱.۰۰۰

قیمت هر واحد: ۷.۰۰۰

در این زمینه بخوانید: 

هنوز برای کارت سوخت اقدام نکرده‌اید؟ این مطلب را بخوانید

یک راهنمای عملی برای ثبت‌نام کارت سوخت یا بازیابی آن 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha