مظنه سفر تابستانی به مشهد با قطار و هواپیما

تابستان به نیمه رسیده و سفر به مشهد یکی از جدی‌ترین گزینه‌های سفر برای خانوارهای ایرانی است. اما سفر به مشهد چقدر هزینه دارد؟

در شرایط اقتصادی فعلی که هزینه‌های خانواده‌های بیشتر از قبل شده  باید در سفر تلاش کرد آنچه که کم‌هزینه‌تر انتخاب شود. انتخاب نوع سفر(هوایی_زمینی)، تردد در شهر، خرید سوغات، خورد و خوراک و بازدید مراکز گردشگری باید به درستی انتخاب شوند تا بتوان سفری با کیفیت و هزینه‌ای متناسب با جیب داشته باشد. مشهد از جمله شهرهایی است که می‌توان با هزینه‌های متفاوت به این شهر سفر کرد چرا که راه‌های مختلف هوایی، زمینی با قطار و اتوبوس به این شهر وجود دارد. سفر با قطار به مشهد، یکی از بهترین گزینه‌های سفر ارزان و با کیفیت به این شهر است.

مسیرهای قطار تهران به مشهد بسیار متنوع است و از طرفی قیمت بلیط قطارها نیز تنوع زیادی دارد. یکی از راه‌هایی که می‌توان هزینه‌های سفر را کاهش داد انتخاب تورهای مسافرتی که با قیمت‌های مختلف توسط شرکت‌های مسافربری ارائه می‌شود.

در سفر به مشهد توجه به چه نکاتی مهم است؟

با توجه به حجم گردشگری که وارد شهر مشهد می‌شود تنوع هتل‌ها و امکانات برای مسافران بسیار زیاد است و شاید با این تجربه روبه شده باشید که با قیمت یکسان امکانات کمتر یا بهتری را در اختیار داشته باشید. برای مثال انتخاب هتل محل اقامت با توجه به ستاره‌های آن لزوما نشان دهنده کیفیت هتل نیست و ممکن است توری را که برای سفر انتخاب کرده‌اید قطار خوبی برای شما انتخاب کرده باشد اما هتل مناسبی برای اقامت شما در نظر نگرفته باشد. به همین دلیل باید در انتخاب تور دقت لازم را داشت و مواردی از این دست را در انتخاب مدنظر قرار داد. اگر تصمیم دارید با تورهای لحظه آخری و چارتری به مشهد بروید به این نکته دقت کنید که امکان کنسل کردن و برگشت پول شما وجود ندارد.

همچنین اگر با فرزندان کمتر از دو سال خود به سفر می‌روید دقت کنید که چه میزان هزینه‌ باید برای آنها در سفر و هتل محل اقامت پرداخت کنید. علاوه بر این اگر تعداد روزهای سفر شما مشخص نیست و ممکن است سفر خود را تمدید کنید حتما دقت کنید که این گزینه در تور انتخابی شما وجود داشته باشد. نکته‌ای دیگر که باید به آن توجه داشت ساعت پرواز است که در قیمت تور انتخابی به شدت تاثیر دارد. جدول زیر میانگین قیمت‌ تورهای مختلف هوایی و زمینی ۲ تا ۳ روزه با مبدا حرکت از شهر تهران است.

نوع سفر

درجه هتل

۲ شب

۳ شب

۴ شب

هوایی

۲ ستاره

۱۰۸۰۰۰۰

۱۲۲۵۰۰۰

۱۳۲۴۰۰۰

هوایی

۳ ستاره

۱۲۴۵۰۰۰ ۱۳۸۵۰۰۰ ۱۴۸۰۰۰۰
هوایی

۴ ستاره

۱۲۶۵۰۰۰ ۱۴۷۵۰۰۰ ۱۶۷۵۰۰۰
هوایی

۵ ستاره

۱۴۴۵۰۰۰ ۱۶۳۵۰۰۰ ۱۹۸۵۰۰۰

زمینی (با قطار)

۲ ستاره

۶۹۰۰۰۰ ۷۸۵۰۰۰ ۸۲۰۰۰۰

زمینی (با قطار)

۳ ستاره

۱۰۴۰۰۰۰ ۱۲۲۵۰۰۰ ۱۳۱۰۰۰۰

زمینی (با قطار)

۴ ستاره

۱۲۴۰۰۰۰ ۱۳۲۵۰۰۰ ۱۵۴۳۰۰۰

زمینی (با قطار)

۵ ستاره

۱۳۳۵۰۰۰ ۱۵۱۰۰۰۰ ۱۷۵۰۰۰۰

سفر زمینی (اتوبوس) به مشهد از قیمت نزدیک به ۳۰۰ هزارتومان شروع می‌شود و این قیمت تا ۶۰۰ هزارتومان با توجه به انتخاب محل اقامت متغییر است.

(قیمت تورها به تومان برای هر نفر و میانگین آن محاسبه شده‌است)

در این زمینه بخوانید:

ماسوله جذابیتی تمام نشدنی؛ راهنمای سفر به تقاطع تاریخ و طبیعت

«مونسون» تجربه هوای بهاری در تابستان چابهار!

قزوین مقصدی نزدیک، خوشمزه و خنک برای فرار از گرمای پایتخت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha