شیشه‌های دورریختنی که دکور خانه‌ها می‌شوند

حالا که خرج و برج این روزها سر به فلک می‌زند و جیب ما به جیب دیگرمان طعنه می‌زند، این طور کارها ارزش پیدا کرده و ما که دنبال زیباتر کردن خانه خود هستیم را راضی کرده است. حالا باید کمی مهارت را هم چاشنی این علاقه بکنیم تا نتیجه طوری شود که هیچ شباهتی به شیشه‌ی مربا و ترشی ندارد.

راحت بودن و ساده بودن این کار، باعث می‌شود همه جذب آن شوند و گزینه مناسبی برای هدیه دادن به دیگران است. بعضی اوقات کارهای هنری بسیار پیچیده می‌شوند و هر کسی از عهده آن برنخواهد آمد. این کار آنقدر ساده است که می‌توانیم تضمین کنیم هرکسی از عهده آن برخواهد آمد.
ما دوست داریم به خانه خود رنگ تنوع بدهیم و در عین حال زیاد هم به خرج نیفتیم. شیشه‌های مربا و ترشی را قدیم‌ترها می‌شستند. داخل آن مربای خانگی درست می‌کردند، ترشی جا می‌انداختند و از چای و شکر تا حبوبات نگهداری می‌کردند. حتی هنوز در یخچال خانه‌های بزرگ‌ترها بطری‌های نوشابه‌ای که حبوبات را در آن ریخته‌اند پیدا می‌شود. زیباتر کردن این شیشه‌ها به آن‌ها ظاهری مرتب و آراسته می‌دهد که خانه را چشم‌نوازتر می‌کند. حالا که خرج و برج این روزها سر به فلک می‌زند و جیب ما به جیب دیگرمان طعنه می‌زند، این طور کارها ارزش پیدا کرده و ما که دنبال زیباتر کردن خانه خود هستیم را راضی کرده است. حالا باید کمی مهارت را هم چاشنی این علاقه بکنیم تا نتیجه طوری شود که هیچ شباهتی به شیشه‌ی مربا و ترشی ندارد. راحت بودن و ساده بودن این کار، باعث می‌شود همه جذب آن شوند و گزینه مناسبی برای هدیه دادن به دیگران است. بعضی اوقات کارهای هنری بسیار پیچیده می‌شوند و هر کسی از عهده آن برنخواهد آمد. این کار اما تضمینی است برای آن دسته از افرادی که شاید خودشان را تا امروز هنرمند نمی‌دانستند. این کار آنقدر ساده است که می‌توانیم تضمین کنیم هرکسی از عهده آن برخواهد آمد.

از همه شیشه‌های دور ریختنی استفاده کنیم

شیشه مورد نظر ما می‌تواند شیشه مربا و ترشی باشد و یا می‌تواند شیشه آبمیوه‌ یا شکلات صبحانه باشد. هر شیشه و حتی پلاستیکی با این روش رنگ می‌شود و در دل خانه ما از وسیله‌ای دور ریختنی تبدیل به وسیله‌ای دکوری یا مصرفی می‌شود.

هر رنگ و طرحی که دوست دارید انتخاب کنیم

برای این کار محدودیتی برای خودمان ایجاد نکنیم. با توجه به رنگ‌آمیزی اتاق، آشپزخانه و هر محلی از خانه که قصد داریم از شیشه استفاده کنیم، طرح راه‌راه یا نقطه نقطه! طرح شابلون قلب یا برگ، فرقی نمی‌کند. مهم خلاقیت و هارمونی لوازم با یکدیگر است. گاهی اوقات از رنگ‌های جیغ متضاد استفاده می‌کنیم تا ترکیب رنگ‌های تند از هر طیفی را نمایش دهیم.

لوازمی که برای این کار نیاز داریم:

۱. یک یا دو قلمو

۲. رنگ اکریلیک یا مولتی سرفس

۳. شیشه دور ریختنی

بهتر است از چیز دور ریختنی دیگری به عنوان پالت رنگ استفاده کنیم که برای ترکیب رنگ‌ها دچار مشکل نشویم. تعداد قلمو به طرح ما بستگی دارد. اگر طرحی که می‌خواهید روی کار بکشیم نیاز به قلمو ظریف داشته باشد، بهتر است از قبل فکرش را بکنیم تا دچار مشکل نشویم. یک یا دو قلمو برای ما کافی است.

در این زمینه بخوانید:

در انجام کارهای روزمره فراموش‌کارید؟ این مطلب را بخوانید

چقدر با سواد هستید؟ جدیدترین معیارهای سواد را بخوانید!

فوت و فن نهایی

· شیشه تمیز و بدون گرد و خاک باشد.

· رنگ خود را آماده کنیم و با قلموی مویی یا قلموی ابری شیشه را رنگ کنیم.

· برای اینکه رد قلمو روی شیشه نماند، سعی کنیم به یک جهت رنگ کنیم و از قلموی نرم استفاده کنیم.

· برای نتیجه یکنواخت و زیبا، سه بار سطح مورد نظرممان را رنگ کنیم.

· اگر از اکریلیک استفاده کنیم به علت اینکه محلول در آب است از اول نمی‌توانیم به آن آب بزنیم اما پس از تقریبا یک ماه رنگ آن ثابت می‌َشود.

· رنگ مولتی سرفس از ابتدا ضدآب می‌باشد.

· شاید بد نباشد اولین بار از اکریلیک استفاده کنیم تا در صورت نیاز آن را بشوییم و دوباره رنگ کنیم.

· رنگ‌های اکریلیک در ابعاد بزرگ‌تر به صرفه هستند و از مغازه‌های رنگ فروشی بزرگ و کوچک آن را می‌توانیم تهیه کنیم.

· اگر به پتینه علاقه داشته باشیم و شیشه برجستگی‌هایی داشته باشد، با سمباده کمی روی برجستگی‌های شیشه بکشیم تا حالتی آنتیک به کار بدهد.

و در آخر: از نتیجه نقاشی خود لذت ببرید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha