• ورود کودکان به هیات بدون اسباب بازی ممنوع

  ورود کودکان به هیات بدون اسباب بازی ممنوع

  سبک زندگی > آداب معاشرتهیات رفتن با کودکان آدابی دارد که از مهمترین این آداب همراه داشتن اسباب بازی مناسب است. موبایل را جایگزین اسباب بازیهای مفید و دوستان هیاتی نکنیم.

 • از همدلی نذری های خانگی قدیم تا تجملات هیات های امروز

  از همدلی نذری های خانگی قدیم تا تجملات هیات های امروز

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشبا گذشت زمان و تغییرات اجتماعی و فرهنگی، هیأت‌های مذهبی نیز دستخوش تحولاتی شده‌اند. از سبک‌های سنتی پذیرایی و برگزاری مراسم در هیأت‌های قدیمی گرفته تا نوآوری‌ها و رویکردهای مدرن در هیأت‌های جدید، هر کدام به نوعی تلاش می‌کنند تا معنویت و روحیه‌ای که این مراسم‌ها به دنبال دارند را حفظ کرده و به بهترین شکل به عزاداران خدمت کنند.

 • آشپزخانه؛ قلب تپنده خانه

  آشپزخانه؛ قلب تپنده خانه

  سبک زندگی > مدیریت خانهمسکن یک نیاز اجتماعی و از اولویت‌های یک زندگی است که فضاهایی از قبیل اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه، پذیرایی، سرویس بهداشتی و ... را شامل می‌شود تا بتواند پاسخگوی نیازهای زیستی انسان باشد. در این میان "آشپزخانه"  به لحاظ برخورداری از ویژگی‌های فضایی خاص که مرتبط با تمام افراد خانواده است از میان سایر فضاهای خانه ، شاخص تر به نظر می رسد.

 • قوام جمهوری اسلامی در دست مردم است

  اهمیت مشارکت در انتخابات برای آینده کشور

  قوام جمهوری اسلامی در دست مردم است

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشمشارکت در انتخابات به‌عنوان یکی از اصول دموکراسی، نقش حیاتی در تعیین سرنوشت کشور دارد. در این میان، عدم مشارکت مرددین انتخابات می‌تواند عواقب جدی برای سیستم دموکراتیک و سرنوشت کشور داشته باشد.

 • ما تنها نیستیم؛ زندگی بر بال فرشتگان

  ما تنها نیستیم؛ زندگی بر بال فرشتگان

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزششاید خبر نجات ناگهانی فردی از یک اتفاق ناگوار، ذهن شما را به سمت فرشتگان یا همان ناجی‌های ماوراء الطبیعه ببرد اما آیا به راستی فرشتگان در زندگی ما حضور دارند؟

 • آیا ازدواج می‌تواند مشکلات رفتاری را درمان کند؟

  آیا ازدواج می‌تواند مشکلات رفتاری را درمان کند؟

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشخیلی‌ها به امید تغییر رفتارهای منفی خود یا شریک زندگی‌شان وارد زندگی مشترک می‌شوند، اما آیا ازدواج واقعاً می‌تواند معجزه‌ای برای حل مشکلات رفتاری باشد؟ تجربه‌ها و واقعیت‌ها نشان می‌دهند که تغییرات پایدار نیازمند چیزی فراتر از عشق و تعهد است.

 • گروهی که برای حال خوب ایران کار می کنند| «خانواده ایران» دل گرمند

  گروهی که برای حال خوب ایران کار می کنند| «خانواده ایران» دل گرمند

  سبک زندگی > موفقیتاگر برای حل شدن هر بخش از مشکلات این روزهای مردم، دولت گامی برداشته باشد حاصل انتخابی است که در سال ۱۴۰۰ با پای صندوق آمدن مردم رقم خورده است. بدون شک بالا رفتن مشارکت مردم ایران در انتخابات، موثرترین و بهترین انتخاب این روزهاست.

