• میان وعده های سالم کودکانه در فصل تابستان

  میان وعده های سالم کودکانه در فصل تابستان

  آشپزی > دسر و شیرینیکودکان زودتر مغلوب گرما می‌شوند و بهترین ایده ها برای غلبه بر گرما نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های جذابی است که بدن آن‌ها را خنک کرده و آب مورد نیاز بدن آنها را در تابستان تامین کند.

 • ورود کودکان به هیات بدون اسباب بازی ممنوع

  ورود کودکان به هیات بدون اسباب بازی ممنوع

  سبک زندگی > آداب معاشرتهیات رفتن با کودکان آدابی دارد که از مهمترین این آداب همراه داشتن اسباب بازی مناسب است. موبایل را جایگزین اسباب بازیهای مفید و دوستان هیاتی نکنیم.

 • عزاداری در کوچه باغ‌های روستای ارنگه

  عزاداری در کوچه باغ‌های روستای ارنگه

  تفریح و گردشگری > ایرانگردیآداب و رسوم عزاداری در ماه محرم در روستاها حال و هوای دیگری دارد. ساده، بی‌آلایش و در نهایت بی ریایی. عزاداری هایی که در سرمای زمستان و برف و بوران و گرمای تابستان همیشه پا برجا است.

 • ز کودکی خادم این تبار محترمم| بازار کتیبه فروش ها

  ز کودکی خادم این تبار محترمم| بازار کتیبه فروش ها

  پول و خرید > بازاراز چند هفته گذشته تکایا، مسجد ها و حسینیه ها تکاپوی آماده سازی هیاتشان را شروع کرده‌اند و چیزی که بیشتر از همه به چشم میخورد کتیبه ها و پرچم هایی است که دست به دست میچرخد تا تمام فضای شهر و هر کوی و برزنی را سیاه پوش عزای امام حسین(ع) و یارانش کند. اوج این تکاپو بازار کتیبه فروشهای ناصر خسرو است.

 • کودکان در هیات| توصیه هایی به مادران در ماه محرم

  کودکان در هیات| توصیه هایی به مادران در ماه محرم

  خانواده > فرزندپروریامروز اولین روز محرم است. اولین روز عزای امام حسین علیه السلام و یارانش. از چند هفته پیش تکایا و هیات‌ها فعالیتهایشان را شروع کردند و منی که امسال بچه کوچک دارم مانده ام با هزار دغدغه فکری که آیا میتوانم امسالم مثل سالهای گذشته از محرم فیض ببرم یا نه؟

 • علل شگفت انگیز آسیب به ریه

  علل شگفت انگیز آسیب به ریه

  سلامت > خود مراقبتیسلامت هر یک از اعضای بدن نقش بسزایی در سلامت عمومی بدن دارد. ریه‌ها با توجه به اینکه نقش بسزایی در اکسیژن رسانی به کل بدن دارند از اعضای بسیار مهم بدن هستند که باید به سلامت آن توجه بسیاری داشت. عوامل شگفت انگیزی وجود دارد که به ریه ها آسیب می‌رساند و ما از مضر بودن آن بی اطلاع هستیم. برای حفظ سلامت ریه‎ها پاکیزگی هوایی که مورد دم و بازدم قرار می‎گیرد، مهم است. لذا بهداشت محیط بخصوص بهداشت فضای خانه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 • ساده و آسان صورتگر مغز کودکان خود باشید

  ساده و آسان صورتگر مغز کودکان خود باشید

  خانواده > فرزندپروریراههای بسیاری وجود دارد که والدین می‌توانند به کمک آن‌ها، تعاملاتی با کیفیت بالاتری با فرزندان داشته باشند. گنجانده شدن ایده‌های ساده وجالب در برنامه روزانه والدین از بدو تولد تأثیر زیادی بر یادگیری و رشد مغز کودکان دارد. این یک راه عالی برای لذت بردن و در عین حال ایجاد پیوندی قوی‌تر در ایجاد ارتباط با فرزندان است.

 • ما تنها نیستیم؛ زندگی بر بال فرشتگان

  ما تنها نیستیم؛ زندگی بر بال فرشتگان

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزششاید خبر نجات ناگهانی فردی از یک اتفاق ناگوار، ذهن شما را به سمت فرشتگان یا همان ناجی‌های ماوراء الطبیعه ببرد اما آیا به راستی فرشتگان در زندگی ما حضور دارند؟

 • پس از چهل روز؛ حاج آقا! هارداسوز

  پس از چهل روز؛ حاج آقا! هارداسوز

  گزارش ویژه > گزارش ویژهتهران ۸ تیرماه روز انتخابات زود هنگام ریاست‌جمهوری ، اما چه انتخابی! انتخاب یک جایگزین و اصلح برای یک رییس جمهور شهید، انتخاب یک جایگزین برای یک منتخب واقعی! انتخاب یک رییس جمهور بین ۴ کاندیدا که هر یک می‌خواهند خود را به نحوی ادامه روی رییس جمهور شهیدمان نشان دهند. یکی با نشان دادن عکسش در کنار شهید رییسی، یکی با حضور در مراسم یادبود چهلم، یکی با شعارهای تبلیغاتی و....

 • نسل زد مشارکت سیاسی را بالا می‌برند

  نسل زد مشارکت سیاسی را بالا می‌برند

  خانواده > فرزندپروریتا چند سال گذشته حضور نوجوانان در جنبش‌ها و فعالیت‌های سیاسی بسیار کمرنگ بود، اما چند سالی است که آن‌ها برای بیان عقاید خود به خیابان‌ها می‌آیند و از شبکه‌های اجتماعی و جوامع آنلاین برای انتقال بیان صدای خود و کمپین برای تغییر استفاده می‌کنند. آنها علیه فساد و نابرابری ها اعتراض می‌کنند. آنها برای توسعه پایدار و آینده ای بهتر برای نسل فعلی و جدید می جنگند. حال باید دید برای مشارکت بهتر آنها در مسائل سیاسی چه باید کرد؟

 • چند می گیرید ثبت نام کنید؟|مصائب یافتن مدرسه برای فرزندان

  چند می گیرید ثبت نام کنید؟|مصائب یافتن مدرسه برای فرزندان

  خانواده > فرزندپروریچند روزی  است پرونده بچه ها دستم مانده و از این مدرسه به آن مدرسه میروم. آنقدر مستاصلم که دست به دامن استخاره و قرآن شده ام. حتی نمیدانم چه نیتی برای استخاره‌ام بکنم؟ مدرسه دولتی؟غیر انتفاعی؟ هیات امنایی؟ یا شاهد؟ برای ثبت نام در هر کدام از مدارس با مشکلی مواجهم. این روایت، مشغله ذهنی بسیاری از خانواده در این روزها است.

 • مزاحم خود را ادب کنید!

  مزاحم خود را ادب کنید!

  سبک زندگی > مدیریت فضای مجازیاگر برای شما پیش آمده که تماس‌های تلفنی آزاردهندهای دریافت کنید، حتما می‌دانید که چقدر ناخوشایند، آزاردهنده و استرس‌زا است و حتی گاهی ممکن است امنیت خود یا خانواده‎تان را در خطر ببینید. ما برای شما یک خبر خوب داریم . تماس‌های تلفنی آزاردهنده نه تنها به منزله نفوذ به حریم خصوصی شخصی شما هستند، بلکه طبق قانون مجازات اسلامی جرم تلاقی شده و برای آن مجازاتی در نظر گرفته شده است.

 • جدلهای سیاسی والدین، چالش جدید کودکان

  جدلهای سیاسی والدین، چالش جدید کودکان

  خانواده > فرزندپروریفرزندانی که در دوران کودکی در خانواده یادگیری عاطفی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی درستی کسب کنند و بتوانند بحث و جدل به شیوه مثبت را بیاموزند در بزرگسالی نیز همین‌گونه عمل می‌کنند. همانگونه که بحث درست والدین، مهارت مناظره سالم را به کودک می‌آموزد در مقابل بحث و جدل‌ و اختلافات سیاسی ناسالم تاثیرات منفی بسیاری بر کودکان دارد.

 • بحث سیاسی در خانواده هیچ برنده ای ندارد

  بحث سیاسی در خانواده هیچ برنده ای ندارد

  سبک زندگی > آداب معاشرتدر موعد زمانی ای هستیم که رقابت سیاسی بین رجال سیاسی برای کسب کرسی ریاست‌جمهوری دارد به اوج خود می‌رسد و تنش‌ها بین احزاب سیاسی بزرگ و بزرگتر شده و حتی در خانه‌های ایرانیان نیز در حال گسترش است. وفاداری‌های حزبی و جهت‌گیری‌های سیاسی گاهی باعث ایجاد تفرقه بین والدین و فرزندان، برادران و خواهران، زن و شوهرها و ... می‌شود و هدایت این درگیری‌ها کار آسانی نیست. ما قصد داریم تا شما را راهنمایی کنیم، که چگونه با اختلافات اندیشه با هم گفتگو کنید اما روابط خانوادگی خود را به چالش نکشید.

