• از این رفتارهای کودک خود نترس!

  از این رفتارهای کودک خود نترس!

  خانواده > فرزندپروریعجیب به نظر می رسد اما طبیعی است. بازی تخیلی برای کودک طبیعی و سرگرم کننده تلقی می شود و مهارت های اجتماعی، عاطفی، شناختی و حرکتی او را تقویت می کند .

 • چگونه با افزایش وزن فرزندمان مقابله کنیم؟

  چگونه با افزایش وزن فرزندمان مقابله کنیم؟

  سلامت > تغذیه و رژیم غذاییمهم است که جنبه روانی کودک خود را تقویت کنید. مشکل چاقی و اضافه وزن یکی از جدی ترین مشکلات سلامتی است که بسیاری از کودکان و نوجوانان از آن رنج می برند و جدیت آن در ارتباط با احتمال ابتلا به بیماری های مزمن مانند فشار خون و کلسترول بالا و همچنین دیابت است. و درد مفاصل

 • روز خوب مردم ایران

  خرده روایت هایی از انتخابات ریاست جمهوری؛

  روز خوب مردم ایران

  روایت‌هادور اول انتخابات چهاردهم رئیس جمهوری را که تمام کردیم، همه خسته بودیم. فرایند انتخابات که از مهر ۱۴۰۲ در گوش و ذهن ما می چرخید دیگر خسته مان کرده بود. پیش ثبت نام اینترنتی انتخابات مجلس، ثبت نام انتخابات، تایید صلاحیت ها و اعتراضات و روند رسیدگی به آنها، تبلیغات کاندیداهای مجلس در سرتاسر کشور، برگزاری دور اول انتخابات مجلس دوازدهم، دور دوم انتخابات مجلس که تصورمان را بر این شکل داده بود تمام شد اما چند روز بیشتر ما را در این فرایند نگذاشت که خبر شهادت رئیسی عزیز، لزوم برگزاری انتخابات دیگری را ایجاد کرد.

 • زایمان در آب؛ آری یا خیر؟

  زایمان در آب؛ آری یا خیر؟

  سلامت > سلامت جنسیتحقیقات نشان می دهد استفاده از استخر آب در حین زایمان برای بارداری های کم خطر به اندازه زایمان خارج از آب ایمن است.

 • فرزندپروری ذاتی است یا اکتسابی؟

  فرزندپروری ذاتی است یا اکتسابی؟

  خانواده > فرزندپروریرسانه‌های اجتماعی مملو از موضوعات و توصیه‌هایی درباره روش‌های صحیح و مدرن فرزندپروری است، اما - صرف نظر از اینکه چقدر معتبر هستند - اغلب کافی نیستند، چون به گفته کارشناسان، فرزندپروری مهم‌ترین و دشوارترین شغل در جهان است.

 • از بی تفاوتی به طلاق تا عبور از خط قرمزهای عاطفی| نقدی بر سریال «در انتهای شب»

  از بی تفاوتی به طلاق تا عبور از خط قرمزهای عاطفی| نقدی بر سریال «در انتهای شب»

  خانواده > همسرداریفیلم در انتهای شب روایتی از یک جدایی و واکاوی ریشه‌های آن است اما آیا این فیلم هم صرفاً مرثیه‌ای در مصائب زنان است یا روزنه امیدی در انتهای شب خواهد تابید؟

 • چگونه با ورم صبحگاهی صورت مقابله کنیم؟

  چگونه با ورم صبحگاهی صورت مقابله کنیم؟

  سلامت > خود مراقبتیماسک کافئین گردش خون را تحریک می کند، پوست را سفت می کند و تورم را از بین می برد.

 • روایت انتخاب؛ وقتی همه بیاییم

  حاشیه نگاری انتخابات چهاردهم

  روایت انتخاب؛ وقتی همه بیاییم

  روایت‌هاهر بار با خودمان مرور می کنیم این غرور و غیرت ملی را . اما این بار برای یادآوری، باید حضور اقشار مختلف مردم را قدر بدانیم چون هنوز داغ «رئیسی عزیز» هنوز سرد نشده بود و مردم شهر و روستا از حزن این اتفاق مشکی را در نیاورده اند که در شرایطی ناخواسته با این سرعت پای صندوق رای آمدند.