 • نگران میهنم چون میهن مثل مادر است

  نگران میهنم چون میهن مثل مادر است

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشاگر آمار مشارکت امروز در انتخابات کم باشد خیلی از دشمنان به دخالت در امور کشور طمع خواهند کرد  و جمهوریت میهن مان در دنیا زیر سوال می‌رود.حکومتی با پشتوانه قوی مردمی، استقلال و امنیت ارزشمندی دارد که زمینه ساز رشد و تعالی اش می‌شود. ما مادرها این روزها حال میهن را بیشتر درک می کنیم...

 • نقش محوری «سادات» در اقوام ایرانی

  نقش محوری «سادات» در اقوام ایرانی

  سبک زندگی > آداب معاشرتاحترام به سادات در میان اقوام مختلف مسلمان، به دلیل ارتباط نسبی با پیامبر اسلام (ص) و نقش تاریخی و مذهبی آنان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این احترام به شیوه‌های مختلفی ابراز می‌شود که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 • خانه‌هایی برای تربیت نسلی درونگرا

  خانه‌هایی برای تربیت نسلی درونگرا

  سبک زندگی > مدیریت خانهبازی موجب افزایش خلاقیت کودکان می‌شود و تأثیر بسزایی بر هوش هیجانی و عاطفی و حتی منطقی آنان دارد. اما معماری آپارتمانی، امکان چنین رشدی را از کودکان می‌گیرد.

 • هر موجودی که غذا در اختیارش نباشد، جمعیتش کنترل می‌شود

  هر موجودی که غذا در اختیارش نباشد، جمعیتش کنترل می‌شود

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشگرچه حضور پرتعداد سگ‌های ولگرد زندگی در نقاط مختلف را با مشکل مواجه کرده، گروهی هنوز از «غذارسانی بی‌حساب» دست برنمی‌دارند و با خونسردی در پاسخ خطر سگ‌گزیدگی می‌گویند: «واکسن هاری بزنید!»

 • مزاحم خود را ادب کنید!

  مزاحم خود را ادب کنید!

  سبک زندگی > مدیریت فضای مجازیاگر برای شما پیش آمده که تماس‌های تلفنی آزاردهندهای دریافت کنید، حتما می‌دانید که چقدر ناخوشایند، آزاردهنده و استرس‌زا است و حتی گاهی ممکن است امنیت خود یا خانواده‎تان را در خطر ببینید. ما برای شما یک خبر خوب داریم . تماس‌های تلفنی آزاردهنده نه تنها به منزله نفوذ به حریم خصوصی شخصی شما هستند، بلکه طبق قانون مجازات اسلامی جرم تلاقی شده و برای آن مجازاتی در نظر گرفته شده است.

 • برنده مناظرات چه کسی است؟

  برنده مناظرات چه کسی است؟

  سبک زندگی > موفقیت نامزدهای انتخاباتی اغلب در کنار ارائه طرح و برنامه‌های خود در مناظرات، با نقد و به چالش کشیدن رقبای انتخاباتی خود به دنبال برنده شدن هستند؛ در حالی که باید بدانند که برنده اصلی در مناظرات با اخلاق‌ترین کاندیدا است.

 • تغییر در یادگیری مهارت‌های جدید

  تغییر در یادگیری مهارت‌های جدید

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشیادگیری یک چیز جدید می تواند برای بسیاری از مردم چالش برانگیز باشد اما مهم، تغییرات مثبتی است که یادگیری یک چیز جدید می‌تواند به آن دلیل در زندگی شما ایجاد کند.

 • بحث سیاسی در خانواده هیچ برنده ای ندارد

  بحث سیاسی در خانواده هیچ برنده ای ندارد

  سبک زندگی > آداب معاشرتدر موعد زمانی ای هستیم که رقابت سیاسی بین رجال سیاسی برای کسب کرسی ریاست‌جمهوری دارد به اوج خود می‌رسد و تنش‌ها بین احزاب سیاسی بزرگ و بزرگتر شده و حتی در خانه‌های ایرانیان نیز در حال گسترش است. وفاداری‌های حزبی و جهت‌گیری‌های سیاسی گاهی باعث ایجاد تفرقه بین والدین و فرزندان، برادران و خواهران، زن و شوهرها و ... می‌شود و هدایت این درگیری‌ها کار آسانی نیست. ما قصد داریم تا شما را راهنمایی کنیم، که چگونه با اختلافات اندیشه با هم گفتگو کنید اما روابط خانوادگی خود را به چالش نکشید.