 • بیمه آسانسور، بیمه اختیاری ضروری

  بیمه آسانسور، بیمه اختیاری ضروری

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشپیشرفت علم و تکنولوژی موجب شده وسایلی بوجود آید که رفاه و آسایش را برای مردم فراهم کند. یکی از این وسایل آسانسور است که با بیمه کردن آن می‌توان جلوی بسیاری از خسارات مالی احتمالی را گرفت.

 • طلاهای اهدایی مرد به زن هبه و قابل استرداد است

  طلاهای اهدایی مرد به زن هبه و قابل استرداد است

  خانواده > همسرداریطلاهایی که از جانب مرد به زوجه هدیه داده می شود به عنوان هبه طلا از آن نام برده می شود و قابل استرداد است. از لحاظ قانونی امکان پس گرفتن طلاها وجود دارد مگر اینکه بر اساس برخی دیگر از قوانین این کار امکان پذیر نباشد.

 • آیا در مغز میکروب وجود دارد یا نه؟

  آیا در مغز میکروب وجود دارد یا نه؟

  سلامت > خود مراقبتیمیکروب‌ها مجموعه‌ای از باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها است که در یک زیستگاه زندگی می‌کنند. حال باید دید این فرضیه که در مغز میکروب وجود دارد، فرض درستی است یا نه؟

 • گل‌هایی که در تمام سال شکوفا می‌شوند

  گل‌هایی که در تمام سال شکوفا می‌شوند

  خانواده > خانه داریگلهایی وجود دارند که به دلیل مقاومت در برابر دمای پایین، خانه شما را در تمام طول سال سر زنده و رنگارنگ نگه می دارند.

 • یادگیری دانش‌آموزان در تابستان با سرگرمی و تعامل

  یادگیری دانش‌آموزان در تابستان با سرگرمی و تعامل

  خانواده > فرزندپروریدانش‌آموزان بعد از ۹ ماه درس خواندن و مشق نوشتن به تعطیلات تابستانی نیاز دارند تا کمی استراحت کرده و وقت بیشتری را با خانواده بگذرانند. حال باید دید چگونه می‌توان در تابستان با استفاده از فعالیت‌های سرگرم‌کننده و تعاملی با سرعتی آرام، عشق به یادگیری را در کودکان تقویت کرده و آن‌ها را به مرور دروس وا داشت.

 • جریمه چه تخلفاتی توقیف خودرو است؟

  جریمه چه تخلفاتی توقیف خودرو است؟

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزششاید برای شما یا هر کدام از نزدیکانتان ماجرای توقیف خودرو پیش آمده باشد؛ شاید هم در خیابان دیده باشید که جرثقیل در حال حمل ماشینی به سمت پارکینگ است و برایتان این سوال پیش اومده که چرا این خودرو توقیف شده و برای رفع توقیف باید چه کاری انجام داد؟

 • با تعطیلی مدارس شادی را برای خانواده خود بسازید

  با تعطیلی مدارس شادی را برای خانواده خود بسازید

  خانواده > فرزندپروریبا نزدیک شدن به زمان تعطیلی مدارس، خانواده‌ها می‌توانند فرصت‌های زیادی را برای گذراندن زمان با کیفیت در کنار هم به عنوان یک خانواده شاد فراهم کنند. به جای استفاده از این زمان برای تنبلی، فعالیت‌های مقرون به صرفه و مناسب خانواده وجود دارد که می‌توانید در روال تعطیلات مدرسه خود بگنجانید.

 • قوانین مرتبط با پدر و مادر شدن با رحم جایگزین

  قوانین مرتبط با پدر و مادر شدن با رحم جایگزین

  خانواده > فرزندآوریزوج‌ها معمولا چندی پس از ازدواج به فکر بچه‌دار شدن میافتند. برخی‌ از آن‌ها برای پدر و مادر شدن با مشکلات پزشکی مواجه هستند. خوشبختانه با گسترش علم پزشکی تا حدود این مشکلات برطرف شده است. یکی از راه‌حل‌ها رحم اجاره‌ای یا رحم جایگزین است. با ما همراه باشید تا با این راه حل ناباروری و قوانین مرتبط با آن آشنا شوید.

