راه‌های استعلام بدهی طرح ترافیک جدید در سامانه تهران من  | لینک مستقیم

طرح جدید ترافیک در تهران از سال جاری گسترش داشته است و یکی از نکاتی که کاربران ایرانی در فضای وب به دنبال یافتن پاسخ برای درباره این طرح هستند مربوط به سامانه تهران من می‌شود. 

سامانه تهران من از دو سال پیش توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران آغاز به کار کرد و در این سامانه خدمات ترافیکی متعددی برای شهروندان تهرانی در دسترس است. طبق قانون جدید طرح ترافیک هر خودرو ۲۰ روز در فصل می‌تواند در محدود طرح ترافیک تردد داشته باشد و بیشتر از این میزان باید عوارض ورود به محدود طرح ترافیک را پرداخت کنند. 

اما درباره چگونگی استعلام بدهی طرح ترافیک دو راه مطمئن و بدون واسطه وجود دارد. نخست اینکه کاربران سامانه «تهران من» می‌توانند با مراجعه به سامانه به نشانی my.tehran.ir از میزان بدهی خودرو مطلع شوند و با شارژ حساب از افزایش بدهی و جریمه خودرو جلوگیری کنند.

میزان کل بدهی خودروهای هر حساب کاربری در صفحه «داشبورد من» و میزان بدهی هر خودرو در بخش «خودروهای تحت پوشش من» قابل‌مشاهده است. و علاوه بر این در صفحه اصلی این سامانه نیز لینکی مستقیم برای ورود به این بخش در نظر گرفته شده است. 

راه دوم استفاده از تلفن‌های همراه است. به طوریکه شما می‌توانید با شماره‌گیری #۳*۳*۱۳۷*  و واردکردن شماره پلاک خودرو، از میزان بدهی طرح ترافیک خودرو مطلع شوید.
بر اساس ضوابط جدید طرح ترافیک، هزینه عوارض تردد در محدوده به‌طور متوسط کاهش‌یافته است، اما درصورتی‌که خودرو بدون شارژ حساب و پرداخت عوارض در محدوده طرح تردد کند، علاوه بر جریمه، بدهی عوارض نیز به حساب وی منظور می‌شود.

البته برای پرداخت بدهی طرح ترافیک جدید راه‌های حضوری مانند مراجعه به دفاتر الکترونیک خدمات شهر و دفاتر پیشخوان دولت نیز وجود دارد.

در این زمینه بخوانید:

یک راهنمای عملی برای ثبت‌نام کارت سوخت یا بازیابی آن

سریع‌تر بدهی را پرداخت کنید تا جریمه نشوید!

طبق نرخ‌گذاری شورای شهر، هر خودرو دارای معاینه فنی عادی در صورت ورود به محدوده در ساعت اوج صبح و خروج در ساعت اوج عصر، باید ۳۶ هزار تومان پرداخت کند. در صورت عدم پرداخت به‌موقع، این رقم به ۴۵ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند که به همراه جریمه ۲۰ هزارتومانی، در مجموع هزینه‌ای معادل ۶۵ هزار تومان را بر مالک خودرو تحمیل می‌شود.

به همین دلیل شهرداری تهران به عموم شهروندان توصیه کرده که با ثبت‌نام و شارژ حساب شهروندی خود قبل از ورود به محدوده، از تحمیل هزینه‌های سنگین و ایجاد بدهی عوارض علاوه بر جریمه پیشگیری کنند.


لینک مستقیم به صفحه استعلام بدهی طرح ترافیک جدید

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 5
  • نظرات غیرقابل انتشار: 3
  • رفیعی IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
    1 1
    چرا درگاه پرداخت تهران من از بانک سامان استفاده میکند درگاه پرداخت دیگری ندارد؟