 • این کاندیدا رای می آورد

  این کاندیدا رای می آورد

  سبک زندگی > موفقیتتا قبل از آیت‌الله رئیسی مردم بیش از هر چیز به دنبال رئیس‌جمهوری بودند که بتواند با دنیا رابطه برقرار کرده و مشکلات کشور را حل‌وفصل کند؛ اما  آیت‌الله رئیسی معیارهای انتخاب رئیس‌جمهور ایده‌آل را تغییر داد.

 • آخر و عاقبت بازی همستر کامبت به کجا ختم می‌شود؟

  آخر و عاقبت بازی همستر کامبت به کجا ختم می‌شود؟

  سبک زندگی > مدیریت فضای مجازیبه قول یک کاربر فضای مجازی، این روزها اکثر مردم دو حالت دارند؛ یا به درخت توت دست دراز کرده‌اند یا دارند روی گوشی ضربه می‌زنند تا سکه بگیرند! به راستی تب و تاب این روزهای ربات تلگرامی همستر کامبت چیست و کسب درآمد از آن بر چه اساسی است؟

 • تفاوت سنی در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟

  تفاوت سنی در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟

  سبک زندگی > موفقیتبه گفته یک مشاور پیش از ازدواج، اگرچه اختلاف سنی بالاتر از حد متوسط ​ ممکن است به روش‌های خاصی بر ارتباط زوجین تأثیر بگذارد، اما این ملاک باید در کنار ملاک‌های دیگر سنجیده شود.

 • بیمه آسانسور، بیمه اختیاری ضروری

  بیمه آسانسور، بیمه اختیاری ضروری

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشپیشرفت علم و تکنولوژی موجب شده وسایلی بوجود آید که رفاه و آسایش را برای مردم فراهم کند. یکی از این وسایل آسانسور است که با بیمه کردن آن می‌توان جلوی بسیاری از خسارات مالی احتمالی را گرفت.

 • ابرقهرمان‌های مجازی!

  ابرقهرمان‌های مجازی!

  سبک زندگی > مدیریت فضای مجازیاگر شما هم مدام در شبکه‌های اجتماعی با افرادی روبرو می‌شوید که انگار از روز اول زندگی‌شان موفق به دنیا آمده‌اند، در همه زمینه‌ها شگفت‌انگیز عمل می‌کنند و هزاران کار را با هم انجام می‌دهند، و هربار از خودتان می‌پرسید چطور ممکن است؟ پس چرا من نمی‌توانم؟ باید بگویم که تنها نیستید.

 • چگونه تلویزیون هوشمند خود را به موبایل متصل کنیم؟

  چگونه تلویزیون هوشمند خود را به موبایل متصل کنیم؟

  سبک زندگی > موفقیتتهران - ایرنا - تلویزیون های هوشمند دنیای زندگی روزمره ما را متحول کرده اند به طوری که وجود یک تلویزیونی هوشمند در هر خانه ای اجتناب ناپذیر شده و حتی کودکان نسل جدید تلویزیون‌ها را ترجیح می دهند.

 • آیت‌الله رئیسی، الگویی برای رئیس جمهور آینده

  آیت‌الله رئیسی، الگویی برای رئیس جمهور آینده

  سبک زندگی > موفقیتبه گفته یک کارشناس مذهبی، هر کسی بر اریکه قدرت و ریاست تکیه بزند باید همچون آیت‌الله رئیسی خصلت‌های مهم خدمتگزاری، طاعت پذیری از ولایت، توجه به اولویت‌ها، توجه تام به عزت و منفعت ملی، داشتن نگاه تمدنی و از جنس مردم و به معنای حقیقی کلمه برای مردم بودن را داشته باشد.

 • ایمیل‌های جعلی را چگونه تشخیص دهیم؟

  ایمیل‌های جعلی را چگونه تشخیص دهیم؟

  سبک زندگی > موفقیتدر دنیای امروز ارسال و دریافت ایمیل یکی از اصلی‌ترین روش‌های ارتباطی برای افراد و سازمان‌ها به شمار می‌رود. هرچند با چالش‌هایی نیز مواجه هستیم، به ویژه در زمینه تشخیص ایمیل‌های جعلی یا اسپم.

