مظنه گوشت گوسفندی، گوساله و مرغ؛ گران نخرید!

بازار گوشت و مرغ در دو هفته اخیر یک کاهش قیمت نسبی را تجربه کرده است؛ یک ارزانی نسبی که شاید خیلی چشمگیر نباشد اما قابل توجه است.

نگاهی به سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان هم این ارزانی را تایید می‌کند. به طوری که گوشت گوسفندی، گوساله و مرغ هر کدام با حدود چند هزار تومان کاهش همراه شده است. بیشترین کاهش مربوط به گوشت گوساله است که حداقل قیمت آن ۵ هزار تومان ارزان‌تر شده است. 

 به نظر می‌رسد که مظنه گوشت گوسفندی، گوساله و مرغ از هفته آخر شهریور تا هفتم مهر ماه، کمی ارزان‌تر شده است. به عنوان مثال گوشت گوسفندی از ۸۵ هزار تومان در هر یک کیلو به ۸۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است. البته این حداقل قیمت‌هاست. در حداکثر قیمت‌ها هم همین اتفاق دیده می‌شود. حداکثر قیمت گوشت گوسفندی از ۹۸ هزار و ۴۰۰ تومان به ۹۷ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است.

گوشت گوساله هم کمی ارزان‌تر شده است. حداقل قیمتی این نوع گوشت از ۷۸ هزار و ۳۰۰ تومان به ۷۳ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است. حداکثر قیمت گوشت گوساله هم از ۸۶ هزار و ۵۰۰ به ۸۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.

همین ارزانی اندک قیمت‌ها، در گوشت مرغ هم دیده می‌شود. حداقل قیمت هر کیلو گوشت مرغ از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است. حداکثر قیمت هم از ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان به ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان کاهش یافته است.

نوع گوشت

حداقل و حداکثر قیمت در ۲۳ شهریور

(تومان)

حداقل و حداکثر قیمت در ۷ مهر

(تومان)

گوشت گوساله

۸۶.۵۰۰   -  ۷۸.۳۰۰

۸۵.۳۰۰   - ۷۳.۳۰۰

گوشت گوسفندی

۹۸.۴۰۰  - ۸۵.۰۰۰

۹۷.۹۰۰ – ۸۲.۳۰۰

گوشت مرغ

۱۳.۳۰۰  - ۱۲.۵۰۰

۱۲.۹۰۰  - ۱۱.۹۰۰

در این زمینه بخوانید: 

حداکثر قیمت گوشت گوسفندی، گوساله و گوشت مرغ در بازار تهران

چرا تن ماهی اینقدر گران شد؟ ۴ دلیل و یک مظنه

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha