• ۵ اشتباه در خرید خودرو که سرمایه شما را به باد می‌دهد

  ۵ اشتباه در خرید خودرو که سرمایه شما را به باد می‌دهد

  خودرو > راهنمای خریدشاید تا چندین سال پیش می‌توانستیم خودرو را یک جز نه‌چندان بااهمیت از دارایی‌های افراد در نظر بگیریم، اما واقعیت اینجاست که در چند سال اخیر با توجه به افزایش قیمت خودروها و همچنین وارد شدن خودروهای لوکس به بازار خرید و فروش، خودرو به یک کالای سرمایه‌ای و بااهمیت در سبد دارایی‌های افراد تبدیل شده است.

 • اگر در روزهای شیوع کرونا خودرو خرید فروش کرده‌اید، این مطلب را بخوانید

  اگر در روزهای شیوع کرونا خودرو خرید فروش کرده‌اید، این مطلب را بخوانید

  خودرو > راهنمای خریداگر در این روزهای شیوع ویروس کرونا مجبور به خرید یا فروش خودروی خود هستید، این مطلب را بخوانید.

 • مظنه خودرو بعد از فرمول جدید قیمت‌گذاری چگونه می‌شود؟

  مظنه خودرو بعد از فرمول جدید قیمت‌گذاری چگونه می‌شود؟

  خودرو > قیمت خودروفرمول قیمت­‌گذاری خودرو این هفته اعلام می­‌شود. با دستور وزیر صمت، شورای رقابت که چندی است از گردونه انجام تکالیف قانونی­‌اش کنار گذاشته شده، ماموریت تازه‌­ای را عهده‌­دار شد.

 • سرنوشت خانواده پراید چه شد؟

  سرنوشت خانواده پراید چه شد؟

  خودرو > بررسی تخصصیمدیران گروه خودروساز سایپا چند روز پیش اعلام کردند تولید مدل‌های ۱۳۲ و ۱۱۱ پراید در چهارم اردیبهشت امسال برای همیشه از سبد محصولات این خودروساز ایرانی خارج شده است.

 • کرونا لوگوی کدام خودروسازان را تغییر داد؟

  کرونا لوگوی کدام خودروسازان را تغییر داد؟

  خودرو > بررسی تخصصیمتخصصان و دست‌اندرکاران سلامت براین باورند فاصله‌گذاری اجتماعی بهترین راهکار برای شکست این ویروس است. خودروسازان نیز از این قافله عقب نمانده و در راستای تطبیق با شرایط فعلی اقداماتی مانند «توقف تولید»، «لغو رونمایی‌ها و حضور در نمایشگاه‌های خودرو»، «تعطیلی موقت نمایندگی‌ها» و حتی «تشویق به فاصله‌گذاری اجتماعی با تغییر لوگوی خود» انجام داده‌اند.

 • کرونا فتیله گرانی خودرو را پایین می‌کشد؟

  کرونا فتیله گرانی خودرو را پایین می‌کشد؟

  خودرو > قیمت خودروسال ۹۸ سالی دشوار برای بسیاری از بخش‌های مختلف اقتصاد کشور از جمله خودروسازان بود. در کنار زیان انباشته صنعت خودرو ایران که طی نیم قرن اخیر بی‌سابقه بود، شیوع ویروس کرونا ضربه سهمگین‌تری بر بدنه این صنعت وارد کرد.

 • خودروهایی که می­‌توانید با نصف قیمت بخرید

  خودروهایی که می­‌توانید با نصف قیمت بخرید

  خودرو > راهنمای خریدفعلا با این وضعی که بر بازار خودرو کشور حاکم است، به جای خرید خودروهای گران‌­قیمت و صفر کیلومتر، بهتر است سراغ نسخه­‌های کارکرده موجود در بازار بروید که با ۲۰۰ میلیون تومان قابل خریدند.

 • رنو ساندرو به اندازه یک خودروی ۲۰۰ میلیون‌ تومانی می‌ارزد؟

  رنو ساندرو به اندازه یک خودروی ۲۰۰ میلیون‌ تومانی می‌ارزد؟

  خودرو > بررسی تخصصیتحریم‌ها ضربات سهمگینی بر بدنه صنعت خودرو ایران وارد کرد؛ کوچ شرکت‌های مطرح و صاحب‌نام از کشور باعث شد نه‌تنها دایره انواع مختلف خودرو روزبه‌روز کوچک‌تر شود، بلکه تامین قطعات برخی از خودروهای موجود در بازار نیز با دست‌اندازهای زیادی مواجه شد. اما با وجود بسته شدن فضای صنعت خودرو در ایران و محدودیت در انتخاب مدل‌های خارجی، خودروهایی هستند که می‌توانند به شما این توانایی را بدهند که تحریم‌ها را دور بزنید و ماشینی را زیرپایتان بندازید که قطعات آن در داخل کشور هم قابل دسترس باشد.

 • دنا پلاس توربو اتومات چه آپشن‌هایی دارد؟

  دنا پلاس توربو اتومات چه آپشن‌هایی دارد؟

  خودرو > بررسی تخصصیتابستان امسال قرار است نسخه جدید دنا پلاس توربو که با دنده اتومات عرضه می‌شود به دست مشتریان برسد. در گزارش امروز «ایرنا زندگی»، به معرفی آپشن‌های این مدل از دنا پلاس پرداخته‌ایم و در ادامه امکانات نسخه دنده اتومات و دستی دنا پلاس توربو را با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم.

 • TU۵ چه تفاوت‌هایی با سایر خانواده پژو پارس‌ دارد؟

  TU۵ چه تفاوت‌هایی با سایر خانواده پژو پارس‌ دارد؟

  خودرو > بررسی تخصصیبدون شک می‌توان پژو پارس را یکی از معروف‌ترین خودروهای ساخت داخل برشمرد. این خودرو در سال‌های گذشته در ورژن‌های مختلفی عرضه شده است. حال شرکت ایران خودرو بعد از عرضه مدل‌های همچون پژو پارس معمولی دوگانه سوز، پژو پارس LX، پژو پارس ELX با موتور XUM و پژو ELX، تولید پژو پارس LX TU۵ را در دستور کار قرار داده است.

 • خودروهایی که با ۵۰ میلیون تومان می‌توانید بخرید

  خودروهایی که با ۵۰ میلیون تومان می‌توانید بخرید

  خودرو > بررسی تخصصیآیا با ۵۰ میلیون تومان پول می‌توانید خودرو خریداری کنید؟ این روزها به دلیل افزایش قیمت خودرو و کاهش قدرت خرید مردم انتخاب یک خودرو ارزان قیمت و البته مناسب به کاری سخت بدل شده است. اما خبر خوب این است که با ۵۰ میلیون تومان پول هم می‌توانید از میان چندین گزینه یکی را انتخاب کنید.

 • بررسی تخصصی ام وی ام X۵۵؛ پرچمدار مدیران خودرو چه حرف‌هایی برای گفتن دارد؟

  بررسی تخصصی ام وی ام X۵۵؛ پرچمدار مدیران خودرو چه حرف‌هایی برای گفتن دارد؟

  خودرو > خودروهای خارجیپرچمدار جدید محصولات مدیران خودرو چه حرف‌هایی برای گفتن دارد؟ دومین هفته آذرماه امسال بود که همزمان با آغاز فروش «ام وی ام X۵۵»، تست درایو این محصول جدید برای نمایندگی‌های منتخب آغاز شد.

 • گرانی بنزین با قیمت خودروهای هیبریدی چه کرد؟ آخرین مظنه هیبریدی‌ها

  گرانی بنزین با قیمت خودروهای هیبریدی چه کرد؟ آخرین مظنه هیبریدی‌ها

  خودرو > بررسی تخصصیارزیابی قیمت خودروهای خارجی در نخستین روزهای پس از سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین از افزایش ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی محصولات هیبریدی در بازار حکایت دارد. ۲۴ آبان‌ماه بود که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نخستین ساعت روز جمعه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد سهمیه‌بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین‌سوز اعمال می‌شود.

 • با ۱۰۰ میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟ باشگاه معمولی‌ها!

  با ۱۰۰ میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟ باشگاه معمولی‌ها!

  خودرو > قیمت خودروبا ۱۰۰ میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خریداری کرد؟ آیا با این قیمت می‌توان خودرویی با کیفیت سوار شد؟ آیا در لیست محصولاتی که قیمتی حدود ۱۰۰ میلیون تومان دارند، نام خودروهای خارجی یا مونتاژ شده هم دیده می‌شود؟

 • آخرین قیمت محصولات هیوندای؛ گران‌ترین‌ها و ارزان‌ترین‌ها

  آخرین قیمت محصولات هیوندای؛ گران‌ترین‌ها و ارزان‌ترین‌ها

  خودرو > قیمت خودروارزیابی‌­ها نشان می‌دهد قیمت برخی خودروهای پرمخاطب خارجی در بازار با کاهش نسبی مواجه شده است. به اعتقاد کارشناسان صنعت خودرو، افت و خیز در نرخ خودروهای خارجی این روزها با شدت بیشتری رخ می‌دهد. در این گزارش با نگاهی به گران‌ترین و ارزان‌ترین محصولات هیوندای موجود در بازار ایران، مشخصات  فنی چند خودرو محبوب هیوندای هم زیر ذره بین قرار گرفته است.

 • آنهایی که هنوز کارت سوخت دریافت نکرده‌اند بخوانند

  آنهایی که هنوز کارت سوخت دریافت نکرده‌اند بخوانند

  خودرو > حمل و نقلبنزین از شامگاه پنجشنبه سهمیه بندی شد و هنوز هستند کسانی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند. در این گزارش چند نکته درباره دریافت کارت سوخت از سوی جاماندگان را بخوانید.

 • با شاسی‌بلندهای تولید داخل آشنا شوید؛ مظنه معمولی‌ها!

  با شاسی‌بلندهای تولید داخل آشنا شوید؛ مظنه معمولی‌ها!

  خودرو > راهنمای خریدشهروندان بسیاری از کشورهای دنیا در سال‌های اخیر از شاسی بلندها استقبال زیادی کرده‌اند؛ به نحوی که این خودروها در حال حاضر در دسته محصولات محبوب بازارها قرار گرفته‌اند.

 • نگاهی به قیمت و شرایط محبوب‌ترین خودروهای پژو در ایران؛ شیرهای بازنشسته!

  نگاهی به قیمت و شرایط محبوب‌ترین خودروهای پژو در ایران؛ شیرهای بازنشسته!

  خودرو > بررسی تخصصیخانواده پژو که ریشه­ و اصل و نسبی فرانسوی دارد، سالیان سال است در دل خانواده‌­های ایرانی جا خوش کرده است. صنعت خودرو ایران با پیکان انگلیسی معنا گرفت، اما تاریخ‌­نگاری صنعت خودرو کشور نشان می­‌دهد این صنعت با پژوی فرانسوی رشد کرد. در این گزارش به «قیمت روز»، «بیوگرافی» و «آپشن‌­های» محبوب‌­ترین اعضای خانواده پژو که در ایران تولید می‌­شوند پرداخته شده است.