 • این جمعه آش را فقط باید خودمان بپزیم

  این جمعه آش را فقط باید خودمان بپزیم

  آشپزی > آشپزی بومیضرب المثل آشی برایت بپزم که یک وجب روغن داشته باشد یکی از مشهورترین و پر کاربردترین ضرب المثل‌های فارسی است. اما این آش دقیقا چطور طبخ می‌شود؟

 • او رئیس جمهور نوجوانان بود

  او رئیس جمهور نوجوانان بود

  گزارش ویژه > گزارش ویژهبا فرا رسیدن عید غدیر خم، به خدمات «سید شهدای اهل خدمت» که به ظرفیت نوجوانان نگاهی ویژه داشت پرداختیم. اگر برای دانستن چرایی این موضوع کنجکاو شده اید پیشنهاد می کنیم گفتگوی ما با حجت الاسلام «حامد تقدیری» رییس ستاد روایت پیشرفت را بخوانید.

 • غایبان غذاهای غزه در عید امسال| دیگر «مادا یا حاجا» نخواندند

  غایبان غذاهای غزه در عید امسال| دیگر «مادا یا حاجا» نخواندند

  آشپزی > آشپزی بومی«سماقیه»، «مقلوبه»، «مفتول» و «ملاق» از غذاهای غزه ای هستند که در عید امسال غایب هستند. «سوماکیا» غذایی است که در غزه به تنهایی خورده نمی شود.

 • مصرف این داروها در گرما خطرناک است

  مصرف این داروها در گرما خطرناک است

  سلامت > خود مراقبتیبرخی از داروهای ضد افسردگی، قرص های فشار خون و سایر داروها شما را مستعد ابتلا به بیماری های مرتبط با گرما می کنند.

 • کودکان و ذبح قربانی

  کودکان و ذبح قربانی

  خانواده > فرزندپروریاین که جشن است و شادی و حضور تمام اعضای خانواده مهم باشد امری پسندیده باید باشد اما چون بخشی از این مراسم ظاهری خشن دارد و حسن کار در بطن آن نهفته است، باید به نکاتی توجه داشت.

 • زیارت قبول؛ عزیز نویسنده!

  زیارت قبول؛ عزیز نویسنده!

  گزارش ویژه > گزارش ویژهشاید یکی از پرمخاطب ترین انواع نگارش در متون و کتاب ها، سفرنامه نویسی باشد که اغلب علاقمندان به سفر و کنجکاو نسبت به شناخت مناطق مختلف کره زمین را به سوی دانستن بیشتر سوق می دهد. این روزها که ایام موسم حج است و صدای بدرقه حاجیان در تمام کوچه و خیابان طنین انداز است، بخشی از ما که روزی مان نبوده که در ایام حج در سرزمین عرفات باشیم و عید قربان را با حاجی شدن سپری کنیم، دوست داریم از حال و هوای آنجا باخبر شویم.

 • آبگوشت ظهر جمعه

  آبگوشت ظهر جمعه

  آشپزی > آشپزی بومیطعم و عطر غذاهای اصیل ایرانی همیشه زبانزد بوده اما راز این طعم چیست؟ اگر برای هر کدام از غذاها یک تصویر ذهنی برایمان ایجاد شده است، در ذهن مرور کنیم و از شیرینی این مرور کیف کنیم. یکی از قرارهای ثابت ایرانیان در ظهرهای جمعه، سفره ایست که همه اعضای خانواده را دور خود جمع می کند و آبگوشت خوشمزه دست پخت مادر خانه، زینت بخش آن است.

 • اندر حکایت سرد و گرم روزگارمان

  اندر حکایت سرد و گرم روزگارمان

  پول و خرید > اقتصاد خردسواد مالی یکی از دوازده سوادی است که در بین سوادهای معرفی شده توسط سازمان ملل جهت اطلاق «باسوادی» فرد، جا گرفته است. شاید دانستن معنا و کاربرد حساب سرد و گرم ما را در آشنا شدن با این سواد مشتاق کند.

 • زنان غزه! جان یا جنین!

  زنان غزه! جان یا جنین!

  گزارش ویژه > گزارش ویژهبا ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، حدود صد و پنجاه هزار زن باردار در شرایط غم انگیزی در غزه زندگی می کنند. خبرگزاری آلمان نوشت: «زنان باردار در غزه با خطر مرگ، سقط جنین یا زایمان زودرس در بهترین حالت با توجه به جنگ اسرائیل مواجه هستند.»