چگونه عوارض بزرگراه‌ها را الکترونیکی پرداخت کنیم؟

مدتی است که مساله پرداخت الکترونیکی عوارض وارد فاز تازه‌ای شده است. آنطور که اعلام شده، با نصب یک برچسب، می‌توان از مزایای پرداخت الکترونیکی عوارض استفاده کرد. اما به نظر می‌رسد این روش برای کسانی باشد که به صورت مکرر از آزادراه‌ها استفاده می‌کنند. راه دیگری هم وجود دارد که می‌توانید بدون توقف عوارض تردد در آزادراه‌ها را پرداخت کنید.

در این چند نکته قصد داریم روش پرداخت الکترونیکی عوارض را به صورت ساده برایتان شرح دهیم:

۱- راه‌های مختلفی وجود دارد که هم نیاز به توقف کردن در بزرگراه‌ها نباشد و هم بتوانید عوارض مربوطه را بپردازید. برای پرداخت بدون توقف عوارض کافی است که برای پرداخت توقفی نکنید تا وارد مرحله پرداخت شوید.

۲- وقتی از عوارضی رد شدید، مبلغی به عنوان بدهی برای پلاک شما لحاظ می‌شود. سایت‌های مختلفی برای پرداختن این بدهی وجود دارد که برای وصل شدن به آن، کافی است عبارت «پرداخت بدون توقف عوارض» را در اینترنت جستجو کنید تا به سایت یا سایت‌های مربوطه وصل شوید.

۳- در مرحله بعد با ثبت شماره خود، کد فعال‌سازی دریافت کرده و در سایت ثبت‌نام کنید. بعد از وارد  کردن اطلاعات مربوط به کد ملی و بانک، شماره پلاک یا پلاک‌های موردنظر خودتان را وارد سامانه می‌کنید. در این مرحله در صورت داشتن بدهی مقابل هر پلاک عددی مشخص می‌شود که قابل پرداخت خواهد بود.

۴- در مرحله بعد، روش پرداخت را انتخاب کرده و مبلغ را می‌پردازید. به سه روش می‌توان این کار را انجام داد: پرداخت آنلاین، اتصال پلاک خودرو به حساب بانکی و سامانه پیمان و از طریق خودپرداز بانک‌ها.

۵- از میان این روش‌ها، روش دوم شاید قدری مبهم باشد. در توضیح آن باید بگوییم که در این روش بر مبنای سقف کاملا مشخص و محدود، به سامانه اجازه می‌دهید که مبالغ مربوط به ترددها را از حساب بانکی‌تان برداشت کند.

در این زمینه بخوانید: 

اپلیکیشن‌های ضروری برای سفر کدامند؛ فناوری در کوله‌پشتی 

می‌خواهید با دوچرخه سفر کنید؟ این مطلب را بخوانید 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha