سریال مانکن و تقابل تکراری رابطه‌های عاشقانه میان فقیر و غنی!

 چند روز اخیر اگر در سطح شهرها حضور داشته‌اید یا در شبکه‌های اجتماعی چرخیده‌اید یا رسانه‌های گوناگون را جسته و گریخته دیده باشید با تبلیغ سریالی تازه و پخش نخستین قسمت «مانکن» از شبکه‌های خانگی مواجه بوده‌اید.

تبلیغ سریالی که چهره‌های مطرحی همچون مریلا زارعی، محمدرضا فروتن، امیرحسین آرمان، الهام پاوه‌نژاد، شبنم قلی‌خانی، نازنین بیات و... با صدای فرزاد فرزین خودنمایی می‌کند. برای هم بسیاری چشم انتظار پخش قسمت اول آن بودند تا ببینند اینبار با چه سریالی رو به رو هستند و آیا می‌توانند به عنوان یک سریال قویی روی آن حساب باز کنند؟

مخصوصا که بسیاری چشم انتظار آن‌اند تا ببینند حسین سهیلی‌زاده به عنوان کارگردان، ایرج محمدی به عنوان تهیه‌کننده و بابک کایدان به عنوان نویسنده که سابقه بسیاری در تولید، ساخت و حضور در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی دارند اینبار توانایی خود را در بخش شبکه‌های خانگی چگونه مورد آزمون قرار داده‌اند و تا چه میزان خواهند توانست در این حوزه نیز باتوجه به سابقه فیلمسازی‌شان موفق ظاهر شوند؟

تقابل تکراری فقیر و غنی

4 شهریور روزی بود که قسمت اول این سریال رونمایی شد. سریالی که در همان سکانس‌های ابتدایی که اتفاقا انتقاد بسیاری را هم در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت نشان داد قرار است فقیر و غنی مانند خیر  و شر در مقابل یکدیگر قرار گیرند و آنکس که فقیر است باید تاوان فقر خود را با زیرپا گذاشتن عشق‌اش بپردازد و آنکس که غنی و ثروتمند است با پول خود به آنچه که دوست دارد حتی عشق هرچند عشقی خریدنی دست یابد.

داستان در قسمت اول با باز کردن گره‌ها پیش می‌رود و تا حدودی اگر علامت سوالی پیش آمده است را برطرف می‌کند. برای همین هم پس از پایان قسمت اول آنقدر هیجان و حساسیت ایجاد نمی‌کند تا مخاطب منتظر باشد و ببیند بالاخره قسمت بعدی کی از راه می‌رسد و تکلیف فقیر و غنی قرار است به کجا ختم و چه مسیرهای طی شود! در هر صورت امید است قصه در قسمت‌های بعدی‌اش کمی جاندارتر پیش برود و ماجراهایی در این میان شکل گیرد که مخاطب را مجاب کند با بودن چنین چهره‌های مطرح تلویزیون و سینما سریالی جذاب و پرمخاطب را شاهد باشند.

البته صدای فرزاد فرزین به عنوان خواننده در این سریال که گویا قرار است به عنوان بازیگر نیز نقش‌آفرینی کند -حداقل صدایش- را می‌توان به عنوان یک وزنه برای «مانکن» تلقی کرد. چون آنطور که گفته شده قرار است فرزین چندین آهنگ در این سریال بخواند و شاید از این نظر تا حدودی به سریال «عاشقانه» نزدیک باشد. اما در هر صورت نمی‌توان منکر آن شد که یکی از جذابیت‌های سریال «عاشقانه» صدای این خواننده بوده که هنوز هم بسیاری شنونده موزیک‌های این سریال هستند؛ حتی اگر مخاطب و ببینده آن نبودند.

در این زمینه بخوانید: 

سریال «بوی باران» شانه به شانه سریال‌های ترکی پیش می‌رود؟

همکاری مدیری و قاسم‌خانی در سریال هیولا چقدر موفق بوده؟ تحلیل امیر مهدی ژوله

جلوه‌های ویژه‌ای که آنقدرها هم ویژه نبود

اما یکی از نقط ضعف‌هایی که در همین قسمت اول به چشم آمد و اتفاقا بدجور هم توی ذوق مخاطب زد جلوه‌های ویژه این سریال بود. برای همین هم بسیاری از مخاطب‌ها و منتقدان به این عقیده رسیده‌اند که شروع «مانکن» آنطور که انتظار می‌رفت باتوجه به تبلیغات و پیش‌زمینه‌ای که برای آن ایجاد کرده‌ بودند نبود و ضعیف‌تر از آنچه تصور می‌رفت پیش رفت.

در هر صورت انتظار می‌رود به دلیل بازار داغ رقابت در سریال‌سازی شبکه‌های خانگی و استفاده از بازیگران و چهره‌های مطرح تلویزیون و سینما، کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌های مطرح کشور و... که هزینه‌های هنگفتی را نیز برای ساخت این سریال‌ها به بار می‌آورند سریال‌هایی با سطح کیفی بهتری بسازند و سپس در معرض دید عموم قرار دهند.

برای قضاوت نهایی زود است

در هر صورت با پخش یک قسمت از این سریال نمی‌توان به طور کامل درباره آن به قضاوت نشست و یک طرفه به قاضی رفت. باید امیدوار بود که بازیگران مطرح و کارگردان و تهیه‌کننده شناخته شده در میان مردم، توانسته باشند موفق پیش بروند. برای همین هم باید همچنان منتظر ماند تا قسمت‌های دیگر این سریال از راه برسد و پس از آن به یک نتیجه‌گیری کلی رسید که آیا این سریال توانسته است موفق عمل کند یا مانند بسیاری از سریال‌های ناموفق شبکه‌های خانگی چند هفته‌ای دیده می‌شود و به سرعت، باد فراموشی نصیب‌اش خواهد شد. به طوری که بسیاری به این نتیجه برسند این سریال هم ارزش دیدن ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha