جهش عجیب سرچ کلمه «مارچوبه» در گوگل، تحت تاثیر سریال هیولا!

مارچوبه گیاهی است مغذی که از ۲۰۰۰ سال پیش برای تزئین و داروسازی از آن استفاده می‌شده است.

سریال هیولا دوماهی است در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود و حالا طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. این سریال به کارگردانی مهران مدیری پخش می‌شود و حالا باعث شده کاربران ایرانی در موتور جست‌وجو گر گوگل تحت تاثیر این سریال یک کلمه را در گوگل تا حد بسیار زیادی جست‌وجو کنند :« مارچوبه »
ماجرا از این قرار است که در سریال هیولا فرهاد اصلانی در نقش هوشنگ شرافت معلمی است که به سادگی و بدون زرق و برق زندگی می‌کرد و طی یک اتفاق جذب گروه‌های فاسد مالی می‌شود. او ابتدا سعی می‌کند در مقابل پیشنهادهای وسوسه‌انگیز این گروه فاسد مالی که از منابع مالی مربوط معلمان سواستفاده می‌کنند، فاصله بگیرد اما نمی‌تواند و در آخر جذب این گروه‌ها می‌شود.

اما چرا کاربران ایرانی در فضای گوگل تا حد بسیار زیادی عبارت «مارچوبه» را تحت تاثیر این سریال جست و جو کرده‌اند؟ در متن این سریال پیمان قاسم‌خانی به عنوان طراح و امیر برادران به عنوان نویسنده برای اینکه جهش طبقاتی آقای معلم در این سریال را نشان دهند، در چند نوبت اضافه شدن غذاها و خریدهای لوکس به سفره آنها را به تصویر می‌کشند که مارچوبه هم یکی از آنهاست. تا جایی که خانواده آقای شرافت در سریال هیولا به خوردن مارچوبه عادت می‌کنند و این اقدام را در راستای «لاکچری» بودن خود می‌دانند.

حالا سرچ کلمه مارچوبه از سوی کاربران ایرانی در موتور جست‌وجوگر گوگل تا حد زیادی افزایش یافته است که در نوع خود عجیب است!

در نمودار زیر جهش سرچ این کلمه در جست‌وجو گر گوگل در میان کاربران ایرانی را بخوانید

 مارچوبه چیست؟

مارچوبه گیاهی است مغذی که از ۲۰۰۰ سال پیش برای تزئین و داروسازی از آن استفاده می‌شده است. منشا این گیاه مدیترانه شرقی است و گفته می‌شود از آن جا به تمام نقاط جهان راه یافته است. طبق برخی اطلاعات علمی درباره این گیاه مارچوبه سرشار از منیزیم، نیاسین، فسفر، پتاسیم، ریبوفلاوین، سلنیوم، تیامین، روی، فیبر است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha