• چرا دوست داریم شبیه دیگران باشیم؟!

  چرا دوست داریم شبیه دیگران باشیم؟!

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتیاین ضرب‌المثل قدیمی که می‌گوید مرغ همسایه غاز است، به خیلی چیزها اشاره دارد. همیشه زندگی دیگران برایمان جذاب‌تر از زندگی خودمان است. همیشه ما باید تلاش کنیم شبیه آنهایی باشیم که می‌پسندیم. امروزه فضای مجازی مصداقی بارز از همین تلاش برای شبیه هم شدن است.

 • کتابی راهنما که اینستاگرام برای والدین و نوجوانان طراحی کرده است

  کتابی راهنما که اینستاگرام برای والدین و نوجوانان طراحی کرده است

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشهنگامی که ورژن‌های اولیه یک اپلیکیشن به تازگی در اختیار جامعه قرار می‌گیرد، کسی بیشتر از ما کارکرد با آن را بلد نیست، چون هنوز آپدیت‌های پیچیده و جدیدتر بر روی آن ورژن نیامده است پس آنقدر با آن کار می‌کنیم تا یاد بگیریم. حالا درباره زمانی فکر کنیم که ما چند سال بعد از انتشار اولین ورژن و همراه کلی آپدیت‌ها و آپشن‌های اضافه، می‌خواهیم با یک اپلیکیشن کار کنیم، راه‌حل چیست؟ آیا می‌شود از ورژن اولیه استفاده کرد تا یاد گرفت یا تمام جزئیات آخرین ورژن را با هم و یک‌جا یاد بگیریم؟

 • حذف نمایش لایک اینستاگرام به کجا رسید؟

  حذف نمایش لایک اینستاگرام به کجا رسید؟

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشآیا اینستاگرام از بیانیه خود درباره حذف نمایش تعداد لایک‌ها منصرف شده است؟ یا آیا دلیل دیگری دارد که ما هنوز شاهد تعداد لایک‌ها در پست‌های اینستاگرامی هستیم.

 • حذف نمایش لایک؛ لایک‌ کردن اینستاگرام را منقرض می‌کند؟

  حذف نمایش لایک؛ لایک‌ کردن اینستاگرام را منقرض می‌کند؟

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشاینستاگرام دیگر تنها یک سرگرمی نیست؛ بلکه تبدیل به بستری برای کارهای اقتصادی نیز شده‌ است. در گذشته ضامن و اعتبار فروشنده‌ها به مغازه و احترامی بود که مردم به او داشتند؛ اما امروزه این اعتبار و ضمانت به تعداد لایک‌ها و فالوئرهای صفحه اینستاگرام بستگی دارد. تنها در صورت بالابودن تعداد لایک و فالوئر، صاحبان این صفحه‌ها تبلیغاتی از جمله پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، خرید و فروش ماشین و غیره انجام می‌دهند.

 • اینستاگرام و یک استیکر در استوری‌ها؛ «Invite»

  اینستاگرام و یک استیکر در استوری‌ها؛ «Invite»

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشاینستاگرام برای چندمین بار در حال تست یک استیکر جدید برای استوری‌ها است. استیکر «Invite» در اینستاگرام، استیکری کاربردی برای پروفایل‌های اقتصادی و کسب و کار است.

 • شگردهایی که مانع از سرقت اطلاعات‌مان در فضای وب می‌شود

  شگردهایی که مانع از سرقت اطلاعات‌مان در فضای وب می‌شود

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشآیا واقعا این حجم از مقاومت در برابر تکنولوژی لازم است؟! ترک اینترنت به نوعی پاک کردن صورت مسئله است نه حل آن.   

 • رژیم دیجیتالی بگیرید! راه‌هایی برای مدیریت وقت‌گذرانی با موبایل

  رژیم دیجیتالی بگیرید! راه‌هایی برای مدیریت وقت‌گذرانی با موبایل

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشافراد غالباً از آنچه خودشان فکر می‌کنند، زمان بیشتری را برای گشت‌وگذار در موبایل و شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند. در حالی که زمان برای همه ما اهمیت زیادی دارد و اغلب ما غافل از این هستیم که در طول شبانه‌روز چه تعداد ساعاتی را در راه استفاده از موبایل خودمان تلف می‌کنیم. بسیاری از ما در مورد استفاده از اینترنت و گذر ساعات زندگی در شبکه‌های اجتماعی در مورد خودمان اطلاع چندانی نداریم و بهتر است از امروز نگاهی به استفاده خودمان از موبایل بیندازیم.

 • پدربزرگ و مادربزرگ‌های دیجیتالی، معاشرت پشت وب‌کم‌ها

  پدربزرگ و مادربزرگ‌های دیجیتالی، معاشرت پشت وب‌کم‌ها

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشخانواده‌های ایرانی مانند دیگر خانواده‌ها تحت تأثیر سرعت زندگی روزمره و مسائل شهری مانند ترافیک و دوری مسافت، بسیار کم‌تر از سال‌ها قبل یکدیگر را می‌بینند.

 • معرفی چند اپلیکیشن با کاربرد خاص برای اپل واچ

  معرفی چند اپلیکیشن با کاربرد خاص برای اپل واچ

  علم و فناوری > موبایل و گجتبا استفاده اپلیکیشن Sleep Cycle alarm clock شما می‌توانید چرخه‌ی خواب خود را در طول شبانه‌روزی بررسی کرده و در بهترین زمان ممکن از خواب بیدار شوید.

 • پینترست، غولی تصویری که ایرانی‌ها را هنوز جذب نکرده است

  پینترست، غولی تصویری که ایرانی‌ها را هنوز جذب نکرده است

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشنام شبکه اجتماعی پینترست (Pinterest) از ترکیب دو کلمه انگلیسی Pin به معنی پونز و Interest به معنی علاقه‌مندی شکل گرفته است.

 • حذف نمایش لایک از اینستاگرام؛ یک انقلاب برای عدالت مجازی؟

  حذف نمایش لایک از اینستاگرام؛ یک انقلاب برای عدالت مجازی؟

  شبکه‌های اجتماعی > کاربرد و آموزشدر روزهایی که شبکه اجتماعی اینستاگرام خبرداد که قرار است در یک طرح آزمایشی نمایش تعداد لایک‌ها در پست‌ها را حذف کند، برخی از تحلیل‌گران شبکه‌های اجتماعی این طرح را احمقانه و دارای تبعات منفی برای ایسنتاگرام خواندند. برخی نیز اما از این طرح استقبال کردند.