بزرگترین دارندگان ذخایر طلا در جهان را بشناسید

در این گزارش کشورهایی را معرفی می‌کنیم که بیشترین میزان ذخایر طلا را دارند.

در گزارشی که صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد، آمریکا به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر طلا قید شده بود. در این گزارش به رقم ذخایر و برخی از کشورهایی اشاره می‌کنیم که در لیست بزرگترین دارندگان ذخایر طلا شناخته می‌شوند.

طبق گزارش‌ها آمریکا حدود ۸ هزار و ۱۳۳ تن طلا دارد که با اختلاف بالا از کشورهایی مثل آلمان و ایتالیا به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر طلا شناخته می‌شود. نمودار زیر به خوبی وضعیت کشورها را نشان می‌دهد. کشورهایی مثل آلمان، ایتالیا، فرانسه و روسیه در راس قرار دارند. وضعیت کشورهایی مثل هند، هلند، ترکیه و تایوان هم تقریبا شبیه به هم و حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ تن است. 

بیشتر کشورهایی که در ابتدای نمودار قرار دارند، عددهای حول ۱ تا ۲ هزار تن را برای خود به ثبت رسانده‌اند. در پایین نمودار هم کشورهایی مثل بلژیک، لبنان و اتریش دیده می‌شوند که حدود ۲۰۰ تن ذخایر طلا دارند. 

در این زمینه بخوانید: 

طلا و دلار بیشتر گران شد یا سکه؟

نکته مهمی که برخی رسانه‌ها مطرح می‌کنند این است که در طول ۵۰ سال اخیر هیچ منبع رسمی و غیر رسمی نتوانسته از محل ذخایر طلای کشور آمریکا بازدید و آن را ببیند. همین مساله باعث شده که در رقم واقعی ذخایر طلای آمریکا تردید ایجاد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =