۲۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۲
کد خبر: 83476016
۰ نفر
تحصیل در مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان فرصتی فوق العاده در خصوص ورود به این کشور اروپایی و عضو معاهده شنگن است که سالانه با استقبال متقاضیان در خصوص عزیمت مواجه شده است.

در ابتدا می بایست به این موضوع اشاره داشت که تحصیل در این کشور زیبا یکی از نوین ترین راه های ورود است. تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان به صورت عام و تحصیل در کالج های آموزش زبان انگلیسی و آلمانی به صورت خاص باعث دوچندانی جذابیت تحصیل در مجارستان است.

همان طور که می دانید عزیمت به کشورهای آلمان و اتریش به دلیل شرایط ایده آل تحصیل رایگان و بازار کار فوق العاده هر ساله با استقبال زیادی مواجه است که در این میان باعث ایجاد شرایط دشوار در خصوص صدور مجوز شده است اما ناگفته نماند که در این میان تحصیل در مجارستان برای متقاضیان و دانشجویان باعث ایجاد گزینه ای برتر در خصوص ورود شده است. فرصت تحصیل در این کشور ایجاد یک سکوی پرتاب در خصوص ورود به آلمان و اتریش است که افراد جویای کار در آلمان و اتریش و یا حتی تحصیل پزشکی در این کشورها می توانند از این پل ارتباطی بهره مند شود. دوره های زبان آلمانی در کشور مجارستان یکی از پر استقبال ترین راه های ورود به این کشور است که توانسته متقاضیان مختص به خود را داشته باشد. هزینه های تحصیل دوره های زبان آلمانی در کشور مجارستان تقریبا مقرون به صرفه می باشد و داشجویان نیز می توانند با پرداخت حداقل هزینه 5000 الی 6000 یورو در سال از این فرصت بهره مند شوند. از دیگر مزیت های تحصیل در کالج های زبان کشور مجارستان ، عدم ارائه مدرک زبان می باشد که همین مورد توانسته باعث محبوبیت تحصیل در کالج های زبان مجارستان شده است.

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی رویایی می باشد که سالانه در ذهن دانشجویان سوق می یابد. از آن جایی که تحصیل پزشکی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به زبان بومی آن کشور است اما گزینه تحصیل پزشکی در مجارستان از محدود کشورهای می باشد که زبان تدریش پزشکی به زبان انگلیسی است. تحصیل پزشکی در مجارستان همانند تمامی کشورها مستلزم طی کردن یک دوره یک ساله پیش پزشکی و شرکت در این دوره ها و در نهایت قبولی در آزمون ورودی است.

طول دوره های پزشکی در کشور مجارستان 6 ساله است و هزینه های تحصیل در این رشته در مقطع کالج و مقطع دانشگاه نیز متغیر می باشد. هزینه های تحصیل در مقطع کالج پیش پزشکی به میزان 5.500 الی 6.500 و سالانه هزینه های پزشکی به میزان 14.000 الی 16.000 یورو است. از جمله کالج و دانشگاه های برتر پزشکی در مجارستان عبارتند از:

  • دانشگاه سملوایز
  •  کالج اوسینا
  •  دانشگاه دبرسن
  •  کالج مک دنیل
  •  دانشگاه پچ
  •  دانشگاه سگد

کیفیت بالای آموزش به زبان انگلیسی و تحصیل در دانشگاه های مورد تائید از دیگر مزایا تحصیل پزشکی در مجارستان است. از دیگر پارامترهای که در خصوص تحصیل پزشکی نباید از آن چشم پوشی کرد هزینه های تحصیل است. که در مجموع می توان گفت که هزینه های تحصیل پزشکی در مجارستان در قیاس با هزینه های تحصیل پزشکی در کانادا قرار می گیرد که نباید به سادگی از چشم کرد.

اگاهی از هزینه زندگی در مجارستان از دیگر موارد حائز اهمیتی می باشد که دانشجویان و متقاضیان نباید به سادگی از آن چشم پوشی کرد. هزینه های زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا پایین تر می باشد و همین مورد توانسته به این کشور لقب کشور دانشجویی را دهد. هزینه های مسکن مقرون به صرفه و هزینه های بیمه و خدمات درمانی مقرون به صرفه از سایر جذابیت ها در باب زندگی در این کشور است. هزینه زندگی در این کشور 0.84% بیشتر از ایران است و میانگین هزینه اجاره در مجارستان 0.41% نیز بیشتر از ایران است. میانگین هزینه های زندگی در مجارستان از 400 الی 700 یورو بسته به سبک زندگی متغیر است. هزینه های زندگی در مجارستان بدین صورت است:

اقلام

هزینه (یورو)

رستوران ارزان قیمت

5.43

غذا برای دونفر 3 وعده

25.66

سیب 0.95
 
پرتغال 1.12
 

گوجه فرنگی

1.60

سیب زمینی

1.68
مرغ

4.20

گوشت 7.21
 

موسسه سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی در زمینه عزیمت به مجارستان به صورت عام و مجوز تحصیل و تحصیل پزشکی در مجارستان به صورت خاص می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =