• تغییرات روحی و جسمی افراد مبتلا به سرطان؛ در این مورد بیشتر بخوانید

  تغییرات روحی و جسمی افراد مبتلا به سرطان؛ در این مورد بیشتر بخوانید

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتیتغییراتی که روز به روز برای افراد مبتلا به سرطان رخ می‌دهد؛ خسته می‌شوند و بی‌حوصله، موهایشان را از دست می‌دهند. وزنشان کم می‌شود و ناامیدی شدیدی را تجربه می‌کنند. برای مقابله با این شرایط بالا بردن آگاهی و درک موقعیت آن‌ها واجب است. حتی برای خودمان هم که ممکن است در آینده سرطان مهمان خانه‌هایمان شود، باید بیشتر از تغییراتی که برای ما به وجود می‌آورد بدانیم.

 • ۱۰ ماده غذایی‌ که غذاهایتان را خوشمزه‌تر می‌کند

  ۱۰ ماده غذایی‌ که غذاهایتان را خوشمزه‌تر می‌کند

  غذا > تغذیه سالمگاهی اوقات غذایی را در جایی می‌خوریم که تا مدت‌ها برایمان خاطره‌انگیز است و به اصطلاح مزه‌اش زیر دندان‌مان می‌ماند، مانند قرمه‌سبزی‌های مادربزرگ‌. آشپزی هم مانند هر مهارت‌ دیگری نیازمند تکرار و تمرین است که در این تکرارها ما خطاهای خود را متوجه می‌شویم یا اینکه راه‌هایی را کشف می‌کنیم.

 • چرا دوست داریم شبیه دیگران باشیم؟!

  چرا دوست داریم شبیه دیگران باشیم؟!

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتیاین ضرب‌المثل قدیمی که می‌گوید مرغ همسایه غاز است، به خیلی چیزها اشاره دارد. همیشه زندگی دیگران برایمان جذاب‌تر از زندگی خودمان است. همیشه ما باید تلاش کنیم شبیه آنهایی باشیم که می‌پسندیم. امروزه فضای مجازی مصداقی بارز از همین تلاش برای شبیه هم شدن است.

 • زایمان طبیعی یا سزارین؟ از چالش‌های هرکدام بخوانید

  زایمان طبیعی یا سزارین؟ از چالش‌های هرکدام بخوانید

  سبک زندگی > خانوادهبسیاری از زنان از ترس درد ناشی از زایمان طبیعی به سزارین فکر می‌کنند؛ اما بهتر است بدانیم هر یک از این روش‌ها مزایا و ریسک‌هایی دارند. با توجه به اینکه اغلب زنان در دوره بارداری تصمیم خودشان را می‌گیرند که چه روشی را تجربه ‌کنند، در این مطلب به مزایا و ریسک‌های هر روش می‌پردازیم.

 • باورهای غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری

  باورهای غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری

  غذا > تغذیه سالم می‌گوییم کربوهیدرات چاقمان می‌کند، نان نمی‌خوریم، امروز وزنمان بالا رفته و شام نمی‌خوریم و فکر می‌کنیم یک شکلات تمام معادلات تغذیه سالممان را خراب می‌کند. این باورهای غلط در مورد غذا و واقعیت آن را در این مطلب بخوانید.

 • این ۴ نوع از اطلاعات گمراه‌کننده را نادیده بگیرید؛ آن‌ها پارازیت هستند!

  این ۴ نوع از اطلاعات گمراه‌کننده را نادیده بگیرید؛ آن‌ها پارازیت هستند!

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتیکاری می‌کنیم و اهدافی داریم، اما کافی است اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده‌ای سر راه ما قرار بگیرند و حرکت ما به سمت رشد مثبت را خدشه‌دار کنند. ۵ مورد ساده از این پارازیت‌ها را بخوانیم.

 • ۳۰ راهی که به خراب شدن رابطه زناشویی ختم می‌شود!

  ۳۰ راهی که به خراب شدن رابطه زناشویی ختم می‌شود!

  سبک زندگی > خانوادهیک رابطه می‌تواند به تدریج توسط خود ما مخرب و خسته‌کننده شود. از کارهایی که می‌کنیم و حرف‌هایی که می‌زنیم تا کارهایی که نمی کنیم و حرف‌هایی که نمی‌زنیم. این سی راه به سادگی می‌تواند رابطه شما را سرد و خسته‌کننده کند.

 • چگونه با «طرد شدن» برخورد کنیم؟ ۶ نکته کلیدی در مورد این ترس پرتکرار

  چگونه با «طرد شدن» برخورد کنیم؟ ۶ نکته کلیدی در مورد این ترس پرتکرار

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتیهمه ما در یک مقطع از زندگی احتمالاً «طرد شدن» را تجربه کرده‌ایم. ما به عنوان انسان علاقه داریم که دوستمان داشته باشند و مورد قبول واقع شویم. سلفی اینستاگرام باشد یا پست فیس بوک، اگر تعداد لایک و بازخورد مورد نظرمان را دریافت نکنیم، احساس ناامیدی و دیده نشدن خواهیم داشت. در اینجا شش روش وجود دارد که به شما کمک می‌کند به وضعیت روحی و عاطفی خودتان تعادل بخشید، تا جایی که طرد شدن بتواند به یکی از مثبت‌ترین هدایای تغییردهنده زندگی تبدیل شود.

 • ۵ روش برای تمیز کردن خانه با مواد طبیعی

  ۵ روش برای تمیز کردن خانه با مواد طبیعی

  سبک زندگی > مدیریت خانهمحصولات تمیزکننده‌ای که از فروشگاه‌ها می‌خریم می‌تواند برای محیط زیست و سلامتی ما مضر باشد. اما در مقابل گزینه‌های طبیعی خانگی هم هستند که با محصولاتی مانند سرکه و لیمو می‌توانیم خانه را تمیز کنیم.

 • نکاتی که باید درباره صحبت با نوجوانان رعایت کنید

  نکاتی که باید درباره صحبت با نوجوانان رعایت کنید

  سبک زندگی > خانوادهرفتار با یک نوجوان با روحیه و شرایط فیزیولوژیک طبیعی که دارد، همواره صبر و حوصله والدین را به چالش می‌کشد. وقتی نوجوان چیزی را به شما گفت، به جای جنگ و مقابله با او گفتگو کنید و مسائل را از دید او نگاه کنید. 

 • به کسانی که پر حرفی می کنند چگونه «نه» بگوییم

  به کسانی که پر حرفی می کنند چگونه «نه» بگوییم

  سبک زندگی > روابط و مهارت‌های فردیبسیاری از ما بیش از حد برنامه برای انجام دادن داریم و استرس زیادی را تحمل می‌کنیم و برنامه هر روزمان شلوغ و درهم است. در اینطور مواقع احتمالاً به بسیاری از دوستان و موقعیت‌هایی که آنی پیش می‌آید، باید جواب منفی بدهیم. ممکن است از اینکه به دیگران نه گفته‌اید، احساس گناه کنید و دلتان بخواهد به دیگران کمک کنید. در اینطور مواقع برای دیگران توضیح می‌دهید که اگر بیش از حد به خودتان فشار آورید، در مورد فرسودگی قرار می‌گیرید.

 • یک یادآوری ساده؛ چرا وقتی سرماخورده و مریض هستیم نباید سرکار برویم؟!

  یک یادآوری ساده؛ چرا وقتی سرماخورده و مریض هستیم نباید سرکار برویم؟!

  سبک زندگی > آداب معاشرتمریض می‌شویم و در خانه نمی‌مانیم و در نتیجه دیگران را هم مریض می‌کنیم. آیا وقت آن نرسیده است که در تعریفمان از آداب معاشرت تجدید نظر کنیم؟ آیا حق دیگران در این شرایط ضایع نمی‌شود؟

 • ۱۰ ویژگی‌ اعتیاد به خرید؛ چگونه از آن خلاص شویم؟

  ۱۰ ویژگی‌ اعتیاد به خرید؛ چگونه از آن خلاص شویم؟

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتیاگر مدام خرید می‌کنید بدون آنکه به چیزی نیاز داشته باشید، ممکن است به خرید کردن معتاد باشید. اعتیاد به خرید، یک اعتیاد رفتاری شامل خرید کردن به عنوان راهی برای داشتن احساس خوب و جلوگیری از احساسات منفی مانند اضطراب و افسردگی است.

 • ۵ روش برای اینکه فرزندتان به خوردن سبزیجات علاقه‌مند شود

  ۵ روش برای اینکه فرزندتان به خوردن سبزیجات علاقه‌مند شود

  سبک زندگی > کودکسبزیجات را در غذای خود پنهان نکنید. به بچه‌ها بگویید چه چیزی می‌خورند و با آن‌ها سفر اکتشافی را آغاز کنید. بچه‌ها هرچیزی را که در کودکی بخورند دوست خواهند داشت، زیرا هنوز طعم‌ها را نمی‌شناسند. آن‌ها را به جای اینکه با طعم شیرینی و شوری اخت کنیم و با آن‌ طعم‌ها به آن‌ها پاداش دهیم، به سبزیجات مایل کنیم.

 • ۷ حرفی که هرگز نباید به کسی بگویید

  ۷ حرفی که هرگز نباید به کسی بگویید

  سبک زندگی > آداب معاشرتاز قدیم گفتند سخن گفتن، خودش یک هنر است. اگر مقصودمان را طوری بیان می‌کنیم که مخاطب برداشت متفاوت از مقصود ما می‌کند، شاید وقت آن رسیده باشد که اندکی در لحن، بیان و جملاتمان دقیق شویم. همه ما می‌دانیم بعضی خسته نباشیدها، واقعا معنی خسته نباشید نمی‌دهد و برخی موفق باشیدها نیز معنی موفق باشید نمی‌دهد. در ادبیاتمان دقیق شویم و برخی جملات را به زبان نیاوریم.

 • ۵ چیز که نباید با دیگران به اشتراک گذاشت

  ۵ چیز که نباید با دیگران به اشتراک گذاشت

  سبک زندگی > آداب معاشرتما انسان‌ها دوست داریم با هم ارتباط عمیق و صمیمی داشته باشیم و رازهای مگویی بینمان در جریان باشد. اما همیشه مواردی هم وجود دارد که حتی با نزدیک‌ترین افراد زندگیمان نباید به اشتراک بگذاریم. این کار را نه به خاطر حفظ اسرار، بلکه به علت محافظت از خود و شخصی نگاه داشتن زندگیمان باید انجام دهیم.

 • وقتی راه می‌روید پیامک نزنید؛ چند نکته از خطرات و راه‌های جایگزین

  وقتی راه می‌روید پیامک نزنید؛ چند نکته از خطرات و راه‌های جایگزین

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشاغلب ما تجربه راه رفتن و پیامک زدن را داریم و حتی به این کار فکر هم نمی‌کنیم. اما بهتر است بدانیم که وقتی مشغول انجام کار دوم مانند ارسال پیامک هستیم، مسافت‌های ترافیکی را درست قضاوت نمی‌کنیم، کندتر قدم می‌زنیم، تصمیمات ضعیفی می‌گیریم و از محیط اطرافمان آگاهی نداریم. بسیاری از تصادفات در خیابان‌ها به علت استفاده رانندگان و عابران از تلفن همراهشان بوده است. احتمالاً فکر می‌کنیم که کار خطرناکی نمی‌کنیم اما آمارها و متخصصان چنین چیزی نمی‌گویند.

 • از عادت‌های بد خود خسته شده‌اید؟ این راه‌ها را امتحان کنید

  از عادت‌های بد خود خسته شده‌اید؟ این راه‌ها را امتحان کنید

  سبک زندگی > روابط و مهارت‌های فردیاغلب ما عادات بدی داریم که علاقه داریم از آن‌ها خلاص شویم. اما چه مدت طول می‌کشد که یک عادت بد بشکند و از بین برود؟ برخی می‌گویند یک برنامه ۲۱ روزه می‌تواند یک عادت جدید را ایجاد کند و برخی دیگر برنامه یک ماه یا حتی سه ماه را پیشنهاد می‌کنند. راه‌های تأیید شده‌ای در مورد شکستن عادات وجود دارد. هرچند شکستن عادات کار ساده‌ای نیست اما می‌توانیم امید داشته باشیم که با اطلاعات بالاتر، بیشتر به مقصودمان برسیم.

 • ۲۰ رفتار در زندگی روزمره که ممکن است بی‌ادبانه تلقی شود!

  ۲۰ رفتار در زندگی روزمره که ممکن است بی‌ادبانه تلقی شود!

  سبک زندگی > آداب معاشرتبسیاری از ما حتی حواسمان نیست که ممکن است کارهای ساده که هر روز آن‌ها را انجام می‌دهیم، بی‌ادبی تلقی شود. شکستن این عادت‌ها کار سختی نیست، بنابراین بهتر است از همین حالا شروع کنیم.

 • مرگ مالک برند معروف آجیل و خشکبار؛ ۸ نکته درباره «جلیل تواضع»

  مرگ مالک برند معروف آجیل و خشکبار؛ ۸ نکته درباره «جلیل تواضع»

  سبک زندگی > موفقیتیکی از برندهای معروف ایرانی در صنعت آجیل و خشکبار، برند تواضع است. برندی مانند سوهان حاج حسین و گز سکه اصفهان که امروز مالک خود را از دست داد. در این گزارش ۸ نکته درباره جلیل تواضع مالک این برند را بخوانید.

 • چگونه در چالش‌های بزرگ خودمان را ببخشیم

  چگونه در چالش‌های بزرگ خودمان را ببخشیم

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتیخود را نمی‌بخشیم و روزهای خود را در خشم، نارضایتی و مجازات می‌گذرانیم.  به نظر ما بخشش اتفاق خوبی است و گرچه در بخشش دیگران بسیار سخاوت‌مند هستیم اما در مورد خودمان سخت‌گیرتری می‌کنیم. یادگیری اینکه چطور از خطاهایمان بیاموزیم، رهایش کنیم و خودمان را ببخشیم برای سلامتی و زندگی بهتر ضروری است.

 • ۲۵ پیشنهاد سرگرم‌کننده برای وقت‌گذرانی در خانه با کودکان

  ۲۵ پیشنهاد سرگرم‌کننده برای وقت‌گذرانی در خانه با کودکان

  سبک زندگی > خانوادهبرای گذراندن اوقات فراغت در خانواده می‌توانید سرگرمی‌ها و کارهای ساده‌ای را انتخاب کنید که به راحتی فضای بین اعضای خانواده را گرم و صمیمی کند.

 • ۱۷ کاری که هرگز نباید در گفتگو با دیگران انجام دهید

  ۱۷ کاری که هرگز نباید در گفتگو با دیگران انجام دهید

  سبک زندگی > آداب معاشرتگفتگو با خانواده، دوستان، همکاران و به طور کلی گفتگو با دیگران، بایدها و نبایدهایی دارد که اگر به آن‌ها عمل کنیم، ارتباطات موفق‌تری خواهیم داشت.

 • مردان چگونه می‌توانند به زنان در نبرد نابرابری جنسیتی کمک کنند؟

  مردان چگونه می‌توانند به زنان در نبرد نابرابری جنسیتی کمک کنند؟

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشنابرابری جنسیتی، زنان و مردان؛ روایتی بی‌انتها. زنان و چالش بارداری، شاغلی و مسئولیت‌های متفاوت، همه و همه چگونه بدون آسیب کنار هم جمع می‌شوند؟ و آیا مردان می‌توانند در این حرکت موثر باشند؟ 

 • تنبلی فقط خوردن و خوابیدن نیست! ما چقدر تنبل هستیم؟

  تنبلی فقط خوردن و خوابیدن نیست! ما چقدر تنبل هستیم؟

  سبک زندگی > موفقیتواژه تنبلی، یادآور شخصیت فکاهی حسنی است. حسنی برای ما نماد تنبلی بود، او همیشه به مدرسه‌اش دیر می‌رسید. ناخن بلند، موهای کتیف و ... شاید تعریف اشتباه واژه تنبلی برای ما از همین جا شروع شد.

 • ۵ دلیل؛ چرا افراد سختکوش همیشه موفق نیستند؟

  ۵ دلیل؛ چرا افراد سختکوش همیشه موفق نیستند؟

  سبک زندگی > موفقیتایرنا زندگی- همیشه سختکوشی و موفقیت به یک معنا نیستند. مهم نیست چقدر کار ما سخت باشد یا چند ساعت مشغول آن باشیم. خیلی اوقات دلایلی وجود دارد که می‌تواند مانع از موفقیت افراد سختکوش شود.

 • ۷ نکته در مورد «شرمندگی از بدن»؛ یک خوره به جان افتاده!

  ۷ نکته در مورد «شرمندگی از بدن»؛ یک خوره به جان افتاده!

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتی «شرمندگی از بدن»؛ یعنی همین احساسی که ما با بدن خودمان راحت نیستیم و از آن شرمنده‌ایم. حتی ربطی ندارد چاق هستید یا لاغر. مهم این است که با بدن خود در آرامش نیستید. همه، تلاش خود را برای بدن ایده‌آل می‌کنند و از چین و چرک صورتشان شرمنده‌اند، از پوست ناصاف بدنشان شرم دارند و از چربی‌های بدنشان خجالت‌زده‌اند. اما آیا می‌توانیم در دام تبلیغات نیفتیم و شرمساری از بدنمان را کنار بگذاریم؟

 • چند عادت غلط در زندگی دانشجویی

  چند عادت غلط در زندگی دانشجویی

  سبک زندگی > موفقیتزندگی دانشجویی آنقدر جذاب است که هرکسی بعد از گذران آن دلش می‌خواهد دوباره به آن دوره جوانی و شور و نشاط برگردد. این دوره اما برای بسیاری از دانشجویان همراه با کارهای غلطی هم می‌شود که آن‌ها را از مسیر اصلی زندگی دور می‌کند.

 • استرس دارید؟ ۶ راه برای سالم ماندن در زمان استرس

  استرس دارید؟ ۶ راه برای سالم ماندن در زمان استرس

  سبک زندگی > روانشناسی و خودمراقبتیما برای تحمل طولانی مدت و شدید استرس ساخته نشدیم. به وزرا و رئیس جمهورها قبل و بعد از گرفتن مسئولیت نگاه کنید، پیر شدن آن‌ها چنان شتابی دارد که ذره ذره خوردن بدن در استرس را به یادمان می‌آورد. چطور می‌توانیم وقتی استرس داریم سالم بمانیم؟ راه‌هایی وجود دارد که در عین وجود استرس،‌ بتوانید سلامت خود را حفظ کنید.

 • ۱۰ کار ارزشمند که «برون‌گراها» می‌توانند از«درون‌گراها» بیاموزند

  ۱۰ کار ارزشمند که «برون‌گراها» می‌توانند از«درون‌گراها» بیاموزند

  سبک زندگی > موفقیتبه نظر دنیای امروزی برون‌گرایی یک حسن بزرگ است که باعث می‌شود فرد به شبکه‌های اجتماعی پیوند بخورد و موفق‌تر باشد. خیلی‌ها حتی آرزو می‌کنند برون‌گرا باشند و ارتباطاتشان تقویت شود. اما خوبی‌هایی هم هست که مخصوص درون‌گراها است. افراد برون‌گرا در روابط اجتماعی خود می‌توانند چیزهای را از درون‌گراها یاد بگیرند که خیلی هم سخت نیست.