 • بررسی فنی جانشینان پراید؛ «تیبا»، «کوییک» و «ساینا»

  بررسی فنی جانشینان پراید؛ «تیبا»، «کوییک» و «ساینا»

  خودرو > بررسی تخصصیبالاخره بعد از کش‌وقوس‌های فراوان، داستان تولید پرتیراژترین خودروی داخلی به خط پایان رسید. براساس جزئیات اعلام شده، تولید پراید مدل ۱۳۲ تا پایان دی‌ماه ۹۸، پراید مدل ۱۱۱ تا پایان اردیبهشت ۹۹ و پراید مدل ۱۳۱ تا پایان تیرماه ۹۹ به پایان خواهد رسید. اما کدام خودروها قرار است جای خالی پراید به­عنوان ارزان­ترین و پرتیراژترین خودرو ساخت داخل را بگیرند؟

 • گشتی در بازار خودروهای ارزان چینی؛ مظنه ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان

  گشتی در بازار خودروهای ارزان چینی؛ مظنه ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان

  خودرو > خودروهای خارجیاگر دنبال خودروهای چینی هستید و از محصولات داخلی هم خسته شده‌­اید، با قدرت خریدی در محدوده ۵۰ میلیون تومان، می‌­توانید هفت خودرو که همگی از اهالی سرزمین اژدها هستند را خریداری کنید.

 • خودروهای سافاری در بازار ایران را بشناسید؛ مظنه‌ جان‌سخت‌ها

  خودروهای سافاری در بازار ایران را بشناسید؛ مظنه‌ جان‌سخت‌ها

  خودرو > خودروهای خارجیسافاری تجربه نابی است که گردشگران قهار بارها و بارها تجربه کرده‌اند. بسیاری از گردشگران آرزو دارند بتوانند در دل طبیعت قدم بگذارند و با حیوانات و محیط طبیعی پیرامون‌شان ارتباط برقرار کنند؛ سافاری به این آرزو رنگ واقعیت بخشیده است.

 • مظنه خرید غول‌های جاده‌ای ایران؛ گردن کلفت‌های میلیاردی!

  مظنه خرید غول‌های جاده‌ای ایران؛ گردن کلفت‌های میلیاردی!

  خودرو > حمل و نقل خودروهای غول‌پیکر جاده‌ایی همیشه بازاری داغ و پرهیاهو برای خرید و فروش دارند. راننده‌های تجاری و شرکت‌های حمل‌ونقل یکی از مشتریان پروپا قرص خودروهای سنگین در ایران هستند.

 • جایگزین پراید، تلفیقی از پراید و تیبا ست؟ یک خداحافظی طولانی

  جایگزین پراید، تلفیقی از پراید و تیبا ست؟ یک خداحافظی طولانی

  خودرو > بررسی تخصصیحذف پراید موضوع جدیدی نیست و طی سال‌های گذشته بارها تلاش شده که این خودرو قدیمی از مدار تولید خارج شود. از مشتریان و کارشناسان گرفته تا پلیس و وزیر صنعت، معدن و تجارت، این روزها همه علیه پراید موضع گرفته‌اند و می‌گویند عمر آن به سر رسیده است؛ اما آیا حذف پراید در شرایط فعلی که صنعت خودرو ایران با مشکلاتی روبه‌رو است شدنی است؟ آیا اگر پراید از خط تولید خارج شود، جایگزینی برای آن در نظر گرفته شده است؟

 • مکمل بنزین بزنیم یا نه؟ نکاتی برای استفاده از اکتان

  مکمل بنزین بزنیم یا نه؟ نکاتی برای استفاده از اکتان

  خودرو > راهنمای خریداین روزها بازار فروش مکمل‌های بنزین داغ است؛ بخش زیادی از این اتفاق به دلیل کمبود بنزین سوپر است. از اکتان بنزین تا انژکتورشوی. آگاهی از قیمت‌ها در همین آشفته بازار، می‌تواند کمک‌مان کند تا تصمیم بهتری بگیریم.