 • راهنمای گام به گام کاشت باغ خانگی در بهار

  راهنمای گام به گام کاشت باغ خانگی در بهار

  خانواده > خانه داریتا به حال به فضای حیاط خانه‌تان فکر کرده‌اید؟به اینکه از این فضا استفاده مطلوبی کنید! به اینکه بتوانید بعضی مواد خوراکی را بکارید! فصل بهار بهترین زمان برای این است که آستین‌ها را بالا بزنید و حیاط خانه را از یک فضای بی‌استفاده به یک مکان برای استقلال در خرید برخی صیفی‌جات و سبزی‌جات تبدیل کنید.

 • مقابله با قلدری سایبری یا زورگویی مجازی

  مقابله با قلدری سایبری یا زورگویی مجازی

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشقلدری سایبری زورگویی است که به صورت آنلاین انجام می‌شود و برخلاف قلدری آفلاین می‌تواند حتی زمانی که فرزند شما در کنار شما در حال استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بازی و تلفن همراه است، او را تهدید کند.

 • با دقت در نحوه خوابیدن به خواسته‌های درونی خود پی ببرید

  با دقت در نحوه خوابیدن به خواسته‌های درونی خود پی ببرید

  سبک زندگی > مهارت‌ و آموزشنحوه خوابیدن شما بیش از آنچه تصور می‌کنید درباره شما می گوید. رویاهای شما، امیدهای شما و مهمتر از همه اشتیاق‌ها و خواسته‌های شما. نحوه خوابیدن شما نشان می‌دهد که واقعاً به دنبال چه چیزی هستید. پس به نحوه خوابیدن خود و اطرافیانتان دقت کنید، تا به رازهای درونی آن‌ها پی ببرید.

 • خشم بهاری را کنترل کنید

  خشم بهاری را کنترل کنید

  سبک زندگی > آداب معاشرتآیا کسی از شما متوجه بیشتر شدن استرس و عصبانیت خودش و اطرافیانش در فصل بهار شده است؟ هیچ به علت این رفتارها توجه کرده‌اید؟ آیا ممکنه این رفتار با زمان فصل بهار مرتبط باشد؟! بله یکی از علت‌های بیشتر عصبانی شدن و بالا رفتن استرس فصل بهار است. با ما همراه باشید تا با علت آن و راه‌های مقابله با آن آشنا شوید.

 • سه گروه که از مجردها ارث می‌برند

  سه گروه که از مجردها ارث می‌برند

  سبک زندگی > موفقیتدر جامعه امروزی مشکلات اقتصادی و فرهنگی باعث شده برخی از جوانان کمتر به سراغ تشکیل خانواده و زندگی مشترک رفته و به صورت مجردی زندگی کنند. در کنار این افراد که خود زندگی مجردی را انتخاب کرده‌اند، افرادی هستند که به واسطه طلاق یا فوت همسر و شرایط محیطی و اجتماعی مجبور به زندگی مجردی هستند. حال باید دید تکلیف اموال این افراد پس از فوت چه می‌شود؟

 • درد در سنین رشد را جدی بگیرید

  درد در سنین رشد را جدی بگیرید

  خانواده > فرزندپروریکودک شما در نیمه‌های شب با درد از خواب بیدار می‌شود، پای خود را محکم گرفته و از درد شدید گلایه می‌کند. شما به او کمی مسکن می‌دهید و گمان می‌کنید که درد او درد در حال رشد بودن استخوان‌های او است، او به خواب می‌رود اما بعد از مدتی دوباره از درد بیدار می‌شود.در این زمان است که از خود می‌پرسید؛ شاید این درد جدی‌تر از درد سن رشد است. 

 • خونریزی لثه زمان مسواک زدن طبیعی است؟

  خونریزی لثه زمان مسواک زدن طبیعی است؟

  سلامت > پیشگیری از بیماریخونریزی لثه در زمان مسواک زدن ممکن است یک اتفاق رایج باشد، اما طبیعی نیست. آیا اگر دست‌هایتان را می‌شویید و خون از زیر ناخن‌هایتان می‌چکد شما آن را طبیعی تلاقی می‌کنید؟

 • با روزه تفکر به موفقیت نزدیکتر شوید

  با روزه تفکر به موفقیت نزدیکتر شوید

  سبک زندگی > موفقیتشروع سال جدید معمولاً شامل تصمیمات شخصی ما برای تغییر یا بهبود اوضاع است. شاید بخواهید تغییری در سلامتی، عواطف، امور مالی، روابط یا همه موارد فوق مشاهده کنید، بنابراین ما به شما روزه فکر و ذهن را پیشنهاد می‌کنیم.