 • چگونه حساب‌های دیجیتال خود را ایمن نگه داریم؟

  چگونه حساب‌های دیجیتال خود را ایمن نگه داریم؟

  سبک زندگی > موفقیتپیمایش ایمن حساب‌های دیجیتال برای بسیاری از افراد در عصر مدرن به یک دغدغه‌ تبدیل شده است، حساب‌های دیجیتال به بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند و از ایمیل و بانکداری آنلاین گرفته تا حساب‌های موجود در پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری را در بر می‌گیرند، لذا حفاظت از زندگی دیجیتالی به صورت آنلاین امری ضروری است.

 • راهنمای ترک سیگار برای زنان

  راهنمای ترک سیگار برای زنان

  سلامت > خود مراقبتیتهران - ایرنا - راهنمای ترک سیگار برای زنان فراموش نکنیم که زنان یکی از بزرگترین اهداف صنعت دخانیات هستند. آن‌ها با بازاریابی‌های متنوع قصد دارند مصرف دخانیات در زنان را به زیبایی، آزادی و پرستیژ مربوط کنند. این صنعت به طور فعالانه زنان را هدف قرار داده چرا که هنوز نسبت به مردان، زنان کمتری به جمع مصرف‌کنندگان دخانیات پیوسته‌اند.

 • برخی دانش آموزان متقلب، متخلف می شوند

  برخی دانش آموزان متقلب، متخلف می شوند

  سبک زندگی > موفقیتبه گفته یک مشاور تحصیلی، برخی دانش‌آموزان ممکن است فکر کنند تقلب بی‌ضرر است اما تقلب راه انحرافی و غیراخلاقی را به دانش‌آموزان یاد خواهد داد.

 • جریمه چه تخلفاتی توقیف خودرو است؟

  جریمه چه تخلفاتی توقیف خودرو است؟

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزششاید برای شما یا هر کدام از نزدیکانتان ماجرای توقیف خودرو پیش آمده باشد؛ شاید هم در خیابان دیده باشید که جرثقیل در حال حمل ماشینی به سمت پارکینگ است و برایتان این سوال پیش اومده که چرا این خودرو توقیف شده و برای رفع توقیف باید چه کاری انجام داد؟

 • چطور کتاب‌خواندن را به‌اندازه فیلم دیدن برای مردم جذاب کنیم؟

  چطور کتاب‌خواندن را به‌اندازه فیلم دیدن برای مردم جذاب کنیم؟

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشبه گفته یک کارشناس حوزه کتاب، در دوره معاصر، فیلم به درجات گسترده‌تر از کتاب مورداستفاده قرار گرفته و مصرف تصویری مردم بیشتر از مصرف متنی‌شان بوده، اما تأثیر کتاب عمیق‌تر است و بر لایه‌های درونی‌تری اثر می‌گذارد؛ لذا لازم است تا ما با راهکارهایی کتاب را به اندازه فیلم برای مردم جذاب کنیم.

 • اینگونه معذرت خواهی کنید

  اینگونه معذرت خواهی کنید

  سبک زندگی > آداب معاشرتوقتی متوجه شدید که به کسی صدمه زده‌اید و می‌خواهید آن را جبران کنید با یک عذرخواهی صمیمانه شروع کنید. با عذرخواهی می توانید راه ارتباطی را باز کنید و روند ترمیم رابطه خود با طرف مقابل را آغاز کنید. یک عذرخواهی واقعی نشان می‌دهد که شما برای کارهای خود متاسف و ناراحت هستید و می خواهید بهتر عمل کنید.

 • ۷ روش برای رهایی از کسالت باری زندگی

  ۷ روش برای رهایی از کسالت باری زندگی

  سبک زندگی > موفقیتاین روزها به ندرت می‌شنوید که کسی بگوید حوصله‌اش سر رفته، چرا که همه ما می‌توانیم با یک کلیک به سرعت سراغ برنامه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی برویم. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که اینها تنها راهکارهای فوری هستند که در درازمدت به ما کمک نمی‌کنند.