 • هنوز برای کارت سوخت اقدام نکرده‌اید؟ این مطلب را بخوانید

  هنوز برای کارت سوخت اقدام نکرده‌اید؟ این مطلب را بخوانید

  خودرو > حمل و نقلاز اواسط مرداد مساله استفاده دوباره از کارت سوخت مطرح شد. اطلاعیه‌های مختلفی هم برای آن داده شد. چه برای آنهایی که می‌خواستند کارت المثنی بگیرند و چه آنهایی که اصلا اقدام نکرده بودند.

 • بازار داغ خرید کافه ون­‌ها؛ مظنه از ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان

  بازار داغ خرید کافه ون­‌ها؛ مظنه از ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان

  خودرو > قیمت خودرو حتما این‌ روزها ون‌­های خوش­رنگ و لعابی که به‌­عنوان کافه یا مغازه کوچکی برای فروش کالا در خیابان‌­ها پاتوق کرده­‌اند را بارها دیده‌­اید و یا حتی از آنها غذایی هم سفارش داده‌­اید. این سبک جدید از رستوران­‌ها و کافه‌­ها که حسابی محبوب شده، حتی باعث شده در ساعات خاصی از شبانه روز، افراد زیادی در برخی از خیابان‌­های خاص که پاتوق این کافه‌­های سیار است دور هم جمع شوند.

 • شاسی‌ بلندهای پر فروش و پرطرفدار در بازار ایران را بشناسید

  شاسی‌ بلندهای پر فروش و پرطرفدار در بازار ایران را بشناسید

  خودرو > خودروهای خارجیکمتر کسانی را پیدا می‌کنید که ماشین‌های شاسی بلند سوار شده باشند اما لذت سواری آن را انکار کنند. شاسی بلندها امروز یکی از محبوب‌ترین کلاس‌های خودرو در جهان به شمار می‌روند. تجربه رانندگان این مدل ماشین‌ها و البته سرنشینانشان از برخی مزیت‌های شاسی‌بلندها نسبت به سایر خودروها حکایت دارد. در ادامه این گزارش به معرفی تعدادی از شاسی‌بلندهای محبوب و قیمت‌های روز آن‌ها در بازار کشور پرداخته‌ایم.

 • خودروهای مونتاژی که با تحریم‌ها از خط تولید خارج شدند

  خودروهای مونتاژی که با تحریم‌ها از خط تولید خارج شدند

  خودرو > بررسی تخصصیبا وداع آمریکا از برجام، صنعت خودرو ایران با افت‌وخیزهایی همراه شد. نخست تیراژ برخی محصولات آب رفت و بعد به تدریج تولید برخی خودروها به ایستگاه آخر رسید. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد طی یکسال گذشته تولید نزدیک به ۲۰ محصول که همگی مونتاژی بودند متوقف شده است.

 • خودروهای پرتیراژ چقدر ارزان شدند؟

  خودروهای پرتیراژ چقدر ارزان شدند؟

  خودرو > قیمت خودروارزیابی قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی نشان می‌دهد که سریال کاهش قیمت‌ها در بازار همچنان ادامه‌ دارد. بررسی‌ها حکایت از آن دارد که قیمت خودروهای پرطرفدار در بازار ایران، نسبت به هفته گذشته چهار تا پنج میلیون تومان کاهش را تجربه کرده است.

 • چرا خودرو برای کاهش قیمت محسوس مقاومت می‌کند؟

  چرا خودرو برای کاهش قیمت محسوس مقاومت می‌کند؟

  خودرو > قیمت خودرو رصد بازارها نشان می‌دهد قیمت خودروهای داخلی و خارجی نزولی شده است. حال این سوال مطرح است که این شیب نزولی ریشه در چه عواملی دارد؟ آیا قیمت خودرو باز هم مسیر کاهشی خود را دنبال می‌کند؟ البته روند نزولی قیمت مختص همه خودروها نبوده و برخی محصولات ثبات خود را حفظ کرده‌اند، هرچند شرایط کلی بازار از کاهش قیمت حکایت دارد.